Honda Pantheon problem z odpaleniem

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Honda Pantheon problem z odpaleniem

Postprzez piotrpop » Śr sty 10, 2018 11:01 am

Witam

Jest to skuter Honda Pantheon 125 98r 2T. Ogolnie jest w bardzo dobrym stanie z przebiegiem około 20tys km.
Problem polega na tym ze jak postoi około 5 dni i więcej to nie chce zapalić. Trzeba kręcić z 5-6 razy (w sumie z 30 sekund) zanim zapali.
Do 4 dni nie ma problemu z odpalaniem, lapie za pierwszym, dygim razem i jedzie jak trzeba. Na cieplym silniku tez odpala bez problemu od razu.
Do 2 dni lapie za pierwszym razem. Im dluzej stoi to gorzej odpala. Ale nie ma już znaczenia czy stoi tydzien czy miesiąc. (wtedy 30 sekund)

Co zostało zrobione/sprawdzone:

1. Wyczyszczony gażnik i filtr paliwa. Stan elementow w gazniku bdb
2. Nowy filtr powietrza
3. Przeczyszczona pompka (kranik)
4. Nowa świeca
5. Ssanie sprawne
6. Membrana w kolektorze tez raczej sprawna (jesli dmuchne mocniej powietrze przez rurke co idzie z kolektora ssacego do pompki (kranika) to zamyka przeplyw tak w 95 proc.)
7. Kompresja w porzadku
8. Wezyki w bdb stanie
9. Odpowietrznik baku w porzadku
10. Membrana w pompce szczelna

Jeśli wleje paliwo strzykawka bezposrednio do gaźnika lub podpompuje ustami pompke do odpala za pierwszym razem.
Pompka działa tutaj na zasadzie pchania i zasysania powietrza i ona pompuje paliwo a nie tylko otwiera przeplyw.
Wydajność pompki jest na poziomie 18ml na 10 sekund krecenia rozrusznikiem (jesli silnik dziala to pompuje oczywiscie duzo szybciej).
Z pompki niestety schodzi powoli paliwo do baku tak okolo 4ml na dobę, wiec zalozylem zaworek zwrotny ale problem z odpalaniem nie ustapil.
Jak zdejme wezyk idacy od kolektora ssacego to podczas odpalania dmucha i wciaga nim powietrze (bardziej dmucha niz wciaga).
Wydaje mi się ze wyparowuje za szybko paliwo z gażnika a pompka nie jest w stanie szybo uzupelnic wymaganego poziomu.
Jesli podczas zapalania przechyle skuter w lewa strone to odpala szybciej, z 1-2 krecenia mniej czyli 10 sekund.

Gaznk wyglada tak:

http://allegro.pl/honda-pantheon-125-150 -nowy-gaznik-keihin-oryginal-i5120881770 .html

Jest tam taki czarny dosc duzy wezyk. Moze tamtedy odparowuje paliwo ? Nie wiem co to jest. Moze odpowietrzenie komory plywakowej ?

Duzo ludzi ma taki sam problem z tym skuterem ale nikt nie wie co jest.
Bede bardzo wdzieczny za wszelakie wskazowki.


Dziekuje i pozdrawiam
piotrpop
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): N sie 16, 2015 5:28 pm
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda Pantheon 125
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Pantheon problem z odpaleniem

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sty 11, 2018 11:56 am

Podana strona nie istnieje.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Pantheon problem z odpaleniem

Postprzez Tiarus » Cz sty 11, 2018 12:09 pm

Wesoły Dyzio napisał(a):Podana strona nie istnieje.


Bo w link jest "zerwany" ciąg znaków, prosz.... KLIK
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Honda Pantheon problem z odpaleniem

Postprzez Wesoły Dyzio » Cz sty 11, 2018 2:00 pm

Tiarus napisał(a):
Wesoły Dyzio napisał(a):Podana strona nie istnieje.


Bo w link jest "zerwany" ciąg znaków, prosz.... KLIK

Ah Ty mój mały detektywie. Wszystko znajdziesz :thumbsup:

Co do gaźnika to nie wiem jak jest w pantheonie ale myślę, że konstrukcje są podobne i jeżeli dobrze pamiętam i nie kłamię, to w "maluchowym" gaźniku jest zaworek, który uniemożliwia wypłynięcie paliwa z komory pływakowej. Na Twoim miejscu mocniej bym się jemu przyjrzał.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Pantheon problem z odpaleniem

Postprzez piotrpop » So sty 13, 2018 9:54 pm

Zaworek jest ok. Szczelny. A do czego służy ta czarna rurka co wychodzi z gaźnika ? Wydaje mi się że tamtędy wietrzeje paliwo .?
piotrpop
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): N sie 16, 2015 5:28 pm
Imię: Piotrek
Motocykl: Honda Pantheon 125
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości