szukam nc750x

Tu weryfikujemy i oceniamy wystawione na sprzedaż motocykle.

Re: szukam nc750x

Postprzez Kaplan » Śr maja 24, 2017 7:27 am

Wszystko zależy od tego, na czym będzie się czuł wygodniej. Najlepiej jakby przysiadł się na oba i zrobił jazdy próbne.
"X" odpuściłem sobie nie ze względu na wzrost (przy 178 cm można dotknąć w całości ziemi stopami), ale niezbyt wygodną dla mnie pozycję kolan, która na dłuższą metę stawała się męcząca. Co do "S"-ki, to przyznam, że nie miałem wcześniej jednośladu, który tak by mi pasował pozycją - przy dłuższej podróży nie czuję żadnego zmęczenia rąk, karku czy dyskomfortu nóg. Natomiast nawet przy tym samym wzroście mogą być odmienne proporcje ciała i jednemu lepiej będzie na X, innemu na S. Dlatego dobrze jest to dokładnie sprawdzić w praktyce niż potem mieć problem.
Zresztą, jeśli motocykl ma być do miasta, manewrowanie "S"-ką jest nieco łatwiejsze niż "X"-em (niższa, mniej obudowana - choć oba do Yamahy Tracer 700 pod tym względem się nie umywają). Poza tym, zawsze w razie potrzeby można dodać nakedowi trochę akcesoriów turystycznych, z deflektorami włącznie (S-ka jest tańsza od X). Co więcej, zawieszenie w X-ie, mimo większego skoku, ma nieco inną charakterystykę: jest trochę twardsze. Najbardziej komfortowa jest Integra, "S"-ka tak pośrodku. Nie zmienia to faktu, że X jest dużo bardziej popularny, a S-ek czy Integry dużo mniej.
Co do ofert, to uważaj zwłaszcza na sztuki zagraniczne w atrakcyjnych cenach. Ok. 15 tys. za "S" z 2015 r. jest podejrzane, zwłaszcza że w Niemczech na mobile.de dobre egzemplarze z tego rocznika oscylują od 20 tys. zł wzwyż. Z tym częstochowskim Motoportem też bym uważał, bo ich sprzęty często nie mają żadnej dokumentacji poza briefem, co nie pozwala zweryfikować przebiegu. W pierwszej kolejności trzeba spytać o instrukcję i książkę serwisową czy inne dokumenty potwierdzające przebieg.
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: szukam nc750x

Postprzez harry^ » Śr cze 07, 2017 8:57 pm

Wczoraj stałem się posiadaczem nowej Hondy NC750X.. bo miałem już dość tych zagranicznych okazji, ściemniania, kręcenia i marnowania czasu.
Aby oszczędzić zainteresowanym kilometrów przesyłam linki do sprawdzonych przeze mnie motocykli.. łącznie z komentarzem.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-nc- ... yPdwW.html
- anglik, oczywiście bez książki, jedna laga leje, klocki z przodu do wymiany.. przyrdzewiały kolektor, silnik po odpaleniu chwilę chodził niezbyt równo, po naciśnięciu klamki sprzęgło chodzi wyraźnie ciszej.. motocykl do rejestracji.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-nc- ... xtor=SEC-8
- tutaj zawiodłem się najbardziej.. motocykl wygląda idealnie, zarejestrowany i ubezpieczony przez RingRoad ASO Yamahy.. przyjechał od "partnera z niemiec" podobno salonu honda/yamaha.. bez ryski, pali od strzała, chodzi równo.. lekka wgniotka pod tłumikiem (?).
Instrukcja obsługi jest.. książki serwisowej nie ma (tzn. podobno jest ale jak byłem na miejscu to nie było i jak stwierdził sprzedawca "motocykl nie osiągnął wymaganego przebiegu aby odbyć przegląd"). Stan licznika coś ok 3000km. Po sprawdzeniu numeru VIN przez ASO Hondy okazało się, że w 2015 roku (marzec i wrzesień) motocykl był na naprawach gwarancyjnych (czy akcjach przywoławczych) z przebiegiem 12000km i 16000km. Gdy poinformowałem o tym fakcie sprzedawcę RingRoad stwierdził, że "nic mu o tym nie wiadomo".. Taaaa
Avatar użytkownika
harry^
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn cze 05, 2017 9:18 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 39
Imię: Sławomir
Motocykl: Nc750xa
W siodle: 100-200 kkm

Re: szukam nc750x

Postprzez Dworzi » Cz cze 08, 2017 3:23 pm

Czy mowa o RingRoad w Rzeszowie?
Malaguti F10 -> MBK X-Limit 50 -> Aprilia SX 125 -> Hornet 600 2005 -> CBF1000FA
Avatar użytkownika
Dworzi
Znawca
 
Posty: 313
Dołączył(a): Pn kwi 03, 2017 6:46 pm
Lokalizacja: Rymanów
Wiek: 29
Imię: Kuba
Motocykl: CBF1000FA SC64
W siodle: <100 kkm

Re: szukam nc750x

Postprzez harry^ » Cz cze 08, 2017 5:25 pm

tak..sprzedał się.. ktoś trafił okazje ;-)
Avatar użytkownika
harry^
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn cze 05, 2017 9:18 pm
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 39
Imię: Sławomir
Motocykl: Nc750xa
W siodle: 100-200 kkm

Re: szukam nc750x

Postprzez gmer » Śr lip 19, 2017 12:21 am

Glub napisał(a):w Xie, odpuść troche śrubę od sprężyny zawiechy to postawisz stopy na ziemi.
Nie bier Ski, nie ma sensu.

Mam S-kę. Wąska kierownica w mieście to jest to przeważyło zalety X-a. No i jest taniej w zakupie, większy wybór używanych. A na deser jest niżej. Polecam.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Weryfikacja ogłoszeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości