Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez xcracer » Wt cze 26, 2018 6:09 pm

Ja bym zgłosił, chociaż telefonicznie. Niby w jakim celu miałbyś tam grzebać skoro moto dopiero wyjechało z warsztatu?

W końcu to ASO, a nie kuźnia u Mietka w stodole, gdzie naprawia się przy pomocy młotka i przecinaka. Płaci się tam niemały hajs w zamian oczekując profesjonalnego podejścia do powierzonego sprzętu. Moim zdaniem to wstyd, dla jakby nie było, dużego dealera.
Avatar użytkownika
xcracer
Użytkownik
 
Posty: 163
Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 12:19 pm
Lokalizacja: Myszków
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000FA 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez Bloodhound » Śr cze 27, 2018 7:57 am

Z moich gwarancyjnych doświadczeń, w DT blisko im do sztuki kowalskiej. Zdecydowanie bliżej, niż do kunsztu mechanika.


Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez xcracer » Śr cze 27, 2018 8:12 am

Bloodhound napisał(a):Z moich gwarancyjnych doświadczeń, w DT blisko im do sztuki kowalskiej. Zdecydowanie bliżej, niż do kunsztu mechanika.


Tapatalknięte


W takim razie gdzie na Śląsku serwisować motocykl? :)
Avatar użytkownika
xcracer
Użytkownik
 
Posty: 163
Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 12:19 pm
Lokalizacja: Myszków
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000FA 2012
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez nocny » Śr cze 27, 2018 2:59 pm

Na foto nie widać ale też są zadziory na u mnie na nakrętce. Co prawdą nie wiem czy powstały teraz czy za pierwszym razem (w Boosterze ). Mogłem nie zauważyć jak zadziory były od spodu.

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez Bloodhound » Śr cze 27, 2018 8:55 pm

xcracer napisał(a):W takim razie gdzie na Śląsku serwisować motocykl? :)

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ kiedy i co tylko mogę, robię sobie sam. Najtrudniej mi przetrwać okres gwarancyjny, gdy nie chcem, ale muszem.
Nie masz żadnych lokalnych kontaktów? W Bestwinie obok Bielska jest jeden, który ma pozytywne opinie. Sam mu nic nie zlecałem z powodów jak wyżej, ale z Myszkowa, to jednak kawałek drogi.
Przykład tym razem z ogródka KTM. Musiałem oddać swojego na serwis po roku. Jakieś zaufanie mam do Euroridera w Katowicach i zwykle robię tam. Ale miałem do roboty zwykły serwis olejowy z koniecznością potwierdzenia wykonania w systemie. Pojechałem więc bliżej do Bielska, bo co można spierdolić przy wymianie oleju - myślę. No można na przykład zlać stary olej prosto na kolektor owinięty bandażem bez zabezpieczenia go choćby folią stretch. Myślałem, że mnie uj strzeli jak to zobaczyłem. A "specmajster" z rozbrajającą nonszalancją jeszcze mi mówi - wypali się samo. :bash:
Mam wyobraźnię i wiedzę ile i co można schrzanić przy bardziej złożonych pracach jeśli się nie wie, nie chce lub co gorsza, nałoży jedno na drugie. Jestem dla serwisów jednym z tych trudniejszych klientów.
Myślę, że warto rozeznać się w okolicy i poszukać pana Józka, który może zrobi wolniej i na dwa razy, ale reprezentuje wyższy poziom kultury technicznej, niż szybki Bronek po 4 kursach w ASO. Tym bardziej, jeśli pacjent to nie nowy oprocesorowany wynalazek na dwóch kołach.
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez _adam_ » Pn paź 08, 2018 5:42 pm

Pozwolicie, że podepnę się pod temat. Nie chcę zakładać nowego. Wziąłem się za serwis sześćsetki 04'. Wyjąłem gaźniki, wyczyściłem (jedna przepustnica suwakowa miała spory opór, bo jak się okazało zassało nad membranę gąbkę z subfiltra - tak się nazywa w serwisówce - która po prostu od oleju i benzyny zrobiła się jak silikon. Była bardzo lepka i łatwo się rozrywała). Zamontowałem z powrotem i czekam na filtr powietrza. Wtedy będę mógł odpalić sprzęt i zrobić synchro. W międzyczasie zdjąłem pokrywę zaworów. Niestety 2 zawory wydechowe mają luz 0,27mm (serwisówka mówi: 0,22mm +-0,03mm) i 2 dolotowe mają 0,21 (serwisówka mówi: 0,16mm +-0,03mm). Czy jest się czym przejmować ? Niebardzo widzi mi się zdejmowanie wałków rozrządu i wolałbym tego uniknąć.
Avatar użytkownika
_adam_
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 6:55 pm
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: CBF600 S
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez goramo » Pn paź 08, 2018 6:06 pm

Masz jedną czwartą zaworów poza dopuszczalnym zakresem i nie chcesz tego regulować??? :wacko: xcrazy
Właściwy luz zaworowy to punkt wyjścia do pozostałych regulacji silnika :excl: A u Ciebie niektóre zawory mają niemal dwukrotnie przekroczone dopuszczalne odchyłki.... :pokey:

:msn-wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez nocny » Pn paź 08, 2018 9:25 pm

Co tu dużo napisać, masz luzy poza normą nawet dodając dopuszczalne odchyłki.
Nie sądzę aby to było tylko widzi mi się inżynierów z hondy.

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez cerber » Śr lut 27, 2019 8:21 pm

Podbijam do tematu oddałem swoją cbf 1000 sc64 przy 45400 na kontrolę zaworów i stwierdzono że nie ma potrzeby ich regulować.Wszystkie trzymały wymiar.
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 431
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Regulacja zaworów 3 tys km wcześniej

Postprzez nocny » Pt mar 01, 2019 2:08 pm

Bo to hąda Panie :)

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości