motocykle uzywane z salonu

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

motocykle uzywane z salonu

Postprzez Dedek » Wt lut 07, 2012 12:36 pm

Panowie, jak sie zapatrujecie na ofery motocykla uzywanego z salonu? A priori takie maszyny sa o wiele drozsze ale moze oplaca sie taki wydatek poniesc.... ??
Avatar użytkownika
Dedek
Maniak
 
Posty: 1143
Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 11:44 am
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 42
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 1000

Re: motocykle uzywane z salonu

Postprzez Avalon » Wt lut 07, 2012 12:44 pm

Bardzo często takie sprzęty mają gwarancję, jeśli już nie fabryczną to chociaż salonu. Często możesz załapać sie na ubezpieczenie "dilerskie", bardzo często również masz szanse wyszarpać jakiś kask, kurtkę czy "cuś" w cenie motocykla.Bardzo często masz pełną dokumentację itp. itd...
Czy warto ? Zależy czy klienta stać i czego oczekuje.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: motocykle uzywane z salonu

Postprzez Dedek » Wt lut 07, 2012 1:10 pm

co do oczekiwan klienta to nie chcialby byc wydymany, ze zaplacil wiecej a jakiegos bubla mu wcisneli... ;)
nie jestem tylko pewien czy salon to a priori gwaratuje , stad moje pytanie...
Avatar użytkownika
Dedek
Maniak
 
Posty: 1143
Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 11:44 am
Lokalizacja: Olkusz
Wiek: 42
Imię: Tomasz
Motocykl: CBF 1000

Re: motocykle uzywane z salonu

Postprzez Piotrek » Wt lut 07, 2012 1:24 pm

no coz, pozostaje sprawdzic a posteriori :-)

a tak powaznie, na pewno masz gwarancje, ze moto jest sprawne i ok. Jest po prostu drozsze, niz gdybys sam zdobyl namiar na goscia co takie cos chce sprzedac. Przewaznie to sa moto z wymiany na nowe - sprzedaje uzywany i kupuje w salonie. Salon na tym zyskuje podwojnie, bo opycha swoja nowa maszyne, a potem na sprzedazy uzywki tez zarabia. Ale masz pewnosc, bo salon go sprawdza, przewaznie od pierwszego wlasiciela, w bdb stanie. Ja przez moment zastanawialem sie nad wymiana swego na nowy. Na rynku spokojnie bym sprzedal za 15, a salon oferowal 12-13 k. No to wiec taka roznica. Ale trudno na rynku znalezc moto od 1 wlasciciela, serwisowane, bez szlifow. Takie moto sprzedaje sie wsrod znajomych i od razu ida jak cieple bulki.
Piotrek
Fanatyk
 
Posty: 3327
Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 7:35 pm
Wiek: 54
Motocykl: HD Fat Boy, gaznik,

Re: motocykle uzywane z salonu

Postprzez Dude » Wt lut 07, 2012 5:44 pm

Masz gwarancję. Zawsze możesz serwisować w innym punkcie niż kupiłeś. Dziś byłem w salonie suzuki gdzie stoi roczny intruder M1500, bo właściciel zamówił harleya. Tak po prostu.
Możesz moją hondę kupić, też na gwarancji:)
Avatar użytkownika
Dude
Miłośnik
 
Posty: 739
Dołączył(a): N lut 06, 2011 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Marek
Motocykl: CBR 600 F 2012
W siodle: <100 kkm

Re: motocykle uzywane z salonu

Postprzez goramo » Wt lut 07, 2012 6:29 pm

Wg mnie warto takimi ofertami się zainteresować.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Odp: motocykle uzywane z salonu

Postprzez trampek » Wt lut 07, 2012 10:12 pm

Warto, pod kilkoma warunkami. Po pierwsze musisz miec swiadomosc, ze za ta gwarancje placisz sam (jesli jest dluzsza niz ta producenta od momentu zakupu, a czesto w tych programach tak jest). Dealer musi na tym zarobic swoja droga. No i to ze tam stoi i ma gwarancje nie zawsze oznacza, ze moto nie mialo przygod. Co najwyzej, ze zostalo niezle naprawione. Czy swietnie to nie zawsze wiadomo... Tak to dziala we wszystkich modnych ostatnio programach sprzedazy aut uzywanych w sieciach dealerskich. Niech mi kaktus na glowie wyrosnie, jesli w motocyklach jest inaczej :)
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: motocykle uzywane z salonu

Postprzez pet3r » Śr lut 08, 2012 7:52 pm

trampek napisał(a):No i to ze tam stoi i ma gwarancje nie zawsze oznacza, ze moto nie mialo przygod. Co najwyzej, ze zostalo niezle naprawione. Czy swietnie to nie zawsze wiadomo...

nie masz racji. podmiot prowadzący handel pojazdami wg przepisów musi wiedzieć o sprzęcie wszystko, nie jak w przypadku prywatnego sprzedawcy "a panie, ja nie wiedziałem, że w tym miejscu ramy spawu nie powinno być). czyli, klient robiąc sobie krzywdę na motocyklu składanym z 2 kupionym od firmy może w sądzie taką firmę położyć za odszkodowania...
Obrazek
Avatar użytkownika
pet3r
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Wt sty 10, 2012 5:50 pm
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 36
Motocykl: CBF 600 N

Re: motocykle uzywane z salonu

Postprzez trampek » Śr lut 08, 2012 8:54 pm

Mam kontakt z tą branżą od środka i uwierz mi, różne cuda się zdarzają. Byłbym niesprawiedliwy mówiąc, że jest tak wszędzie i co drugi samochód taki jest. To są pojedyncze przypadki, ale się zdarzają. Prawdopodobieństwo kupienia "szczepana", albo auta prostowanego po zawijce z drzewem są zredukowane do minimum, ale już stwierdzenie, że auto w życiu blacharza i lakiernika nie widziało nierzadko mija się z prawdą.
A to, że klient może pozwać, to nie oznacza, że dealer nie może sprzedać :) Dość często Ci wspaniali dealerzy zaczynali od opychania czego się da łatwowiernym ludziom, jak się dorabiali wchodzili w większy biznes... a pewne przyzwyczajenia zostają.
Podkreślam na koniec jeszcze raz - nie mówię, że to sprzedawcy szczepów, ale uprzedzam, że należy mieć się na baczności. Niestety pełnego zaufania nigdy mieć nie można :(
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm


Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości