NC 750X ???

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: NC 750X ???

Postprzez Glub » N cze 04, 2017 8:23 am

No to jak zrobisz porównanie w dligim siedzeniu na moto to dawaj znaka
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Termit » Śr cze 14, 2017 1:51 pm

Witam,
Nie widzę nigdzie działu "przywitalnia" wiec jako "nowy" przywitam sie tutaj. Jestem wlasnie na etapie poszukiwania nowego motocykla. Moim ostatnim moto był stary Triumph Tiger Ale znalazł już nowego właściciela. Właściwie to myślałem o zakupie nowszej wersji Tigera Ale przez czysty przypadek wpadł mi w oko NC750x. I tutaj mam pytanie, czy ktoś miał okazję odbyć tym motocyklem jakaś poważna wyprawę np na serpentyny w Alpach? Czyli coś nieco poważniejszego niż weekendowy wypad za miasto. Z góry dzięki za info. A może ktoś z Was przesiadki się z większego adventure bike'a i chciałby podzielić się swoimi wrażeniami?
Termit
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr cze 14, 2017 1:40 pm
Imię: Tomasz

Re: NC 750X ???

Postprzez zibi » Śr cze 14, 2017 3:05 pm

Jak szukasz nowego motka tak jak powitalni na tym forum to raczej nic nie kupisz :lol:
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Lm261 » Śr cze 14, 2017 3:45 pm

Trafiłeś w piętę Achillesową niektórych wyjadaczy z forum.Obrazek :wallbash: Bez powitalni nie dadzą Ci spokoju.

viewtopic.php?f=7&t=7097
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Termit » Cz cze 15, 2017 1:15 am

Ok, trafione w punkt... sorry za moje gapiostwo. Faktycznie dział jest jak byk... na samej górze... widać przeglądanie forum na smartfonie nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Bije się w pierś. Błąd naprawiony, wpis w powitalni dokonany.
Może jednak z tym znalezieniem motocykla nie będzie tak źle.
Termit
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr cze 14, 2017 1:40 pm
Imię: Tomasz

Re: NC 750X ???

Postprzez Lm261 » Cz cze 15, 2017 8:02 am

Termit napisał(a):Ok, trafione w punkt... sorry za moje gapiostwo. Faktycznie dział jest jak byk... na samej górze... widać przeglądanie forum na smartfonie nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Bije się w pierś. Błąd naprawiony, wpis w powitalni dokonany.
Może jednak z tym znalezieniem motocykla nie będzie tak źle.


Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez seidhe » Pt cze 16, 2017 11:37 am

Termit napisał(a):Ok, trafione w punkt... sorry za moje gapiostwo. Faktycznie dział jest jak byk... na samej górze... widać przeglądanie forum na smartfonie nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Bije się w pierś. Błąd naprawiony, wpis w powitalni dokonany.
Może jednak z tym znalezieniem motocykla nie będzie tak źle.


osobiście nie jeździłem nigdzie dalej jak 200 km od miejsca zamieszkania, ale mój nc-ek z poprzednim właścicielem zjeździł cała Europę. był w Austrii, Czechach, Słowacji, w Mołdawii i Chorwacji. serpentyny nie są mu obce. Wyprawy były bez plecaczka, ale za to z pełnymi kuframi. Z tego co słyszałem, a wierzę, że nie była to tylko reklama bo w moim przypadku cel zakupu to nie podróże dookoła świata, dawał radę. Wiem też, że podróżując z innymi motocyklistami nie miał wystarczającego zapasu mocy na autostradzie. Więc jeżeli szukasz dynamicznego, autostradowego turystyka, to chyba nie to... Ale popatrz na Yamahę MT-09 Tracer, ma więcej kucy i wygląda równie dobrze co nc-ek :)
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Radarman » Pt cze 16, 2017 5:44 pm

Mam za sobą 2 wyprawy, w których eNCek dostał nieźle w doopę: :msn-wink:

1. Trasa UK-PL i potem powrót do UK. Jedna osoba (ja) + komplet 3 kufrów i plecak na tylnym siedzieniu. Dwa dni (w jedną stronę) po 10 godzin w siodle z przerwami wyłącznie na tankowanie, posiłek, siusiu. Zero problemów z motocyklem poza wspomnianym już wcześniej odczuwalnym brakiem mocy na autostradzie. Nie byłem zawalidrogą, ale czuć było, że moto się męczy powyżej ok. 140 km/h.

2. Szkocka trasa North Coast 500. Ja i żona + komplet 3 kufrów + drybag na topboxie. Ok. 2500km w osiem dni.

Obrazek

Dwie podstawowe rzeczy które po tym wyjeździe skłoniły mnie do sprzedania eNCeka jak motocykla do turystyki we dwoje to:
- brak mocy przy wyprzedzaniu - niby nic wielkiego (trzeba więcej kombinować) ale jednak przy ruchliwych trasach turystycznych przydałoby się mieć możliwość sprawnego wyprzedzania.
- bardzo podstawowe zawieszenie - mimo podkręcenia napięcia wstępnego tylnego amorka, zawieszenie i tak dobijało, co odbijało się na komforcie pasażerki.
Trochę napisałem o tej wycieczce tutaj, ale zdjęcia z darmowego hostingu już wcięło.

Podsumowując:
- wycieczki solo - "będzie Pan zadowolony" o ile moc eNCeka jest dla Ciebie ok,
- we dwoje - w pełni wykonalne ale jednak to już nie to...
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez gmer » Wt cze 20, 2017 9:00 pm

Hubert, w ostatnim tj. lipiec 2017 Motocyklu jest niezły test turystyków. Honda Crossrunner na ostatnim miejscu ...
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: NC 750X ???

Postprzez Radarman » Wt cze 20, 2017 9:27 pm

gmer napisał(a):Hubert, w ostatnim tj. lipiec 2017 Motocyklu jest niezły test turystyków. Honda Crossrunner na ostatnim miejscu ...


Nie mam raczej dostępu do polskich czasopism motocyklowych... a online są tylko jakieś screenshoty w niewielkiej rozdzielczości. No i chyba mowa o Crosstourer a nie Crossrunner.
Obrazek
Avatar użytkownika
Radarman
Znawca
 
Posty: 337
Dołączył(a): Wt paź 28, 2014 9:32 pm
Lokalizacja: Hampshire / UK
Wiek: 52
Imię: Hubert
Motocykl: CRF1000L DCT
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości