Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez Liszek » N lut 12, 2017 12:15 pm

Zapisałem sie na kurs bezpieczny w http://www.motoszkola.pl. Dam znać czy warto w kwietniu. Jak mi sie spodoba to przetestuje również drugi stopień na trasie. A może ktoś już może opisać swoje wrażenia?
=====================================================================
Czasami marzeniom trzeba pomóc spełniać się!!!
Avatar użytkownika
Liszek
Użytkownik
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 6:32 pm
Wiek: 43
Imię: Marcin
Motocykl: CBF600SA'08
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez bielec » N lip 02, 2017 7:42 pm

Podpowie ktoś czy w Łodzi sa organizowane kursy doszkalające z jazdy motorem poproszę o info
bielec
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 5:41 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez jadziek » Pn lip 03, 2017 1:58 pm

bielec napisał(a):Podpowie ktoś czy w Łodzi sa organizowane kursy doszkalające z jazdy motorem poproszę o info

tak :)
byłem nawet 1.07
http://www.tor-lodz.pl/ - można bezpośrednio albo np. http://www.motocykl-online.pl/action-team
http://turbo.auto.pl/nasze-uslugi/tory-motocyklowe/ (jeżdżą na różne tory, organizują transport motocykla i motocyklisty w cenie)
jadziek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): N mar 19, 2017 9:05 pm
Imię: Michał
Motocykl: NC700x
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez gmer » Śr sie 02, 2017 6:26 am

PARA MOTO: ktoś był, korzystał? Zapisałem się wstępnie na 26.08.2017 na track day, ale jeszcze mogę się wycofać.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez gmer » Wt wrz 12, 2017 4:54 am

paraMOTO: byłem na track day.
Jak to wygląda: tłumek motocyklistów podzielonych na 3 grupy, każda grupa wjeżdża na tor na 15 minut jedna po drugiej, w przerwie między sesjami (wjazdami) wykład / wskazówki dla grupy oraz konsultacje indywidulane, w trakcie jazdy na torze tez możesz zostać zaproszony na konsultacje indywidualne. Łącznie 10 sesji. Przerwa na obiad. Track day trwał od 10 do 18.
Plusy:
    Naprawdę dużo można zrozumieć i się nauczyć
    Atmosfera świetna
    Instruktorom się chciało tłumaczyć - interesowali się uczestnikami (ach, jaki to przyjemny kontrast w porównaniu do kadry z Kulikowiska ...)
    Wyjaśnienia były konkretne, czytelne, zwięzłe. Niezależnie od tego, czy był to tzw. wykład dla grupy, czy też indywidualne konsultacje.
Minusy:
    Ca 15 osob na torze w jednej sesji = wysokie ryzyko kolizji. Trzeba się było pilnować. Zwłaszcza będąc wyprzedzanym. Moim zdaniem na takiej sesji nie powinno być więcej niż 10 osób, aby było akurat
    10 sesji * 15 minut to mało jak na cały dzień. Jak już zacząłem naprawdę łapać, to trzeba było zjechać z toru.
    Oświadczenie o rezygnacji z roszczeń wobec organizatora na wypadek szkody = na wypadek problemu będziesz sie chandryczył z innym uczestnikiem lub z właścicielem toru lub cholera wie z kim. Oświadczenie dostałem do podpisu z zaskoczenia. Powinienem był o tym wiedzieć, zanim wpłaciłem choć złotówkę.
    Cena.
Podsumowując:
400 zł za 10 15-minutowych tłumnych sesji? 150 minut za 400 zł? Gdyby nie rzetelna robota instruktorów, to odradzałbym ze względu na cenę. Track day w takiej formule składa się głównie z czekania.
Komentarz off side:
Nigdzie nie znalazłem oferty na szkolenie torowe, w którym organizator nie próbowałby dać mi do podpisu oświadczenia o rezygnacji z roszczeń. Może jestem przeczulony, ale ... to za co u licha odpowiada organizator?
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez geguś » Śr wrz 13, 2017 5:10 am

Wpadaj do Lublina na ODTJ i jazdy z moto-sekcją. Ostatnie w tym sezonie są 23 września. Wjazd wynosi 120 zł, latasz 9-13.30. Jeśli jest dużo ludzi to dzielą na grupę szybszą i wolnielszą, odstępy 15 minutowe. Porady i pytania w cenie.
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez gmer » Śr wrz 13, 2017 10:39 am

geguś napisał(a):Wpadaj do Lublina na ODTJ i jazdy z moto-sekcją. Ostatnie w tym sezonie są 23 września. Wjazd wynosi 120 zł, latasz 9-13.30. Jeśli jest dużo ludzi to dzielą na grupę szybszą i wolnielszą, odstępy 15 minutowe. Porady i pytania w cenie.

Brzmi tak dobrze, że aż niewiarygodnie. Dzięki za cynk. Może się jeszcze załapię, o ile zamieszam w kalendarzu.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez mst1 » Śr wrz 13, 2017 10:57 am

gmer napisał(a):
geguś napisał(a):Wpadaj do Lublina na ODTJ i jazdy z moto-sekcją. Ostatnie w tym sezonie są 23 września. Wjazd wynosi 120 zł, latasz 9-13.30. Jeśli jest dużo ludzi to dzielą na grupę szybszą i wolnielszą, odstępy 15 minutowe. Porady i pytania w cenie.

Brzmi tak dobrze, że aż niewiarygodnie. Dzięki za cynk. Może się jeszcze załapię, o ile zamieszam w kalendarzu.


Możliwe, że 22-24.09 będzie zlot jesienny, a na zlocie, można się nauczyć więcej niż na jakimś torze :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
mst1
Znawca
 
Posty: 435
Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 9:31 am
Lokalizacja: Brwinów
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: MT-09 Tracer
W siodle: <100 kkm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez Tiarus » Śr wrz 13, 2017 12:07 pm

mst1 napisał(a): Możliwe, że 22-24.09 będzie zlot jesienny, a na zlocie, można się nauczyć więcej niż na jakimś torze :lol: :lol: :lol:


Pytanie, czy rzeczywiście z zakresu doskonalenia jazdy motocyklem :shifty:
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Doskonalenie jazdy motocyklem Warszawa

Postprzez Turos » Śr wrz 13, 2017 4:00 pm

Byłem w zeszłym roku na ODTJ i przyznam, że bardzo fajnie i za małe pieniądze można sporo pośmigać to tym małym torze. Mówię o torowaniu z nimi.
Jest jeszcze opcja ze szkoleniem, ale ciut droższa. Kolega był i też wrócił zadowolony :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron