[Zrób to sam] Wymiana płynu chłodniczego krok po kroku...

Zbiór wątków instruktażowych pomagających wykonać samodzielnie czynności serwisowe.

Re: [Zrób to sam] Wymiana płynu chłodniczego krok po kroku..

Postprzez ferret » N mar 29, 2015 11:57 am

Dziś wymieniłem płyn w chłodnicy, no i mam pytanie. Przepłukałem wodą, zalałem płynem. No i zarówno wody jak i płynu wlazło dużo mniej niż powinno, około 1.7L zamiast 2.43L jak podaje serwisówka. Odpowietrzałem, naciskałem węże, i nic. Pod sam korek wlazło tylko 1.7L (plus 0.3 do zbiorniczka wyrównawczego). Nie sprawdziłem ile dokładnie zleciało na początku. Co z tym zrobić? Zostawić? Czy grzebać dalej i szukać przyczyny? W czym może być problem? Moto do wymiany stało na centralce, zapomniałem pobujać. Zakładam że nie wszystko zleciało.
Obrazek
Avatar użytkownika
ferret
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 2:29 pm
Lokalizacja: Zürich
Wiek: 55
Imię: Maciej
Motocykl: CBF600NA '09
W siodle: <100 kkm

Re: [Zrób to sam] Wymiana płynu chłodniczego krok po kroku..

Postprzez Glub » N mar 29, 2015 12:17 pm

Uruchamialeś moto? Moze jak pompa pochodzi to sie odpowietrzy i wlezie wiecej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: [Zrób to sam] Wymiana płynu chłodniczego krok po kroku..

Postprzez ferret » N mar 29, 2015 12:56 pm

Uruchamiałem, chodził przez parę minut, przy otwartym korku wlewu. Tak dolewałem że podczas pracy silnika nadmiar wylał się przez zbiorniczek wyrównawczy. Zakładam że nie spuściłem całego płynu. Trzeba było postawić na bocznej stopce coby motocykl był pochylony na bok, pobujać. Widocznie jak stoi na centralce to nie wszystko zleci. Nauczka na przyszłość :wallbash: :biggrin:
Obrazek
Avatar użytkownika
ferret
Użytkownik
 
Posty: 150
Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 2:29 pm
Lokalizacja: Zürich
Wiek: 55
Imię: Maciej
Motocykl: CBF600NA '09
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Zrób to sam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron