[Zrób to sam] grzane manetki

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: grzane manetki

Postprzez kris » Wt sty 31, 2012 9:01 am

Jeśli to jest zwykła taśma izolacyjna to nie polecam rozmięknie od temperatury i narobi tylko gnoju
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez zbyhu » Wt sty 31, 2012 9:38 am

Mnie jakoś przez 70tyś.km nie narobiła gnoju, ani w żadnym z moich byłych motocykli, motocykli brata, ojca i matki ;). Paręnaście sztuk grzanych manetek w życiu tak założyłem i nigdy nie było problemu.
Zwykła izolacyjna taśma dostępna na stacji.

Ja bym z kolei nie chciał oskubywać kierownicy z superglue, albo rozpierniczać nowych manetek, bo superglue złapał, zanim je dobrze ustawiłem. Klej łapie momentalnie, a nasunięcie i odpowiednie ustawienie manetek, tak, żeby kable były dobrze ustawione, to nie takie hop-siup.

Pzdr

PS
Nie można tylko przesadzić z ilością taśmy, żeby za ciasno nie wchodziło. Przesadziłem tak u matki w CBF i jak po jej szlifie musiałem manetki zmieniać, to musiałem manetki rozcinać. Były co prawda i tak rozwalone, ale zdjęcie nie było łatwe.
Pod spodem taśma, owszem, nie wyglądała apetycznie, ale nożyk, potem ciutkę rozpuszczalnika na szmacie i kierownica lśniła jak nowa. Z kleju - uwierzcie - czyści się kierownicę trudniej.

PS2
A swoją drogą będę musiał wymienić swoje manetki, bo się rączki wytarły do łysego, więc przy ich zdejmowaniu zrobię dokumentację fotograficzną "gnoju" pod spodem.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez rupert » Wt sty 31, 2012 9:42 am

zbyhu napisał(a):A swoją drogą będę musiał wymienić swoje manetki, bo się rączki wytarły do łysego, więc przy ich zdejmowaniu zrobię dokumentację fotograficzną "gnoju" pod spodem.

Przyda się uniform z napisem "BIOHAZARD" :naughty: :lol:

Spoko, super rozwiązanie. Też polecę na taśmie :thumbsup:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: grzane manetki

Postprzez kris » Wt sty 31, 2012 10:04 am

Mam uraz do takiej taśmy jak musiałem zmienić radio w aucie przewody były właśnie taką zaizolowane od temp klej puścił i się rozpuścił na przewodach pokleiłem się po całe łokcie ale może pod manetkami są cały czas sciśnięte i może inaczej to wszystko wyglądać
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez mik72 » Wt sty 31, 2012 9:03 pm

zbyhu napisał(a):A ja robię mało inwazyjną metodą. Sprawdzam, jak luźne są manetki, po czym nawijam jedną lub dwie warstwy taśmy scott i nasuwam manetki ;).
Siedzą wystarczająco sztywno, a w razie co, nie ma jazdy z ich zdjęciem.


Potwierdzam, robię dokładnie tak jak zbyhu i nigdy nie miałem problemu!

Czasami również tak owijam kołki, które wypadły ze ściany i nie trzymają np. karnisza - generalnie metoda prosta jak drut i dlatego skuteczna! Polecam :msn-wink:
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez zoz0l » Wt sty 31, 2012 9:32 pm

sprawdzony sposób to butapren, a właśnie przypomiało mi się o co chodziło z tym wycieraniem się manetek oxforda- dokładnie to co napisał @zbyhu, gumy się wycierają. W daytonach nie ma takiego efektu po 70tys. Jedno co mnie zastanawia, że w tym modelu co ja dostałam jest sterownik na guziczki, ciekawe jak się będzie sprawował, bo do tej pory był klasyczny przełącznik, takie pokrętło on-off-start
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Odp: grzane manetki

Postprzez rupert » Wt sty 31, 2012 9:41 pm

Butapren spoko, ale sciagnac tego w razie potrzeby sie bez ciecia nie da, a wlasnie to rozwiazanie jest pozadane.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: grzane manetki

Postprzez pet3r » Wt sty 31, 2012 10:04 pm

jeżeli manetka nie kręci się mocno, to można nalać lakieru do włosów do jej wnętrza, poczekać aż przeschnie, nalać na kierę i nałożyć. cieszymy się potem, że tak ładnie trzyma a przy zdejmowaniu wkładamy między kierę a manetkę coś cienkiego, co nie porysuje kierki i obok igłę od strzykawki z wodą, lejemy wodę jadąc po obwodzie i zsuwamy ładnie manetkę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: grzane manetki

Postprzez kris » Śr lut 01, 2012 8:19 am

pet3r napisał(a):obok igłę od strzykawki z wodą, lejemy wodę jadąc po obwodzie i zsuwamy ładnie manetkę


Ciekawy patent słyszałem coś podobnego tyle że wstrzykiwanie oleju albo sprężonego powietrza
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: grzane manetki

Postprzez rupert » Śr lut 01, 2012 8:38 am

Długa igła, osławionego WD-40 kilka kropel i pójdzie, chyba że zaklejony na amen, to tylko cięcie :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości