[Zrób to sam] grzane manetki

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Radarman » N lut 15, 2015 5:58 pm

_Big_Mac_ napisał(a):Pamiętaj, że pewnie czasami zostawisz je włączone gdy będziesz miał bardziej rozładowany aku niż dzisiaj, chyba że jeździsz same trasy :)


No właśnie codziennie dojeżdżam moto do pracy i jest to tylko 6 mil (po naszemu niecałe 10km :biggrin: ) w jedną stronę. Więc aku niekoniecznie jest w pełni doładowywany. Dzisiaj też zainstalowałem Hondowską wiązkę tzw. sub-harness (bo mam zamiar zainstalować gniazdo 12V w bagażniku oraz CREE LED-y), która ma m.in. 3 wyjścia po zapłonie. Jak mi się podłączenie pod aku nie spodoba to manetki podłączę do wiązki.

_Big_Mac_ napisał(a):BTW nie miałeś miejsca na lewej stronie kierownicy? Teraz, żeby do centralki sięgnąć, musisz odrywać rękę z gazu (albo operować lewą ręką po prawej stronie)


Zwróć uwagę że to Honda ze skrzynią DCT i po lewej ma hamulec ręczny, więc sterownika tam się nie da zainstalować (hamulec zasłania mocowanie lewego lusterka). Pozostał więc montaż po stronie prawej albo przyklejenie gdzieś sterownika.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez Radarman » Pn lut 16, 2015 6:03 pm

Obiecany update:

Moto zostawione na noc z manetkami wyłączonymi w automacie - zero problemów z odpaleniem rano.
Moto zostawione w pracy z manetkami wyłączonymi w automacie - zero problemów z odpaleniem po pracy.

Potestuję dłużej i zobaczę jak aku sobie z tym radzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez adbok » So mar 28, 2015 10:00 pm

Mam oxfordy v8, gdzie chowacie wtyczki łączące sterownik z manetkami ? Zabezpieczyć je (te wtyczki) jakoś termokurczliwymi koszulkami ?
Avatar użytkownika
adbok
Miłośnik
 
Posty: 632
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 4:42 pm
Lokalizacja: Kraków / Drzewica
Wiek: 35
Imię: Adam
Motocykl: była CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] grzane manetki

Postprzez ferret » N mar 29, 2015 12:04 am

Ja owinąłem szczelnie taśmą izolacyjną i upchałem pod bakiem
Obrazek
Avatar użytkownika
ferret
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 2:29 pm
Lokalizacja: Zürich
Wiek: 55
Imię: Maciej
Motocykl: CBF600NA '09
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości