Zbroja

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Zbroja

Postprzez Au-gust » So gru 13, 2014 8:20 pm

Mam pomysł kupna zbroi. Chciałby używać jej na moto i na snowboard. Czy to jest dobry pomysł , czy przekombinowałem.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Zbroja

Postprzez konjo8ds » So gru 13, 2014 8:47 pm

Na snowboard spoko. Na Moto tylko w teren. Na asfalcie nie działa długo jeśli w ogóle.
Jak się uprzesz to mam na sprzedaż 4sr. Kupiłem ją 2 lata temu i miałem na sobie kilkanaście razy w pierwszym sezonie. Później poszła do szafy. Ale ja lubię szybko latać. Teraz mam skórę ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Zbroja

Postprzez klemens » So gru 13, 2014 10:38 pm

Ja jeżdżę w takiej zbroi w upały. I w terenie i na szosie. Mam jednak świadomość, że na szosę jest to raczej iluzoryczna ochrona, choć lepsza taka niż żadna. Jednak >30st jestem w stanie wytrzymać na moto tylko w czymś takim.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Zbroja

Postprzez Romek » N gru 14, 2014 10:35 am

Jezeli chodzi o takie zbroje za 200- 250 zł to na motocykl ochrona jedynie wizualna nic poza tym. To się może nadaje pod kurtkę motocyklową albo narciarską ale nie na samo ciało i koszulkę. Jeżeli ktoś myśli że te śmieszne ochraniacze z chińskiego marnego plastiku coś dadzą to jest w wielkim błędzie. 40 % tej zbroi stanowi siatka która może być na ryby dla wędkarza jako podbierak a nie do ochrony przed tarciem i koziołkowaniem po asfalcie. Dodatkowo ta siatka przylegajaca do tułowia jest rozciągliwa jak guma w gaciach i nie ma możliwości żeby ochraniacze ciasno przylegały na swoich miejscach w razie "W"
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Zbroja

Postprzez Dariusz » N gru 14, 2014 11:54 am

Ja takze mysle o zbroi lub no niewiem co na upal Panowie ? Co na upalne dni? :blink:
Avatar użytkownika
Dariusz
Znawca
 
Posty: 359
Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 11:11 am
Lokalizacja: Tychy
Imię: Dariusz
Motocykl: Burgman 400, cbf1000

Re: Zbroja

Postprzez konjo8ds » N gru 14, 2014 3:33 pm

Dariusz napisał(a):Ja takze mysle o zbroi lub no niewiem co na upal Panowie ? Co na upalne dni? :blink:


moto jeansy - najlepiej z jakiegoś cienkiego jeansu lub innego cienkiego i przewiewnego materiału + kurtka mesh + jakies przewiewne buty

ja korzystam z RS Taichi Mesh - daje radę:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Zbroja

Postprzez klemens » N gru 14, 2014 5:43 pm

Zbroja na asfalt to kiepska ochrona ale jeśli ktoś ma jeździć w t-shircie to już lepsza zbroja. W mojej akurat, ochraniacze przylegają doskonale (do tego ściąga się je osobnymi paskami). Mam 2 meshowe kurtki ale w prawdziwy upał zbroja rządzi.
Do tego crossowe, bardzo przewiewne spodnie i krótkie buty. Ale pod krosowe portki koniecznie porządne, wentylowane ochraniacze (ja mam te http://www.defender.net.pl/product-pol- ... nee-V.html) i jeździec gotów.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Zbroja

Postprzez raphi » N gru 14, 2014 5:48 pm

Hehe mam te same!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Zbroja

Postprzez Au-gust » N gru 14, 2014 7:17 pm

Dzięki za pomoc. Motocyklowe ochraniacze na kolana używam od 2 lat z bardzo prostej przyczyny są tańsze niż dedykowane na deskę. A moto kupiłem dopiero w tym roku i powoli zbieram ciuchy na różne pory roku.
Pozdrawiam.
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: Zbroja

Postprzez Simon » Pn gru 15, 2014 10:01 am

Generalnie zbroje na moto są do użytku TYLKO pod ciuchami które trzymają je kupy.
Jak ma byc na moto i snowboard, to Fox Titan podobno jest super.

Ja mam rozwiązanie pośrednie, bo mam w kurtkach ochraniacze na barki lokcie i przedramiona, a na plecy zakładam takie coś:
Obrazek


I jesli ktoś mysli o żółwiu, to polecam jak najbardziej. Jak bylem na etapie kupowania, to przymierzyłem ich sporo i kurna żaden pod katem komfortu się nie umywa. No i ten dodatkowo ma niezłą wentylację
Avatar użytkownika
Simon
Nightmare
 
Posty: 4003
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 5:06 am
Lokalizacja: Monachium
Wiek: 36
Imię: Szymon
Motocykl: -
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości