[Zrób to sam] grzane manetki

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez adbok » Pt lut 06, 2015 8:46 pm

Jeśli ktoś szuka porównania manetek V8 to poniższe GIFy będą przydatne.
Wersja sport ma najlepsze trzymanie (rękawiczka się nie ślizga), adventure jest średniakiem a touring podobno najgorsza.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Radarman » Pt lut 06, 2015 9:24 pm

Niestety to porównanie mija się z prawdą, chociażby jesli chodzi o rozmiary (długości) różnych wersji które nie są takie same.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez adbok » Pt lut 06, 2015 10:26 pm

Radarman napisał(a):Niestety to porównanie mija się z prawdą, chociażby jesli chodzi o rozmiary (długości) różnych wersji które nie są takie same.

Szczęście, że te gify wstawiłem aby porównać "wykonanie" manetek :) nie sprawdzałem wymiarów, ale masz racje.
Info ze strony producenta:
Sport 123mm do 114mm
Touring 120mm do 110mm
Sport 132mm do 122mm
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez zbik07 » Śr lut 11, 2015 8:45 am

Witam

Zanabyłem drogą kupna manetki OXFORD PREMIUM SPORT V8 i próbując je założyć nie mogę wcisnąć lewej, prawa wchodzi na wcisk myślę że po nałożeniu taśmy (tak jak sugerował Zbyhu) nie będzie się obracać, natomiast ta lewa w żaden sposób nie chce się ani trochę wcisnąć. Mierzyłem średnicę wewnątrz manetki i ma 22mm. Mam wciskać na siłę :hammer: czy jednak z ta manetką jest coś nie tak.
I pytanie 2
Przy demontażu oryginalnych hondowskich manetek zauważyłem że zostały wpięte do kabli przy sygnale dźwiękowym, moje pytanie : wpiąć się nowym przewodem w to samo miejsce czy lepiej jednak tak jak większość wpiąć się w tylną lampę ( do której już wcześniej podpiąłem prąd do olejarki )
zbik07
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So wrz 24, 2011 8:44 am
Motocykl: CBF 600 SA '08

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez dzik » Śr lut 11, 2015 8:47 am

Posmaruj.
Kto nie smaruje - nie jedzie ;-)
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez rupert » Śr lut 11, 2015 8:52 am

zbik07 napisał(a):Witam

Zanabyłem drogą kupna manetki OXFORD PREMIUM SPORT V8 i próbując je założyć nie mogę wcisnąć lewej, prawa wchodzi na wcisk myślę że po nałożeniu taśmy (tak jak sugerował Zbyhu) nie będzie się obracać, natomiast ta lewa w żaden sposób nie chce się ani trochę wcisnąć. Mierzyłem średnicę wewnątrz manetki i ma 22mm. Mam wciskać na siłę :hammer: czy jednak z ta manetką jest coś nie tak.
I pytanie 2
Przy demontażu oryginalnych hondowskich manetek zauważyłem że zostały wpięte do kabli przy sygnale dźwiękowym, moje pytanie : wpiąć się nowym przewodem w to samo miejsce czy lepiej jednak tak jak większość wpiąć się w tylną lampę ( do której już wcześniej podpiąłem prąd do olejarki )

Manetkę wbij młotkiem gumowym, wcześniej wszystko polej wodą, jak nadal będzie spory opór dodaj płynu do naczyń.
Jak masz oryginalną instalację pod manetki, to możesz spoko skorzystać, tylko gdzie umieścisz centralkę Oxforda? Manetki na full mają pobór coś ok 50W (~4A), więc gdzie nie podepniesz będzie dobrze, byle przez bezpiecznik ;)
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Radarman » Śr lut 11, 2015 7:23 pm

zbik07 napisał(a):wpiąć się nowym przewodem w to samo miejsce czy lepiej jednak tak jak większość wpiąć się w tylną lampę ( do której już wcześniej podpiąłem prąd do olejarki )


Oxfordy w wersji V8 podłącza się prosto pod aku. Poczytaj instrukcję to się dowiesz dlaczego :naughty:
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Polbaj » Śr lut 11, 2015 10:35 pm

Radarman napisał(a):
zbik07 napisał(a):wpiąć się nowym przewodem w to samo miejsce czy lepiej jednak tak jak większość wpiąć się w tylną lampę ( do której już wcześniej podpiąłem prąd do olejarki )


Oxfordy w wersji V8 podłącza się prosto pod aku. Poczytaj instrukcję to się dowiesz dlaczego :naughty:



Poczytaj forum a dowiesz się dla czego tak się nie powinno robić :naughty:
Mój rumak http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=2867


Błąd jest przywilejem filozofów,
tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Avatar użytkownika
Polbaj
Miłośnik
 
Posty: 782
Dołączył(a): N maja 20, 2012 12:22 pm
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 45
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF600 SA `04
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Radarman » Śr lut 11, 2015 10:58 pm

Polbaj napisał(a):Poczytaj forum a dowiesz się dla czego tak się nie powinno robić :naughty:


Oświeć mnie, bo jeśli myślisz o przypadkowym włączeniu na postoju lub przez kogoś, to jesteś w błędzie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez ferret » Śr lut 11, 2015 11:03 pm

Ja miałem moje (v8) podłączone bezpośrednio do aku przez parę miesięcy i nie miałem żadnych problemów. W końcu podłączyłem przez przekaźnik, po bożemu, bo i tak montowałem przekaźnik do gniazda usb, więc nic mnie to wielce nie kosztowało ale jakiejś specjalnej potrzeby nie miałem. Działało OK.
Obrazek
Avatar użytkownika
ferret
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 2:29 pm
Lokalizacja: Zürich
Wiek: 55
Imię: Maciej
Motocykl: CBF600NA '09
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron