handbary

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

handbary

Postprzez bankus » Śr maja 11, 2016 1:16 pm

słuchajcie jak to jest z tymi handbarami. Zastanawiam sie nad zakupem, ale potrzebne mi w sumie tylko jako osłona dłoni przed wiatrem.
1/ czy to sie sprawdza?
2/ czy wystarczy wersja montowana jednostronnie?
3/ czy to prawda że przeszkadzają w ew. montażu szyby owiewki?
4/ czy trzeba szukać do konkretnego modelu moto?
5/ słyszałem też że często ze wzgl. mało miejsca na kierownicy nie da sie tego zamontować
6/ rozbieżnosci cenowe są dosc duże - o co chodzi? warto w to inwestować czy moze lepiej kupic tanioche?
Avatar użytkownika
bankus
Maniak
 
Posty: 1059
Dołączył(a): Śr wrz 23, 2015 10:19 am
Lokalizacja: SK
Imię: Mirek
Motocykl: sprzedany :(
W siodle: <100 kkm

Re: handbary

Postprzez Brylant86 » Cz maja 12, 2016 8:36 pm

Mam zamontowane do CBF1000, do owiewki, więc nie działa to tak jak montowane do kierownicy...
Ale co nieco przetestowałem i uważam, że to udany zakup.
1. Sprawdza się, osłania 2-3 palce. 2 palce leżące na klamce są osłonięte od wiatru.
4. Jak są dostępne oryginalne to pewnie są dobre.
5. Przymierzałem akcesoryjne, nieoryginalne i nie było to satysfakcjonujące. Za dużo kombinacji i dopasowywania.
6. Najlepiej kupić takie które pasują do modelu bez przerabiania.

Dodatkowo... Osłony na ręce i podgrzewane manetki to fajny duet. :-)
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 37
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: handbary

Postprzez mr_soze » Pt maja 13, 2016 5:20 am

Sądzę że jakiekolwiek założone na kierownicę będą uderzały albo o lusterka albo o owiewki...tam jest dość ciasno a handbar musi mieć kupę miejsca...mam oryginalne i są satysakcjonyjące
Avatar użytkownika
mr_soze
Znawca
 
Posty: 230
Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 10:08 am
Lokalizacja: Biała Podlaska
Imię: Paweł
Motocykl: Kawasaki Versys 1000
W siodle: <100 kkm

Re: handbary

Postprzez PeterS » Pt maja 13, 2016 6:01 am

bankus napisał(a):
1/ czy to sie sprawdza?
Tak, najlepiej to widać podczas jazdy w deszczu - niewielkie tylko ilości wody na wierzchniej części dłoni, bliżej nadgarstka ; wyrzuciłem ochraniacze przeciwdeszczowe na rękawice. Lekko też podwiewa od dołu, ale w praktyce tego prawie nie czuć

2/ czy wystarczy wersja montowana jednostronnie?
Moje z założenia są montowane jednostronnie, natomiast pęd powietrza dociskał je do klamek, więc dodałem mocowanie do śruby trzymajacej obciazniki kierownicy. jeśli były by to jakieś "firmowe" handbary na jeden wkręt, to to raczej wystarczy

3/ czy to prawda że przeszkadzają w ew. montażu szyby owiewki?
U mnie nie, jest pełny skręt kierownicy. Chyba w 600 jest coś inaczej, wydaje mi się, że Rupert (?) opisywał taki problem

4/ czy trzeba szukać do konkretnego modelu moto?
Raczej nie, lepiej po prostu przymierzyć, bo jw.

5/ słyszałem też że często ze wzgl. mało miejsca na kierownicy nie da sie tego zamontować
U mnie zupełnie nie było z tym problemu

6/ rozbieżnosci cenowe są dosc duże - o co chodzi?
Myślę, że o firmę

warto w to inwestować czy moze lepiej kupic tanioche?
Co kto lubi, u mnie taniocha bdb spelnia swoją funkcję już 3. czy 4 sezon, choć jej uroda jest dyskusyjna ;) kiedyśtam wrzuciłem zdjęcia na forum
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: handbary

Postprzez bankus » Pn maja 16, 2016 6:40 am

dzięki za odp. Trzeba poprzymierzać :smile:
Avatar użytkownika
bankus
Maniak
 
Posty: 1059
Dołączył(a): Śr wrz 23, 2015 10:19 am
Lokalizacja: SK
Imię: Mirek
Motocykl: sprzedany :(
W siodle: <100 kkm

Handbary (handguardy) GIVI HP1111 - NC700X

Postprzez woodysurf » Śr maja 10, 2017 8:22 am

Ktoś użytkuje handguardy Givi w NC700X? Dobrze się spisują? W chłodne jeszcze poranki trochę pizga po łapach nawet w rękawicach z membraną. Wyglądają zacnie i się przymierzam do zakupu. Warto?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
woodysurf
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 8:33 am
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: NC700X
W siodle: <100 kkm

Re: Handbary (handguardy) GIVI HP1111 - NC700X

Postprzez Tony » Cz maja 11, 2017 7:27 am

Ja takie założyłem 3 dni temu i jeszcze za dużo nie jeździłem.
Tak na szybko, to jest trochę cieplej, mam wrażenie że mniej szarpie kurtką na przedramionach ponad 100/godz.
Bardziej do założenia skłonił mnie deszcz i biedna pszczoła która wpadła pod mankiet.
Jakość jest dobra ale bez szału, jest to ochrona przed wiatrem i jakoś tam robi robotę.
Nie ma wzmocnienia metalowego więc ochrona przed uderzeniem i przy przewrotce raczej niewielka.
Montaż dość prosty, moim zdaniem powinny być bliżej dłoni ale wtedy szyba by przeszkadzała.
Mam szybę turystyczną PUIG w górnym mocowaniu ale też 3cm podniesioną kierownicę i pasuje dobrze, przy pełnym skręcie śmiesznie zachodzi na szybę ale można tak wyregulować że nic nie wadzi .
Na razie jestem zadowolony.
Dawca
0 Rh+
Avatar użytkownika
Tony
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): So lut 25, 2017 8:33 pm
Lokalizacja: Dobczyce
Wiek: 52
Imię: Wojtek
Motocykl: NC750XD
W siodle: 100-200 kkm

Re: Handbary (handguardy) GIVI HP1111 - NC700X

Postprzez jadziek » So maja 20, 2017 5:42 pm

Hej,
ja mam dokładnie ten zestaw (HP1111 w nc700x) od ok miesiąca i porównując je do poprzedniego motocykla (miałem fabryczne do ktm duke 125) to za dużo nie dają bo w tych samych rękawicach jeżdżąc (początek maja) było mi zdecydowanie zimniej :) teraz jest OK ale przy temp. 5-10 stopni marzłem. Uważaj przy dokręcaniu bo plasticzek się powygina ja przekręcisz o 2 obroty za dużo :)
Moim celem było też ukrycie braku sprzęgła - ooo do tego się nadają w 100% :)
dodam jeszcze, że załapałem się na promocję, popytaj może jeszcze je mają http://allegro.pl/givi-handbar-y-honda-nowe-okazja-i6733302602.html#thumb/1
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
jadziek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N mar 19, 2017 9:05 pm
Imię: Michał
Motocykl: NC700x
W siodle: <100 kkm

Re: handbary

Postprzez Litigant » Cz sie 03, 2017 11:05 am

bankus napisał(a):słuchajcie jak to jest z tymi handbarami. Zastanawiam sie nad zakupem, ale potrzebne mi w sumie tylko jako osłona dłoni przed wiatrem.
1/ czy to sie sprawdza?
2/ czy wystarczy wersja montowana jednostronnie?
3/ czy to prawda że przeszkadzają w ew. montażu szyby owiewki?
4/ czy trzeba szukać do konkretnego modelu moto?
5/ słyszałem też że często ze wzgl. mało miejsca na kierownicy nie da sie tego zamontować
6/ rozbieżnosci cenowe są dosc duże - o co chodzi? warto w to inwestować czy moze lepiej kupic tanioche?


Ten kto wymyślił handbary, to zacny człek.
Mi uratowały w tym roku palce lewej dłoni przy kolizji moim DL 650 oraz ocalała klamka hamulca, podczas wycieczki po Ukrainie i Rumunii.
O osłonie przed wiatrem już nie wspomnę.
Polecam w 1000 %

Litigant vel Paweł
Romet M1 "Motorynka" - Romet Ogar 200 - ...długo nic... - XF 650 - DL 650 AL0 YHG - NC 750XD
Gdy stracisz wiarę w ludzi, idź obejrzeć maraton!
Avatar użytkownika
Litigant
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz sie 03, 2017 6:57 am
Wiek: 48
Imię: Paweł
Motocykl: NC 750 XD
W siodle: <100 kkm

Re: handbary

Postprzez cinek28 » Wt sty 26, 2021 11:04 am

Posiada ktoś handbary BBStorm w NC 750X ? Mają aluminiowy stelaż i wyglądają na solidne tylko cena 2x Givi.
cinek28
Użytkownik
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 8:57 pm
Lokalizacja: Wola Radziszowska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: Honda NC750X
W siodle: <100 kkm


Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron