CBF600 S z ABS-em W-wa

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez absens » Wt maja 31, 2016 11:21 am

absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez rupert » Wt maja 31, 2016 1:32 pm

Wygląda ciekawie.
Z opisu i zdjęć ciężko coś więcej powiedzieć. Przebieg mały - możliwy. Łańcuch jakby podciągnięty bardziej, więc może zbliżać się jego koniec. Warta sprawdzenia.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez absens » Śr cze 01, 2016 8:07 pm

Dzięki za opinię, rupert :wink: .

Dziś podjechałem obejrzeć sprzęt i wygląda bardzo zacnie. Umówiłem się wstępnie na sprawdzenie w serwisie.
Przy okazji oględzin spojrzałem na jedną rzecz, którą jakiś czas temu przy okazji innego ogłoszenia ktoś wytknął na forum, a mianowicie odstojnik filtra powietrza (w wątku viewtopic.php?f=37&t=6088&start=10#p167320 ):

Obrazek

Okazuje się, że to ten sam egzemplarz, o który zapytałem parę miesięcy temu we wspomnianym wątku. Naprowadził mnie sam sprzedawca, bo powiedział, że kupił ją w tym samym mieście, które zapamiętałem z tamtego ogłoszenia. Ogłoszenie już wygasło, ale na zdjęciu wrzuconym na forum przez konjo8ds widać znak szczególny - obcierka na lewym deklu. Dziś widziałem taką samą, o takim samym kształcie i kolorze ;).

Teraz pytanie do znawców - czy substancja oleistego koloru w tym "kondomiku" rzeczywiście mówi, że z silnikiem jest coś nie tak? Da się to zweryfikować w serwisie?
Podobnie wyglądający "kondomik" widziałem w innym moto, które oglądałem jakieś 2-3 tyg. temu na warszawskim Wilanowie - http://olx.pl/oferta/honda-cbf-600-abs- ... fmrXW.html ...
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez michaael_l » Cz cze 02, 2016 5:53 am

Moim zdaniem to nie świadczy o niczym poza tym że właściciel nie dbał o spuszczanie osadu z tego "kondona". Zbiera się tam wilgoć która została zassana przez filtr powietrza. Wnioskowanie na tej podstawie o stanie silnika to IMHO spora przesada.

A tak na marginesie - to nawet jeśli moto jest w dobrym stanie to cena za niego jest wprost kosmiczna
michaael_l
Użytkownik
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr maja 06, 2015 6:27 pm
Lokalizacja: wawa
Imię: Michał
Motocykl: cbf1000a
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez absens » Cz cze 02, 2016 9:36 am

Fakt, nie mało, ale tłumaczę sobie to tym, że ma założony komplet nowych opon za 900 zł, wymienione wszystkie płyny, filtry, świece i akumulator, więc to też pewnie kosztowało kilkaset złotych. Ubezpieczony, po przeglądzie. Licząc to wszystko, to już chyba nie jest tak kosmicznie. No i nie trzeba już na te rzeczy tracić czasu, a czas to pieniądz ;).
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez -patrick- » Cz cze 02, 2016 10:04 am

absens napisał(a):Fakt, nie mało, ale tłumaczę sobie to tym, że ma założony komplet nowych opon za 900 zł, wymienione wszystkie płyny, filtry, świece i akumulator, więc to też pewnie kosztowało kilkaset złotych. Ubezpieczony, po przeglądzie. Licząc to wszystko, to już chyba nie jest tak kosmicznie. No i nie trzeba już na te rzeczy tracić czasu, a czas to pieniądz ;).


nigdy nie wierz w bajki o wymianie wszystkich płynów itp. jak to sprawdzisz?
każdy może tak napisać, a podstawowa zasada po zakupie motocykla jak i samochodu to właśnie serwis płynów i filtrów.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez absens » Cz cze 02, 2016 10:33 am

W sumie racja. Tak czy inaczej, opony, świece i aku to i tak ponad tys. zł.
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez Arpgor » Cz cze 02, 2016 5:05 pm

michaael_l napisał(a):Moim zdaniem to nie świadczy o niczym poza tym że właściciel nie dbał o spuszczanie osadu z tego "kondona". Zbiera się tam wilgoć która została zassana przez filtr powietrza. Wnioskowanie na tej podstawie o stanie silnika to IMHO spora przesada.

A tak na marginesie - to nawet jeśli moto jest w dobrym stanie to cena za niego jest wprost kosmiczna



Zdecydujcie się "woda", czy "oleista", bo jeśli olej (ista) to olej z silnika. Wyjść na ten stan rzeczy jest para:
1. gleba - moto leżało i olej przelał się odmą
2. przedmuchy spod cylindrów - pary oleju wypychane są jedyną drogą która jest z miski olejowej czyli odmą

Jeśli woda i trochę brudu jest to do przyjęcia
jeśli olej sam decyduj

do zdjęcia tego komdomika potrzebne są szczypce i sprawa wyjaśni się sama.
Avatar użytkownika
Arpgor
Znawca
 
Posty: 213
Dołączył(a): So wrz 20, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: BZA
Wiek: 53
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez absens » Cz cze 02, 2016 6:23 pm

Moto na pewno leżało, bo stąd ta obcierka na deklu. Nieoryginalna jest również klamka po tej samej stronie. Na moje niewprawne oko wygląda to na parkingówkę.
Czy to wystarczy, żeby olej się przelał, tak jak piszesz, czy musi być coś grubszego?
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: CBF600 S z ABS-em W-wa

Postprzez absens » Pt cze 03, 2016 1:09 pm

Coby rozwiać swoje wątpliwości, zadzwoniłem do firmowego serwisu Hondy, a nawet dwóch. W obu powiedziano mi, że zbieranie się drobinek oleju w odstojniku jest jak najbardziej normalne i to jest jedno z jego zadań.
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Następna strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości