Zamienniki do CBF600

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Zamienniki do CBF600

Postprzez marco » Śr paź 11, 2017 4:41 pm

Witam, chcę żeby dziadunio Dzik (PC38 2005) szybko stanął na nogi po glebie i stąd szukam możliwości wymiany uszkodzonych części na tańsze zamienniki. Pierwsze pytanie dotyczy drogich jak ze złota zegarów, trafiłem na aliku na obudowy do Horneta CB900 za 33 dolary i wygląda mi to na identyczną obudowę jaką miałem, poza kolorem. Pomijając kwestie jakościowe to da radę?

https://m.aliexpress.com/s/item/32573301155.html

Chyba nie łamię regulaminu linkiem? Jeśli tak przepraszam ;)
marco
Nowicjusz

Imię: Marek
Motocykl: CBF600 NA
W siodle: <100 kkm

Re: Zamienniki do CBF600

Postprzez Turos » Cz paź 12, 2017 5:36 am

Musisz sprawdzić numery części np.: http://czescihonda.motorista.pl/szukaj
jeśli są te same to bierz te tańsze :)
była jeszcze jedna stronka z numerami części, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć jej szukajką forumową.
Kocie pomożesz? :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Turos
Nightmare

Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer

Postprzez marco » Pt paź 13, 2017 11:33 am

Dzięki, drugą już ktoś mi podsyłał i z tego co widzę to części składowe są te same więc powinno pasować. Cieszy mnie to niezmiernie bo w Polsce dostać obudowę do CBF to albo rok szukania, albo majątek - a zegary poleciały tak mocno że nawet mistrz puzzli nie ogarnie złożenia tego do kupy (i jak kupa będzie to wyglądać ;) ). Elektronikę mam teoretycznie całą więc mam nadzieję na przełożenie tego bez większych problemów. Trochę tego nie pojmuję, że obudowa do Horneta kosztuje grosze, a to samo do CBF powoduje drżenie wszystkich mięśni zwieralnych w ciele ;)

Kolejne pytanie dotyczy kierownicy - planuję kupić prostą, szeroką typu LSL Superbike, może ktoś montował i wie czy trzeba będzie zmieniać risery coby baku nie poobijać? Jak z zachowaniem motocykla na takim drągu? Zawsze chorowałem na lustereczka w końcówkach kierownicy i skoro już się przód posypał to myślę również nad nimi, zapewne będą to underbary.

No i kolejna sprawa - lampka na przód. Rozważam oryginalny, nudny krążek (neeeee), podwójniaki typu wszystkim znanych Dominatorów (małe to jakieś i mi nie leży w stu procentach ale może...), albo kupno dwóch 5 3/4' lamp i zrobienie z tego duala. I tu również pytanie, czy ktoś to robił, jak wygląda podłączenie tego pod stockową wiązkę, czy trzeba świrować i kombinować, a także co wtedy z konektorami które w standardzie są w lampie? Puszka przykręcona gdzieś do półki? A może jakieś inne propozycje które dobrze wyglądały by na tym sprzęcie?

Pozdrawiam i dziękuję ;)
marco
Nowicjusz

Postprzez Monte Christo » Pt paź 13, 2017 11:49 am

Jak to się stało, żeś dzikową sztukę tak mocno pokiereszował? Ktoś namalował tunel na ścianie i chciałeś wjechać czy co? :wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
When you're dead, you don't know that you're dead. It's difficult only for the others. It's the same when you're stupid.
Monte Christo
Nightmare

Motocykl: CBF600SA

Postprzez marco » Pt paź 13, 2017 11:56 am

Nosiłem się z zamiarem customowania motocykla ale zabrać się za to nie mogłem, to sam stwierdził że należy podziałać :D Ogółem to ktoś mi wyhamował do zera zaraz za łukiem na drodze, a Dzik - jak powszechnie wiadomo, jak to Dzik - porywczy jest. Albo ja. Albo obaj ;) Głupia sytuacja która nie powinna mieć miejsca, ale miała, więc należy zagryźć zęby, naprawiać sprzęt i ruszać dalej na wyprawy.

Jak już zwróciłeś uwagę na temat to mam nadzieję że coś podpowiesz :D
marco
Nowicjusz

Powrót do Szosowo - turystyczne