[opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez klemens » Wt lip 09, 2013 8:02 pm

No i założyłem nowe Z8. Na razie delikatnie ale już czuję, że fajniejsze są od PR1 i PR3. I zaskoczenie: są dużo mniejsze od Michelinów, choć niby rozmiary te same. Szczególnie tył mnie zaskoczył. PR3 ledwo mi się mieściła w błotniku Puiga a w Metzelerze jest duuużo luzu. Dziwne.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez lukszy » Śr mar 05, 2014 8:37 pm

Macie zaufane sklepy gdzie kupię Z8 na przód? Najlepiej w oznaczaniu M/O. W zeszłym sezonie zarzuciłem Z8 na tył i jestem również zadowolony i na deszczu jest bardzo stabilnie :)
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Śr mar 05, 2014 8:39 pm

motogumy.pl na Pradze. jak zakładasz u nich kupiony kapeć to kosztuje jakoś mniej dziengów
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez lukszy » Śr mar 05, 2014 8:49 pm

konjo8ds napisał(a):motogumy.pl na Pradze. jak zakładasz u nich kupiony kapeć to kosztuje jakoś mniej dziengów


Podziękował :thumbsup:
Avatar użytkownika
lukszy
Miłośnik
 
Posty: 753
Dołączył(a): So kwi 23, 2011 11:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 35
Imię: Łukasz
Motocykl: poszukuje

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez nocny » Śr lis 05, 2014 9:00 pm

Witam
Czy może ktoś mi potwierdzić lub zaprzeczyć że się coś zmieniło jeśli chodzi o Metzelery Z8 w naszym rozmiarze tj 160, bo ostatnio zajrzałem na ich stronę i widzę że przy rozmiarze 160 pojawił się symbol M. Dałbym sobie głowę obciąć że jeszcze parę tygodni temu nie było takiej informacji przy tym rozmiarze. W sumie pokrywało się to z informacją z tego wątku że na tylnej oponie nie ma żadnego oznaczenia M czy O w rozmiarze 160.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Śr lis 05, 2014 9:18 pm

KLIK faktycznie dali na tył mieszankę M, czyli taką jak na przodzie. Brałbym tą z oznaczeniem M.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez RAM- tata- tam » Pn lis 10, 2014 2:37 am

Zajeździłem Z8, w sumie nie były takie złe, dużo autostradami i zrobiły się trochę kwadratowe. Zamieniłem na Michelin PR 4 - najlepsze opony jakie dotąd miałem, szczerze polecam :thumbsup:
Avatar użytkownika
RAM- tata- tam
Użytkownik
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 9:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Imię: Sławek
Motocykl: Honda CBF 600 SA 08
W siodle: <100 kkm

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Pn lis 10, 2014 5:03 pm

a napisz coś więcej o tych PR4kach. ja na przykład dużo mówiłem o pirelli angel gt, ktore są moim zdaniem mega zajebiste, pod względem takim, że tył w CBF jest lepszy od tego który daje w standardzie Metzeler w Z8 i rozmiarze 160. przód jest tak samo dobry u jednego i drugiego.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez RAM- tata- tam » Wt lis 11, 2014 2:08 am

Jak do tej pory to za wiele kilometrów na tych PR4 jeszcze nie nakręciłem ale moje subiektywne odczucia są jak najbardziej pozytywne. Pierwsze kilometry wiadomo ostrożnie, a potem coraz śmielej. Załapałem się na ostatnie w tyn sezonie jazdy po torze Lublin i oponki mimo, że nówki nie śmigane to pięknie się kleiły do asfaltu, szybko się rozgrzały i miałem uczucie dużej poręczności w czasie jazdy. Trochę je przegoniłem po nowych obwodnicach Lublina, a że ruch tam znikomy to dałem ostro w palnik i mimo jesiennej, chociaż słonecznej aury uczucie znakomitej poręczności tych opon mnie nie opuszczało. Wracając do domu musiałem co nie co powalczyć w korkach i tu też przyjemna lekkość w manewrowaniu. Wiem, że to tylko subiektywne wrażenia ale coś w tym musi być.
Moje poprzednie Metzelery Z8 były ze mną krótko ale intensywnie, zaliczyłem w nich w tym roku Alpy i popełniłem Rajd Katyński, spisały się całkiem nieźle. Tylna opona była naprawiana bo złapałem kapcia (mały, wredny gwóźdź), a jazda autostradami tymi na zachodzie i tymi na wschodzie też dała im mocno w kość. Tył po 16,5 tys.km zrobił się mocno kwadratowy i oponki poszły w odstawkę. Może dlatego nowe Micheliny PR4 jawią mi się tak lekko poręczne, normalnie mniód, malina :biggrin:
Avatar użytkownika
RAM- tata- tam
Użytkownik
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 9:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Imię: Sławek
Motocykl: Honda CBF 600 SA 08
W siodle: <100 kkm

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez slawekp » Pt sty 22, 2016 9:45 pm

Witam,
Odgrzebie troszkę temat, na nowy sezon muszę kupić nowe gumy no i dylemat co wybrać, przeczytałem wiele postów wybór trudny.
Postawiłem na MPR 4 lub Metzeler z8, dlatego pytanie dla kolegi Ram tata tam jak ocenia te opony po przejechaniu jakiś tam kilometrów , z perspektywy czasu ? ponieważ wybór jest trudny liczę na rzeczową odpowiedź dużo bardziej doświadczonych.
Pozdrowić
slawekp
Użytkownik
 
Posty: 103
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 12:38 am
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Honda CBF 1000/A
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości