Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie dotyczące warsztatów / serwisów motocyklowych.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez goramo » Cz sty 07, 2016 12:28 pm

Hej. :smile:


Co prawda jest to forum motocyklowe, ale zdecydowana większość z nas ma również w posiadaniu puszki. Dlatego myślę, że każdemu z nich ten post się przyda. :smile:


Otóż, mój kolega, sąsiad (też motocyklista - Piotrek, którego część z Was mogła swego czasu poznać) otwiera na przełomie lutego i marca swój warsztat samochodowy (od kilku lat pracuje dla kogoś, teraz będzie robił na własny rachunek :thumbsup: ).
Będzie mieścił się na Pradze Południe.
Jak już miejscówka oficjalnie będzie otwarta, to podam dokładny adres. :smile:


Za kumpla w 100% ręczę. Jest bardzo dobrym mechanikiem, ma łeb na karku, a przede wszystkim jest uczciwy i myślę, że nikt od niego nie wyjedzie zawiedziony. Tam gdzie nie jest w stanie nic poradzić (np. z braku specjalistycznego sprzętu), to na pewno o tym poinformuje i nie ściemnia i nie naciąga na zbędne koszty.
Auto po wizycie u niego jest zawsze przejrzane w podstawowym zakresie i wszystko co rzuci mu się w oczy jest zgłoszone do właściciela.


Co dość istotne, koleżka jest bardzo miły w obyciu, kulturalny, uprzejmy i chętny żeby wszystko wyjaśniać. Nie jest typem gbura, który swoją wiedzą się nie podzieli, nie jest opryskliwy i chamski, jak to ma niestety często miejsce w różnych warsztatach, gdzie kolesie pozjadali wszystkie rozumy i traktują klienta jak debila, a czasem wręcz intruza, a tak na prawdę odpierdalają chałturę i robią klientów w bambuko.


Piotrek ma także cel, żeby jego warsztat był przyjazny kobietom. Żeby żadna pani, która się tam zjawi z autem nie poczuła się traktowana jak głupia gęś i na pewno nie zostanie wydojona z kasy. Takie zachowania też się w innych warsztatach zdarzają, gdy ich właściciele lub pracownicy żerują na tym, że laski z reguły niewiele się znają na mechanice i można je naciągać na kasę.



To na razie tyle ode mnie.


Jak już warsztat ruszy, to dam konkretne namiary.




P.S.
Ja u Piotra serwisuję swoje auta od około 4 lat, a także kilku naszych wspólnych znajomych też u niego serwisują auta i wszyscy na prawdę są bardzo zadowoleni.


P.S.2
Jeszcze trzeba wspomnieć, że Piotr nigdy nie nastawiał się i w dalszym ciągu nie będzie dążył do tego, żeby było u niego "jak najtaniej". U niego robota ma być zrobiona na tip-top, solidnie. Jak ktoś szuka podcierania dupy szkłem i wszelkiego rodzaju druciarstwa, to nie u niego. :wink:


:cheers:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez raphi » Cz sty 07, 2016 1:15 pm

:thumbsup:

Szkoda, że tak daleko!

Napisz jeszcze czy mechanika/elektryka/blacharka? A może wszystko razem?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez goramo » Cz sty 07, 2016 4:28 pm

Głównie mechanika, ale także podstawowa diagnostyka komp (w zakresie takim na jaki będzie pozwalał posiadany komputer). Jeśli wyjdą jakieś proste sprawy elektryczne (uwalone czujniki itp) to też temat bez problemu ogarnie.
Jest plan aby z biegiem czasu inwestować w lepsze wyposażenie (komputery o większych możliwościach) ale to kurewsko drogie "zabawki".

Nie sposób robić wszystko. Ale jak trzeba to ma także swoich sprawdzonych ludzi od typowej elektryki i blacharki.



Piotrek jest w stanie ogarnąć nawet rozbiórkę na atomy i remont generalny nowoczesnego diesla. Sam widziałem jak robił silnik tdci z mondeo (wymiana popękanych tłoków).
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez raphi » Pt sty 08, 2016 1:45 pm

Czyli mechanika. No właśnie. Ja potrzebuję aby mi jakiś elektryk ogarnął dlaczego nie świeci mi się lampka podświetlająca bagażnik. Ale nie świeci tylko czasami. Wtedy też nie świeci lampka przy otwartych prawych tylnych drzwiach. No i nie działa czujnik otwarcia tych drzwi i nie widzę tego na komputerze. Ale tutaj też nie działa tylko czasami.

Jak zobaczyłem wiązkę kabli jaka zebrana jest z przodu przy nogach pasażera to lekko zdębiałem. Jak to w ogóle działa!?!? Kabli są SETKI. W A6 jest sporo elektroniki i do wszystkiego prowadzą kabelki. Np. system informujący o spalonych żarówkach, czy właśnie oświetlenie nóg w aucie i poza autem po otwarciu drzwi. Liczne światełka i guziczki na podsufitce do oświetlania wnętrza, kilka gniazdek zapalniczki, pełna elektryka, zmieniarki, gpsy i inne nieprzydatne cuda wianki... na wszystko potrzebne są kilometry kabli i szukanie tam czegokolwiek to trochę ryzykowne zadanie :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez goramo » Pt sty 08, 2016 2:48 pm

Eeee takie rzeczy jak nieświecące lampki, niedziałające przełączniki itp, to raczej również Piotrek doprowadzi do porządku.
Ostatnio u mojego szwagra robił Mitsubishi - nie za bardzo jego komputer diagnostyczny chciał współpracować z kompem auta (sporo informacji nie było dostępne), sam więc przy pomocy zwykłego miernika doszedł co się zesrało. Wyszukał uwalony czujnik absu w jednym z kół. :smile:


Jak się chce, to można sporo rzeczy zrobić. Tylko wymaga to czasu i cierpliwości, oraz wiedzy i doświadczenia.
Największym chyba problemem w tej chwili są te wszystkie najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie fury, gdzie wszystko jest oparte na światłowodach (których w zasadzie nie powinno się naprawiać tylko wymieniać całe wiązki, ale jest to bardzo kosztowne, dlatego mnóstwo warsztatów robi różnego rodzaju druciarstwo bo klienta po prostu nie stać na naprawę swojego auta) i pierdylionie komputerów. Np. w najnowszych modelach BMW potrafi być wpakowane po 20 jednostek sterujących. :dusgust:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez raphi » Pt sty 08, 2016 7:05 pm

Ostatnio często trafiam na dyskusje o nowych vs starych furach. A to ktoś się ślini na bmw a to znów ktoś ma jakiś problem z elektryką (przy ostatniej aurze to norma) i tak ogólnie dochodzimy do znanego już wniosku ze kilkunastoletnie furki starzeją się dużo wolniej. Konsumpcyjny świat zapierdala i wokoło co chwile ktoś wymienia furę. Wszyscy się jarają tym całym kupowaniem nowego, że staruszki są stare przede wszystkim mentalnie bo jeśli chodzi o użytkowość to poza nowymi bajerami (bardziej lub mniej przydatnymi) jeżdżą podobnie i w tym wszystkim zwyczajnie rzadziej się psują mimo że dużo starsze.

Taka jest konkluzja wszystkich którzy maja własne auta kupione za własną kasę. Ci jeżdżący służbowymi najchętniej wymienialiby je co 3 lata na nowe i nie widzą w tym problemu. Co też rozumiem :)

Ostatnio nie umiem składnie formuować myśli coś ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez sufit » So sty 09, 2016 8:12 am

raphi napisał(a):Czyli mechanika. No właśnie. Ja potrzebuję aby mi jakiś elektryk ogarnął dlaczego nie świeci mi się lampka podświetlająca bagażnik. Ale nie świeci tylko czasami. Wtedy też nie świeci lampka przy otwartych prawych tylnych drzwiach. No i nie działa czujnik otwarcia tych drzwi i nie widzę tego na komputerze. Ale tutaj też nie działa tylko czasami.

Jak zobaczyłem wiązkę kabli jaka zebrana jest z przodu przy nogach pasażera to lekko zdębiałem. Jak to w ogóle działa!?!? Kabli są SETKI. W A6 jest sporo elektroniki i do wszystkiego prowadzą kabelki. Np. system informujący o spalonych żarówkach, czy właśnie oświetlenie nóg w aucie i poza autem po otwarciu drzwi. Liczne światełka i guziczki na podsufitce do oświetlania wnętrza, kilka gniazdek zapalniczki, pełna elektryka, zmieniarki, gpsy i inne nieprzydatne cuda wianki... na wszystko potrzebne są kilometry kabli i szukanie tam czegokolwiek to trochę ryzykowne zadanie :)


Z ciekawostek elektryki, jakiś czas temu przestała mi działać regulacja wysokości reflektorów i podświetlenie pokrętła tegoż regulatora... Zacząłem sprawdzać elektrykę na tyle, na ile pozwala mi moja wiedza. Wszystko niby było ok i już miałem oddawać usterkę w "dobre ręce", ale jeszcze zapytałem wujka googla, znalazłem podpowiedź... Jakież było moje zdziwienie, kiedy się okazało, że wystarczyło wymienić jedną ze spalonych żarówek podświetlenia rejestracji... Po wymianie, wszystko działa. Chyba zaoszczędziłem parę złotych... ;)
Avatar użytkownika
sufit
Miłośnik
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 45
Imię: Daniel
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez raphi » N sty 10, 2016 9:33 am

Niech zgodnę - jakieś francuskie rozwiązanie? :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez goramo » Śr kwi 06, 2016 12:50 pm

Panie/Panowie, informuję, że warStat otwarty!

Miejsce nazywa się PrahaGarage i mieści się przy Grochowskiej 301/305.
Telefon: 501 493 268


Zapraszam i polecam :thumbsup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Polecane -> Warsztat samochodowy - Wawa

Postprzez 4kowal » So kwi 09, 2016 11:41 am

Goramo przebranżowiłeś się?
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztaty / Serwisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości