intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez Goral4t » N gru 13, 2015 2:26 pm

ISmart Viro 2

Siema kupiłem ostatnio 4 takie intercomy dzisiaj w końcu miałem czas i zamontowałem do kasku - nolan n90-ncom a mój tata zamontował swój do astona,

U mnie operacja polegała na powiększeniu otworów oryginalnych tata musiał zrobić nowe w styropianie kasku,

Ogólne wrażenie jest, że zarówno wersja BT działa super i jako odtwarzacz, nawigacja czy do rozmów telefonicznych. Z racji zimna nie jeździłem, więc połączenie między kaskami sprawdzone pieszo :P. łapie podobno do 500m ja odszedłem od domu to powyżej 300m trzeba było otworzyć drzwi, bo zagłuszały. Regulacja głośności i przełączanie między kaskiem a BT jest prosta większość obsługujemy przyciskiem on/of ( niewidoczny) a pogłaśnianie włączanie muzyki i odbieranie dużym przyciskiem,

Myślę ze jak ktoś nie chce wydać kupę kasy na Inercoma to Polecam, bo cena jest naprawdę spoko przy większych zakupach możliwy rabat, ja brałem 4 i coś urwałem, myślę, że szum motocykla w rozmowie między kaskami może być słyszalny, lecz przez bt nikt nie wiedział, że jadę na moto -testowałem wcześniej

http://kometa.shoparena.pl/pl/p/Interco ... io-FM-/108

Pozdro
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez Goral4t » N gru 20, 2015 4:55 pm

Aktualizacja:

Dzisiaj przeprowadzony test w boju między dwoma kaskami.
Po przygotowaniu się do jazdy zagrzaniu maszyn wyruszamy do Bielska-Białej :), sparowaliśmy interkom mój z kumpla (wyszło nam za 2 razem) na telefonie uruchomiłem BT i połączyłem z Viro co zasygnalizował pikiem.
BT testowałem wcześniej sprawuje się dalej bardzo dobrze, przełączanie pomiędzy BT a rozmową odbywa się po przyciśnięciu jednego przycisku, o dziwo podczas rozmowy między sobą do 100 niema problemu ograniczeniem jest jedynie własny kask ja przy 140 niewiele słyszę poza szumem wiatru, w jeździe normalnej 60-120 rozmowa bez problemu jedynie słychać motocykl przy wysokich obrotach (motocykl nie wiatr) urządzenie jest bardzo czułe musiałem uświadomić kolegę że niema po co krzyczeć bo mi uszy odpadają. Oczywiście jest regulacja głośności lecz trosze trudna do wyczucia, mimo to da się ja bez problemu ustawić podczas jazdy, Przełączanie się pomiędzy funkcjami Radio->Telefon->walkie-toke-> dość prosta lecz trzeba nabrać wprawy by bezproblemowo przełączać opcje jak i zmieniać muzykę czy stacje radiowe ( bardzo dobrze odbiera Toruń :lol: ) odbieranie połączeń po naciśnięciu przycisku tak samo ich rozłączanie (urządzenie automatycznie ma jako priorytet telefon) po zakończonej rozmowie wraca do wcześniejszej opcji. Zasięg krótkofalówki to na pewno 500 m i wystarcza!
Mocowanie przyklejone i doczepione na rzep działa bez problemu wytrzymuje prędkość do 200km/h (chwilowe) w zestawie jest jeszcze skręcany system. montaż możliwy w każdym kasku kwestia zdolności manualnych. Nożyk do tapet i głośniki mamy w kasku po 20-30 minutach
Reasumując myśle ze 330/340 zł to cena bardzo dobra za takie urządzenie a ceny nolana czy innych firm są poprostu szalone osobiście polecam niema co przepacać, bateria wytrzymała w temp 10* C 4/5h ciągłej pracy i nie wiem ile jeszcze wytrzyma :P
Jak ktoś ma jakieś pytania piszcie postaram sie odpowiedzieć
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez Romek » N gru 20, 2015 6:20 pm

Prawie rok temu pisałem o swoim zestawie BT R4 i od tamtej pory nie rozstaje się z nim i Yanosikiem wsiadając na moto za miasto. Myślę że przez sezon dzięki temu zaoszczędziłem przynajmniej 1500 zł na mandatach.
viewtopic.php?f=31&t=4161&hilit=easy+talkie+easy+talkie&start=20
U mnie dużym plusem jest pilot na kierownicy. Przełączanie rozmówców, stopniowe wyciszanie muzyki gdy jest za głośno czy natychmiastowe "mute" żeby zamienić dwa słowa z kumplem obok na światłach jest nieocenione w porównaniu do sterowania dużą łapawicą szukając odpowiedniego przycisku na centralce.
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez Goral4t » Śr gru 23, 2015 12:25 am

Przed zakupem przeglądałem allegro, ale o zakupie zawsze przekonuje mnie to, że sprzedawca pozwolił mi go wstępnie przetestować, a i odbiór miałem w Bielsku-Białej, tam gdzie obecnie najwięcej przebywam. Powiem że czytając artykuły z testów czasopism motocyklowych niewiele mozna się dowiedzieć niestety testują tylko drogi i firmowy sprzęt bo za to im płacą;/

Ja jakoś yanosika nie lubię może przez to że jako sama nawigacja jest kiczowaty i prowadzi dziwnymi drogami, a i tak przez cały sezon obracałem sie po Czechach, Słowacji i Bieszczadach.

Pod linkiem umieszczam zdjęcia mojego rozwiązania montażu:
https://goo.gl/photos/qnG7DPx4LSa51mD2A

a tutaj zdjęcia dla leniwych :) (o ile znów je widzicie )
Obrazek

Obrazek

Nie mam zdjęcia jak to wygląda wewnątrz, postaram się dołożyć przez święta:)

Parametry pracy wg instrukcji:
BT-2.1 + EDR
Łączność A2DP oraz AVRCP
Zasięg: BT 10m
intercom 800m
Waga 45g
Czas pracy:czuwanie 300h
telefon 10h
Intercom 7h
Czas ładowania: 4h
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez slawcbf » Pt sty 01, 2016 7:03 pm

Widziałem sporo dobrych recenzji na temat tego sprzętu. Występuje pod różnymi nazwami, ale pochodzi z krainy zbieraczy ryżu. Sam się zastanawiam na kupnem tego x2- dla mnie i dla pasażera. Kilku ludków skarżyło się na ładowarkę-czasami potrafi się zapalić/"wybuchnąć" :pokey: .







Link do amazon.co.uk

http://www.amazon.co.uk/interphone-Blue ... e+intercom
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
Robert Louis Stevenson
slawcbf
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): So lip 20, 2013 10:22 pm
Lokalizacja: G. Manchester
Wiek: 45
Motocykl: Honda CBF1000a7
W siodle: <100 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez marcinn06 » So sty 02, 2016 6:54 am

Na aliexpress analogiczne intercomy pod inna nazwa po 44 $. Zastanawiam sie czy nie zamówić dwóchbsztuk na wiosnę.
Using Tapatalk
Avatar użytkownika
marcinn06
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz kwi 17, 2014 6:36 pm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez slawcbf » So sty 02, 2016 1:01 pm

Ewentualnie zaszaleje i na razie kupie Sena smh5 x1 i później 2.

http://www.amazon.co.uk/Sena-SMH5-01-Bl ... =Sena+SMH5
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
Robert Louis Stevenson
slawcbf
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): So lip 20, 2013 10:22 pm
Lokalizacja: G. Manchester
Wiek: 45
Motocykl: Honda CBF1000a7
W siodle: <100 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez nocny » So sty 02, 2016 11:03 pm

Co do interkomu seny to mam własnie ten model.
Na plus:
- żywotność baterii (a jak nie starczy to można ładować podczas używania np. z power banku lub bezpośrednio z gniazdka usb)
- jakość rozmów (dobrze słyszę jak i również jetem dobrze słyszany, rozmówca nie słyszy że jadę na moto) - testowane zarówno w Nolanie104 jak i Shoei GT Air
- łatwość obsługi w rękawicach - aczkolwiek trzeba zapamiętać kombinację tapnięć - bo są tylko dwa przyciski, choć z drugiej strony te podstawowe funkcje działają intuicyjnie.
- możliwość wgrania 3 numerów do szybkiego wybierania - speed dial
- współpracuje z komendami głosowymi z telefonu
- łatwość wyjęcia z mocowania
- dostępność akcesoriów - dodatkowe bazy, mikrofony, podkładki etc.
Na minus:
- zamocowany w nolanie świszczał - musiałem dać pomiędzy interkom a skorupę kasku dodatkową gumę.
- mógłby być bardziej płaski (?)
- wydaje mi się że nie ma możliwości oddzwonienia na nieodebrane połączenie przy pomocy jakiegoś tapnięcia ( w funkcji speed dial jest wybór ostatnie połączenie ale nie wiem czy to jest ostatnie wychodzące czy ostatnie w ogóle -jutro z ciekawość sprawdzę)
- brak radia - jak w moim smartfonie podłączam słuchawki jako antena do rozłącza mi BT, więc pozostaje tylko radio internetowe.

Firmware od czasu do czasu jest aktualizowane - w stosunku do pierwotne dodali trochę funkcji
Jest program do obsługi na PC, ale brak apki na telefon. Wyższe modele mają apki na fona i konfiguracja czy też parowanie z fonem czy też z innymi interkomami jest prostsze.
Nie parowałem z innymi interkomami więc nie wiem jak działa i na jakie dystanse da się porozmawiać.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez slawcbf » N sty 03, 2016 10:19 am

Dzięki Marcin:cheers: . Chyba mnie przekonałeś. Czy miałeś okazję używać tego żeby komunikować się z pasażerem/innym motocyklistą?
Ostatnio edytowano N sty 03, 2016 7:56 pm przez slawcbf, łącznie edytowano 1 raz
"I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move."
Robert Louis Stevenson
slawcbf
Użytkownik
 
Posty: 102
Dołączył(a): So lip 20, 2013 10:22 pm
Lokalizacja: G. Manchester
Wiek: 45
Motocykl: Honda CBF1000a7
W siodle: <100 kkm

Re: intercom iSmart Viro 2 - 340zł

Postprzez marcinn06 » N sty 03, 2016 1:48 pm

Polecam na alliexpres wpisac motorcycle intercom i pozwiedzać. Jest tego masa.
Using Tapatalk
Avatar użytkownika
marcinn06
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz kwi 17, 2014 6:36 pm

Następna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron