Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez DonQuijote88 » Pn maja 07, 2018 6:04 pm

Posiadam takowe, chwalę sobie:) (Pirelli Angel ST). :thumbsup:
Tak to z motocyklem bywa - pies utonął, łańcuch pływa:D
DonQuijote88
Użytkownik
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt wrz 23, 2016 9:57 am
Lokalizacja: Ciemnogród
Imię: Maciej
Motocykl: CBF 600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez slawekp » Pn maja 07, 2018 8:59 pm

Ma ktoś, może się odnieść!
https://youtu.be/botNtNpAx9E
slawekp
Użytkownik
 
Posty: 103
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 12:38 am
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Honda CBF 1000/A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Seraphim » Wt maja 08, 2018 7:22 pm

Zamontowałem komplet u siebie i mogę potwierdzić po 400km że motocykl zachęca do składania się i naprawdę czuć stabilną jazdę w zakręcie.
I'm Back :) Nothing's gonna stop me now ...
Avatar użytkownika
Seraphim
Znawca
 
Posty: 394
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 7:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 37
Imię: Adrian
Motocykl: CBF1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Arpgor » Cz maja 10, 2018 1:31 pm

No to powiem jak tam eksploatacja PR5. W porównaniu do PR2 nie ma co porównywać. Trzyma się jak głupi, zniknęło shimy. Z kufrem czy bez po prostu stabilnie idzie do przodu. Po zakrętach trochę jeszcze ze strachem, ale prowadzi się inaczej. Na PR2 miałem taki moment, że wiedziałem że mocniej już nie można schodzić, bo czułem że zaczynają ustępować. Po prostu czuć było że zaczynają uślizgiwać delikatnie i "mówiły dość". Tutaj nie ma tego wrażenia i co gorsza nie wiem kiedy puszczą. Pierwszy raz się uślizgną to będę wiedział do kiedy można schodzić, ale najpierw muszę poznać jak wygląda te ostrzeżenie. Wtedy już będzie pewniej. Na razie jeździ jak tramwaj. Chcesz skręcić to skręcasz i trzyma się jak przyklejony. xcrazy
150km nawinięte.
Avatar użytkownika
Arpgor
Znawca
 
Posty: 213
Dołączył(a): So wrz 20, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: BZA
Wiek: 53
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez slawekp » Śr maja 30, 2018 6:31 pm

Będę wdzięczny za recenzje po kilku tysiącach km..
Na przyszły sezon muszę zakupić nowy kąplet więc szukam już dziś, a przyznam że mam słabość do Michałków, a ten filmik nie wiadomo czy traktować na poważnie czy bardziej jako reklamę . Tak naprawdę to bardziej będę wierzył kolegom z forum!
slawekp
Użytkownik
 
Posty: 103
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 12:38 am
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Honda CBF 1000/A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez raphi » Śr maja 30, 2018 10:21 pm

Angel ST nie mają takiego uślizgującego powiadamiacza. Wcześniej jest podnóżek.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez mjr » Pt lip 27, 2018 12:25 pm

Arpgor napisał(a):No to powiem jak tam eksploatacja PR5. W porównaniu do PR2 nie ma co porównywać. Trzyma się jak głupi, zniknęło shimy. Z kufrem czy bez po prostu stabilnie idzie do przodu. Po zakrętach trochę jeszcze ze strachem, ale prowadzi się inaczej. Na PR2 miałem taki moment, że wiedziałem że mocniej już nie można schodzić, bo czułem że zaczynają ustępować. Po prostu czuć było że zaczynają uślizgiwać delikatnie i "mówiły dość". Tutaj nie ma tego wrażenia i co gorsza nie wiem kiedy puszczą. Pierwszy raz się uślizgną to będę wiedział do kiedy można schodzić, ale najpierw muszę poznać jak wygląda te ostrzeżenie. Wtedy już będzie pewniej. Na razie jeździ jak tramwaj. Chcesz skręcić to skręcasz i trzyma się jak przyklejony. xcrazy
150km nawinięte.


A ciekawe jak do PR4?
CBF 1000A 2006r
Krzysztof Gdańsk
Avatar użytkownika
mjr
Użytkownik
 
Posty: 85
Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 8:27 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez 8Pinki3 » Pn sie 06, 2018 2:41 am

Arpgor napisał(a):No to powiem jak tam eksploatacja PR5. W porównaniu do PR2 nie ma co porównywać. Trzyma się jak głupi, zniknęło shimy. Z kufrem czy bez po prostu stabilnie idzie do przodu. Po zakrętach trochę jeszcze ze strachem, ale prowadzi się inaczej. Na PR2 miałem taki moment, że wiedziałem że mocniej już nie można schodzić, bo czułem że zaczynają ustępować. Po prostu czuć było że zaczynają uślizgiwać delikatnie i "mówiły dość". Tutaj nie ma tego wrażenia i co gorsza nie wiem kiedy puszczą. Pierwszy raz się uślizgną to będę wiedział do kiedy można schodzić, ale najpierw muszę poznać jak wygląda te ostrzeżenie. Wtedy już będzie pewniej. Na razie jeździ jak tramwaj. Chcesz skręcić to skręcasz i trzyma się jak przyklejony. xcrazy
150km nawinięte.







Potwierdzam
mam PR5 od 14 lipca do tej pory przejechane na nich ponad 800km. W pierwszych km jazdy nie mogłem się przyzwyczaić w zakrętach i rondach że moto samo się składa.(Ale to chyba każda nowa opona tak ma) Jak kolega wyżej pisze trzymają się drogi jak przyklejone. Nawet przy obfitych opadach deszczu (gdzie samochody zwolniły do ~90km/ha wraz z nimi ja) na dziurawej DK1 (Częstochowa - Piotrków Tr.) nie było jakiś niespodzianek dobrze trzymały się drogi odprowadzając wodę. Uślizgów jak na razie nie poczułem. Jestem z nich zadowolony tak samo jak z poprzednich modeli PR2 i PR3 Zobaczę co będzie dalej.
:witch:

Obrazek CBF 1000 ABS
:wings:

Obrazek CBF 600 N
:wings: :bag:
Avatar użytkownika
8Pinki3
Użytkownik
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 4:58 pm
Wiek: 41
Motocykl: CBF 1000 ABS 10'
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nod » Pt sie 10, 2018 1:02 pm

Jestem trochę zawiedziony PR4. Miałem więcej uślizgów tylnego koła w ciągu 3 miesięcy, niż przez ostatnie 3 sezony. Nie jestem pewien czy jest to spowodowane, większą ilością sytuacji gdzie musiałem mocniej hamować czy te opony są jakieś dziwne. Tyle dobrego, że to nie przednie się uślizguje ... Ale z każdą taką sytuacją trace zaufanie do tych opon xnea
Avatar użytkownika
Nod
Użytkownik
 
Posty: 132
Dołączył(a): Pt lip 22, 2016 6:56 am
Motocykl: CBF600N '08
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez zibi » Pt sie 10, 2018 1:06 pm

A może po prostu szybciej jeździsz xcrazy
Jeśli wchodzisz między koty musisz mruczeć tak jak one!

Obrazek
Avatar użytkownika
zibi
Miłośnik
 
Posty: 784
Dołączył(a): N lip 07, 2013 6:04 pm
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 51
Motocykl: NC750X, BMW R NINE T
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości