skuter na miasto

Dział poświęcony motocyklom innych marek.

Re: skuter na miasto

Postprzez -patrick- » Śr mar 18, 2015 2:39 pm

_Big_Mac_ napisał(a):Nie ma podziału na kraje, ale podejrzewam że gleba boli tak samo na polski i włoski asfalt :)

Tak, ale skala wypadkow zupelnie inna w porownaniu skuter/motocykl.
Tam skuterow jest zdecydowanie wiecej niz motocykli.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez _Big_Mac_ » Śr mar 18, 2015 4:41 pm

Nieprawda, w badaniu 40% pojazdów to 50cc, 60% to motocykle. Wypadkowość, odpowiednio, 43% i 57%, więc na pierwszy rzut oka jazda skuterem jest minimalnie bardziej (!) niebezpieczna, niż dużym motocyklem, ale tak naprawdę różnica w błędzie statystycznym i autorzy sami o tym piszą.

Uważasz, że jeśli w Polsce jest, dajmy na to, 20% skuterów i 80% motocykl, to wypadkowość będzie, z jakiegoś powodu, 5% i 95%? Dlaczego by tak miało być?

Z zebranych statystyk wynika, że nie ma wyraźnej różnicy w szansach na wypadek jadąc skuterem czy motocyklem. I choćby w Polsce jeździło sto skuterów i milion motocykli, albo na odwrót, średnio każdy skuterzysta będzie miał to samo prawdopodobieństwo wypadku, co każdy motocyklista. Wynika też, że w miastach prędkości przy wypadkach są niskie, osiągalne dla większości skuterów.

Serio, nie kumam dlaczego niektórzy uważają, że jak będę miał wypadek w 125cc kibelku jadąc 70 km/h to będzie lepiej, niż gdybym te 70 km/h jechał motocyklem 600cc. Mam wrażenie, że to takie racjonalizowanie swojego wygodnictwa ("nie po to kupowałem skuter, żeby się ubierać pół godziny jak na motor") i stereotypów wyniesionych z ulicy ("przecież pizzowi jeżdżą w szortach i żyją").
_Big_Mac_
 

Re: skuter na miasto

Postprzez Glub » Śr mar 18, 2015 4:52 pm

Nie do konca racjonalizowanie wygodnictwa. Skutery powstaly po to by jezdzic bez calych tych ciuchow.. Ale Rzeczywistosc sobie...
Gdy ja bylem w Rzymie, to glownie widzialem male pojemnosci.. Tj i 50 i 125 byly tych samych wielkosci. Rzadziej 500... Piaggio mp3 bylo akurat nowoscią. I wszedzie stare vespy i kymkacze.
Ostatnio edytowano Śr mar 18, 2015 4:54 pm przez Glub, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez Piotrek » Śr mar 18, 2015 4:53 pm

Wg mnie to proste. Motocykl ma wieksze przyspieszenie, v max itp. Motocyklem zap.....sz , stad i ryzyko wypadkow wieksze. Tez kwestia psychiki, na motocyklu czujesz sie krolem szos, na kibelku raczej trudno tak sie czuc jadac w pozycji defekacji. :naughty:

Co nie zmienia faktu, ze na miasto moze byc wygodny i poreczny maly skuter. Latwiej sie przeciskac.



Tak mysle. Nie jezdzilem. Jak zobaczycie mnie na skuterze to zastrzelcie tego z tyłu. Będzie mnie trzymal mnie na muszce. :devil:
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: skuter na miasto

Postprzez Au-gust » Śr mar 18, 2015 8:03 pm

_Big_Mac_ napisał(a):Nie ma podziału na kraje, ale podejrzewam że gleba boli tak samo na polski i włoski asfalt :)

Na włoskim boli bardziej. Jak pojechałeś na wymarzone wakacje, wydałeś kupę kasy i rozwalisz siebie i moto daleko daleko od domu, to dodatkowo jesteś wk.....wiony na maksa. Zdarzyło się rozwalić autko na włoskiej krętej drodze ( oj drogo było strasznie).
Entropia zawsze wygrywa
Au-gust
Maniak
 
Posty: 1122
Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 7:31 pm
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Imię: Adam
Motocykl: honda ncx700a
W siodle: <100 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez geguś » Cz mar 19, 2015 7:24 am

MrGlub napisał(a):I wszedzie stare vespy.

takie vespy, głównie px-y, widziałem na Zanzibarze w ilościach hurtowych.
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez Glub » Cz mar 19, 2015 9:40 am

Rownież w Bangkoku w '90 widziałem wszędzie Vespy px:-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez Bendix » Cz kwi 30, 2015 7:48 pm

Przed zakupem NC latałem Burgmanem K7 400 2007r
Super maszynka do miasta i na trasę. Może gabarytowo większy od innych maxiskuterow ale łatwo go opanować w mieście
Gdybym kiedys ponownie chcial kupic maxi to tylko ten lub 650 :-)
K7 spalanie w granicy 4l na 100km
"Twój motocykl jest wystarczająco szybki, gdy stojąc przed nim rankiem boisz się go dosiąść"
Avatar użytkownika
Bendix
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 11:24 am
Wiek: 47
Imię: Piotr
Motocykl: NC700S DCT
W siodle: <100 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez -patrick- » Pt maja 01, 2015 7:01 am

jest wiele ciekawych propozycji, nie tylko Suzuki... :)
mi również podoba się Honda Silverwing 600, cenowo wypada korzystniej, no i to Honda :thumbsup:
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: skuter na miasto

Postprzez Kacper91 » Wt lip 16, 2019 8:48 am

Zależy na jakie miasto. Ja całkowicie się nie odnajduje w dużych miastach. I podróżowanie może być męczące.
Choć nie jedną trase przemierzałem.
Kacper91
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lip 05, 2019 2:07 pm
Imię: Adam
Motocykl: YAMAHA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron