[Zrób to sam] grzane manetki

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Bosman78 » Pt cze 07, 2013 8:48 am

Dzieki Rupi :thumbsup:

Wracajac do tematu. Zamontowalem manetki wystaja ok 10-15 mm. za kierownik, ale ciezarki sie trzymaja zastanawiam sie tylko czy nie bedzie to mialo wplywu na "trakcje"
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez rupert » Pn cze 10, 2013 12:29 pm

Ciężarki służą tłumieniu drgań rury, jaką jest kierownica. Nie mają żadnego wpływu na "trakcję".
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Aruch » Cz paź 03, 2013 12:01 pm

hej

Wczoraj założyłem manetki Daytona. Wystają za bardzo z kierownicy. Ile można je przyciąć?
Aruch
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sty 20, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: CBF600S
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Tiarus » Pt paź 04, 2013 7:35 am

Aruch napisał(a):hej

Wczoraj założyłem manetki Daytona. Wystają za bardzo z kierownicy. Ile można je przyciąć?


Tu poczytaj - problem znany
btw panie modzie - może ten topic podłączyć pod grzane manety? :naughty:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Aruch » Pt paź 04, 2013 8:33 pm

no i problem sie rozwiązał....
ciężarki mozna było przesunąć bardziej do zewnątrz, bo montowane sa na gumową tuleję rospieraną przy skręcaniu :bangin:

trzeba tylko uważać aby nic nie wpadło do wewnątrz kiery bo bedzie ją trzeba wykręcać i zdejmować boczek żeby ją wysatrczająco przechylić aby to co wpadło wyleciało :D

a poza tym szybka opinia o manetkach daytona: super są :) polecam.
Łatwe do montażu - tylko zasilanie trzeba podłączyć i śmigają :clap:

ja podłączyłem przekaźnik do zasilania świateł mijania - rozłacza przy przekręceniu kluczyka, nie rozłącza przy światłach długich i rozłącza przy rozruchu (włącznik rozrusznika najpierw wyłącza światła = wyłącza zasilanie manetek :)
Aruch
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N sty 20, 2013 8:50 pm
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: CBF600S
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez aceventura » Pn paź 07, 2013 9:39 pm

Ja też dzisiaj się mocowałem z manetkami Daytona (dwustopniowe).

Zacząłem od poprowadzenia zasilania - przekaźnik jest zasilany przez bezpiecznik 10A z akumulatora, wyzwalany przez oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Za przekaźnikiem zamontowane jest gniazdo zapalniczki pod siedzeniem.

I na tym się kończy prostota montażu: kable prowadziłem pod zbiornikiem bez jego odkręcania (i bez uchylania). Nic nie widać i są przytroczone bezpiecznie.

Zdjęcie starych manetek (a miałem zużyte) to była pestka - wd40 i poszło gładko. Oczyszczenie kiedy i lewą manetkę założyłem bez problemu. Podgrzałem je i chciałem założyć prawą, ale niestety nie mogę jej wcisnąć przez przetłoczenie w rollgazie. Macie jakiś patent na to? Nie chciałbym uszkodzić manetki ani tym bardziej rollgazu...

Póki co poskręcałem wszystko, puściłem kable ładnie i jedyne co zostało to wciśnięcie tej manetki (brakuje 0,5cm żeby doszła do końca, ale nie wchodzi przez przetłoczenie).

Niemniej jednak, już mi się podoba jak działają - nawet bez rękawic, w mocniejszym trybie nie parzą - jest przyjemnie ciepło, a bałem się, że nie będzie ich można dotknąć ;)

Gniazda zapalniczki jeszcze nie sprawdzałem - muszę je przykleić na dwustronną taśmę do luster.

a teraz, po 4 godzinach w garażu, :cheers:

Jutro po pracy, postaram się powalczyć z manetką - a tymczasem poradźcie co zrobić
aceventura
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): N wrz 22, 2013 4:20 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600n '10
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Jurek » Śr paź 16, 2013 2:40 pm

A co myślicie o takim patencie?Obrazek
Można by zastosować również dla plecaczka na chłodne dni.
Jurek
 

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez TomaszC » Śr paź 16, 2013 7:26 pm

Widziałem to zamontowane dla plecaczka i podobno się sprawdzało. Plecaczki mają to do siebie, że im zawsze zimno jest.
TomaszC
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn cze 10, 2013 2:11 pm
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez pat_pat » Cz paź 17, 2013 6:46 am

Jak będziecie ze zbyt dużym zaangażowaniem dbać o plecaczek to możecie zapomnieć o jeździe solo ;)
Tak na poważnie to obawiałbym się dołożyć dodatkowe podgrzewacze do instalacji cbf.
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez edzio » Wt paź 22, 2013 6:55 pm

Chłopaki mam w motocyklu manetki OXFORD sprawne ale sterownik starej generacji z pokrętłem został źle zainstalowany , wlała się do niego woda i szlak go trafił. Szkoda kupować cały komplet jeśli same manetki są sprawne. Nie posiada ktoś z was taki sterownik-centralkę takich manetek do odstąpienia nie potrzebny leżący na półce ? Chętnie odkupie. Ostatnio miałem klienta na przeróbkę tłumika w Triumpfie który właśnie pochwalił się że manetki OXFORD mu się poprzecierały więc kupił drugi zastaw a stary ze sprawną centralką po prostu wywalił na śmietnik .Na Alledrogo niema samych centralek więc może jakoś inaczej udało by mi się takową nabyć.
EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737
edzio
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn lis 28, 2011 6:20 pm
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Wiek: 51
Motocykl: BMW R850R,DUCATI S4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości