Gdzie serwisować?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez zibi » Pt mar 28, 2014 7:47 pm

Casper ma rację, lepiej po serwisie zrobić inspekcję. W Plazie starają się i mogę polecić ale strzeżonego pan Bóg strzeże.

przegląd przy 24 kkm:

sam przegląd (wszystkie zalecane punkty bez materiałów) i pieczątka 240,77
regulacja zaworów 200,65
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Monte Christo » Pt mar 28, 2014 9:12 pm

zibi napisał(a):W Plazie starają się i mogę polecić ale strzeżonego pan Bóg strzeże.


Zibi? Zapierniczasz do Warszawy na Malowniczą na przeglądy? :eek: :naughty:
Ale Gość jesteś :smile:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez trampek » Pt mar 28, 2014 10:46 pm

Teraz autostradą to ma eleganckie połączenie :smoke: :thumbup:
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez kispom » Pn kwi 21, 2014 1:32 pm

Witam, u mnie niedługo 12tys. Mam bon do wykorzystania na akcesoria motto wiec mogę kupić olej, filtry itd do motocykla (nagroda na zlocie). Czy serwis może odmówić mi użycia tych materiałów podczas przeglądu jeżeli są dedykowane do motocykla (filtry) oraz spełniają normy z instrukcji obsługi (olej)?
Avatar użytkownika
kispom
Użytkownik
 
Posty: 51
Dołączył(a): N lip 07, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Rawicz
Imię: Karol
Motocykl: Triumph Tiger Sport
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez trampek » Pn kwi 21, 2014 3:47 pm

Nie może Ci odmówić.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Saski » Pn kwi 21, 2014 3:51 pm

kispom napisał(a): Czy serwis może odmówić mi użycia tych materiałów podczas przeglądu jeżeli są dedykowane do motocykla (filtry) oraz spełniają normy z instrukcji obsługi (olej)?


Jeśli spełnia normy to nie mogą odmówić (jeśli nie spełnia to zresztą też) :msn-wink: Problem może być przy naprawie gwarancyjnej - mogą zażądać świadectwa że Twój olej nie był podrabiany. Miałem taką sytuację przy naprawie gwarancyjnej auta no i musiałem się sporo naprosić żeby serwis nie robił problemów.
Saski
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): So mar 08, 2014 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez kispom » Wt kwi 22, 2014 8:07 am

Kojarzy ktoś jakiej marki filtry zakładają w serwisie (olej, powietrze jeżeli trzeba to i paliwa) podczas przeglądu 12tys?

Olej zapewne kupię motula.

Pozdro

Kispom
Avatar użytkownika
kispom
Użytkownik
 
Posty: 51
Dołączył(a): N lip 07, 2013 9:06 pm
Lokalizacja: Rawicz
Imię: Karol
Motocykl: Triumph Tiger Sport
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez trampek » Wt kwi 22, 2014 12:17 pm

Marki Honda. Przynajmniej taki maja obowiazek, bo sa w koncu dealerami Hondy a nie intercarsu czy innego cuda. Aczklwiek zycie pokazuje, ze bywa z tym roznie.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Nicpoń » Wt kwi 22, 2014 12:22 pm

pierwszy przegląd robiłem w Motoriście, materiały także od ich brane ale jeśli chodzi o olej to mi dali wybór albo sam przywioze albo od nich tak więc wybrałem jeden z trzech który mi zaproponowali czyli Motul, Castrol, i Honda. Pełną dowolność dali pytając w zasadzie ile chcę zapłacić i polecając ten ze średniej półki cenowej twierdząc że nie ma co przepłacać przy takim silniku. Podobało mi się to podejście.
skuter 50cm >> Suzuki DL 1000 V-Strom >>> Honda NC 700X >>>(będzie) Honda CrossTourer 1200X

Obrazek
Avatar użytkownika
Nicpoń
Użytkownik
 
Posty: 116
Dołączył(a): Pt lis 29, 2013 8:18 am
Lokalizacja: Łomianki
Wiek: 44
Motocykl: NC 700X
W siodle: <100 kkm

Re: Gdzie serwisować?

Postprzez Dude » Pn lip 21, 2014 9:40 am

Odświeżę temat:) Ja mam co do Plazy inne odczucia,po tym jak mi mówili, że w CBF600SA wymienili czujnik stopu na nowy a w MCS okazało się, że jest powiedzmy "nie nowy". Pojechałem do MCS, tam od razu mechanik wyjął czujnik stopu, wyczyścił, sprawdził, wkręcił, ustawił sprawdził i problem załatwiony. Plazie zajęło to kilka wizyt i dalej było źle. Nie muszę chyba dodawać, że jeździłem non stop ze świecącym stopem, a to bezpieczne nie było:( No i motocykl praktycznie nowy! Tak samo męczyli stukanie główki ramy i tak samo po 4 wizycie stukanie ustało. Dostałem wypracowanie od mechaników, opisali że ok i co robili itp. Ogólnie zamiast od razu rozłożyć na części główkę i wymienić łożysko, dokręcić co trzeba to kombinują na gumę do żucia i plaster...
Teraz moto kupione w Motoriście, pierwszy przegląd po 1000 kosztował mnie krocie, bo zalałem Motula 300V a nie wiedziałem, że ten olej jest tak cholernie drogi. Dziś sprawdziłem bańkę tego motula, bo dostałem resztkę i jest w nim jakieś 1,25 litra, trzeba dokupić więc 2 litry i będzie taniej:) Ogólnie Motorista pyta jaki olej chcę zalać, co zrobić ponad przegląd i czy na koniec mają umyć motocykl (nie każdy chce).
Obecnie mam dylemat czy robić przegląd w Motoriście czy MCS. Ostatnio po szkoleniu na torze Jastrząb piszczą mi hamulce jak jadę w korku wolniutko. Pan z MCS wyczyścił mi tarcze jakimś specyfikiem (po którym ledwo hamowały przez jakiś 2 km) i było dobrze przez chwilę, a teraz dalej piszczą szczególnie w megaupały jak jadę wolniutko w korku między autami. Ponoć klocki są superblisko tarcz i dlatego delikatnie je muskają.
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości