Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym
Odpowiedz

Re: CB500X

Pn kwi 21, 2014 9:45 am

Turoń, nie słuchasz:-) ma skilsy w przeciwieństwie do nas:-)

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 3:44 am

U mnie to wciąż raczej przeciw skillsy. Po prostu wyszło trochę przypadkiem, chciałem za szybko ruszyć i koło poszło w górę, a to mocno poza moimi umiejętnościami. Oj najadłem się strachu. Zwyczajnie zakładałem, że się nie da raczej i że właśnie skillsy są tutaj potrzebne, a wyszło samo. Na szczęście tylko się wystraszyłem. Zdecydowanie daleko mi do kozaczenia, jeżdżę bardzo zachowawczo i wciąż się uczę :)

Wczoraj zrobiłem moją pierwszą trasę 300 km i CeBula daje radę, jest wygodnie, spalanie wciąż ok 4 l wg komputera, ale z tankowania wychodzi mi, że trochę mniej. Czy to ja mam problem z matematyką, czy komputer może pokazywać trochę inne wskazania ?

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 5:03 am

przekłamanie komputera. mi pokazuje 7,7 a z motostat wychodzi 6,7 ale w samochodzie jest już odwrotnie. komputer: 6,1, motostat: 6,8 :msn-wink:

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 6:56 am

że CeBula idzie na koło nawet przypadkiem.... o wszechmocny Magu Powietrza nie mam pojęcia jak to zrobiłeś nawet przypadkiem, jak na tym zasiadłem kilka razy to nigdy nie przejawiała takich chęci na ale ja ważę ok 103kg może tu jest przyczyna :devil:

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 8:04 am

Gdy miałem swt400 to komputer zawyżał spalanie o 0.3

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 8:08 am

przy moim poziomie niedoświadczenia to trudno dobrze wytłumaczyć, ale wyszło tak, że manetka odkręcona za mocno i za szybko puszczone sprzęgło.
Koło w górę, a ja ... no było gorąco i mocno straszno.
A i faktycznie jakieś 20 kilo mniej ;)

A co do tego licznika to litry konsumpcji też się nieco nie zgadzają, leję pod korek tak, żeby mieć porównanie. To się jakoś dostraja, czy należy się przyzwyczaić ?

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 8:33 am

Jak miałem cebulę starą to z gazu na jedynie potrafiła poderwać przód. Nawet to fajne było i czasem robiłem to celowo. Zdazylo się pierwszy raz przypadkiem w korku jak mnie koleś przyblokowal specjalnie to by odreagowac odwinalem i... guma między autami wyszła :-) Tak to odkryłem :-)

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 10:44 am

No tak, ja też chciałem tylko szybko odjechać :)
Koło nawet nie wiem na ile poszło, pewnie nie tak dużo, ale biorąc pod uwagę moje doświadczenie to miałem gacie pełne strachu.
Nauka, nauka, nauka - teraz jestem zdecydowanie ostrożniejszy.
CeBula to zdecydowanie nie maszyna do stuntu :)

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 11:02 am

:biggrin: Czemu nie? Klatka, inne przełożenie i heja :biggrin:

Re: CB500X

Wt kwi 22, 2014 5:53 pm

hmm na koło to mi się raz przypadkiem trafiło, za szybko się chciało ruszyć :tongue:
A jeśli chodzi o spalanie to jestem zadowolona, poniżej 4 l /100 km, zbiornik starcza na ok 350 km ( nie oszczędzając :P )
Odpowiedz