Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Kaski, kombinezony, kurtki, spodnie, buty, rękawice, ochraniacze i buzery, bluzy, bielizna termoaktywna, dodatki do odzieży, kamery, interkomy i bluetooth.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez szuwar333 » Wt lip 03, 2018 7:53 am

Malowanie jakie mnie interesuje to białe, najlepiej mat, wolę mieć gorszy "Designe" i chłodniej w czachę;)
Nie brałem pod uwagę firmy Caberg , ale kask jest dosyć tani i nie wygląda źle, muszę poszukać w okolicy sklepu gdzie mogę go przymierzyć i poczytać opinie.
W sumie na moje "niedzielne" jeżdżenie może wystarczy....

Co do interkomu i tak nie miałem zamiaru kupować dedykowanego, tylko jakiegoś chińczyka (FreedConn T-Max wpadł mi w oko), bo i tak każdy kolega ma inny interkom więc pewnie nie sparuje ich, a potrzebuje też interkom dla plecaczka, więc wydanie prawie 2-3 k na same słuchawki nie wchodzi w grę.
szuwar333
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2018 7:58 pm
Motocykl: CBF1000A (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » Wt lip 03, 2018 7:54 am

Nie wiem co poprawili. Dlatego z chęcią wziął bym to na jazdę próbną.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Turos » Wt lip 03, 2018 8:56 am

Z kaskami neistety jest tak, że trzeba przymierzyć i postać w nim, a najlepiej się przejechać w takim kasku.
Napaliłem się na kask HJC, a okazało się, że tak mnie uciska, że nie jesteś w stanie dłużej niż 30min w nim siedzieć.
Padło ostatecznie na AGV K5. Ma wszystko co chciałem czyli blendę, zapięcie DD, miejsce na sluchawki od interkoma, pobródek i wentylację, która faktycznie czuć, że działa gdy się ją otwiera/zamyka.
https://www.motostyl.pl/product-pol-137 ... bialy.html
A i niestety w pół owiewce jeżdżę, więc w trasę konieczne są stopery. :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » Wt lip 03, 2018 9:01 am

Turos napisał(a):Z kaskami neistety jest tak, że trzeba przymierzyć i postać w nim, a najlepiej się przejechać w takim kasku.


Postać w sklepie to wg mnie mało. Dlatego gdy ostatnio kupowałem garnek, to wziąłem cztery różne do pojeżdżenia.
Trzeba polatać w kasku minimum godzinkę (a najlepiej dłużej) żeby sprawdzić czy nam pasuje.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Monte Christo » Wt lip 03, 2018 9:12 am

goramo napisał(a):
Turos napisał(a):Z kaskami neistety jest tak, że trzeba przymierzyć i postać w nim, a najlepiej się przejechać w takim kasku.


Postać w sklepie to wg mnie mało. Dlatego gdy ostatnio kupowałem garnek, to wziąłem cztery różne do pojeżdżenia.
Trzeba polatać w kasku minimum godzinkę (a najlepiej dłużej) żeby sprawdzić czy nam pasuje.


Dali Ci na raz 4 kaski? :wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez goramo » Wt lip 03, 2018 9:21 am

Monte Christo napisał(a):
goramo napisał(a):
Turos napisał(a):Z kaskami neistety jest tak, że trzeba przymierzyć i postać w nim, a najlepiej się przejechać w takim kasku.


Postać w sklepie to wg mnie mało. Dlatego gdy ostatnio kupowałem garnek, to wziąłem cztery różne do pojeżdżenia.
Trzeba polatać w kasku minimum godzinkę (a najlepiej dłużej) żeby sprawdzić czy nam pasuje.


Dali Ci na raz 4 kaski? :wink:



Nie. :biggrin:

Jeden wziąłem u Motoholików na 2 godziny.
Wcześniej dostałem w motoakcesoriach inny na kilka dni. :smile:
Dzięki temu miałem w jednym momencie dwa kaski testowe.
Jeden w kufer, drugi na głowę i w drogę. :smoke:
W połowie trasy zmiana garnka.
W ten sposób masz od razu na gorąco porównanie. :thumbsup:

Kolejny załatwiłem sobie przez oficjalny funpage na FB - przysłali wybrany model we wskazanym rozmiarze do dealera. Pojechałem, odebrałem i w trasę. Zrobiłem ponad 200 km i jeszcze tego samego dnia zwróciłem.

Kolejny też dostałem w motoakcesoriach na dwa czy trzy dni. :smile:


Trzeba się w temacie rozejrzeć, to idzie dostać co się chce i w ciemno nie kupować. :wink:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8488
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Turos » Wt lip 03, 2018 9:35 am

Ja brałem do domu na testy, po wystaniu trochę w sklepie i w domu w nim siedziałem.
Druga sprawa to był budżet który i tak lekko naciągnąłem :P
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez dzik » Wt lip 03, 2018 5:24 pm

Nazarejski napisał(a):Jeśli nie zależy Ci na szczególnym malowaniu, to Neoteca (ustępujący model) możesz obecnie przytulić w cenie ok. 1.800 zł, to tak dla dopełnienia obrazu.

Co do samego kasku, oczywiście subiektywnie (latam na golasie): dla mnie w grę wchodzą tylko szczękowce i już.
Przelatałem prawie 60 tkm w Cabergu Duke i teraz ok. 10 tkm w Neotecu. Neotec jest trochę cichszy, ale powyżej 100 km/h na nakedzie dla mnie ta różnica jest na tyle nieznaczna, że i tak latam w zatyczkach (jestem wrażliwy akustycznie).

Drugi raz nie wybuliłbym tyle, bo w opisanych okolicznościach nie widzę uzasadnienia. Cudów nie ma - musi być głośno. Może i jest lepiej wykonany, spasowany, itp., ale nie przyglądam się temu -nie stoi na półce koło pucharów, i tak jest ciągle ujebany owadami :biggrin: (zresztą zobaczymy po 60 tkm, jak dożyję...) , przy zatyczkach nie ma to znaczenia a funkcja uchylenia szybki na przykład bardziej mi pasowała w Duke`u.

Jeśli Cię jednak interesuje przyzwoity intercom, to w Neotecu dedykowane rozwiązanie jest świetne (rzecz jasna swoje kosztuje - koło tysia), Caberg tu obsysa.

A poza tym - jak wyżej. Jak latasz bez zatyczek, to jest co analizować. Jak z - to dla mnie w sumie wszystko jedno, kupiłbym coś koło tysia. Od tej klasy cenowej w górę opinie typu "na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać" to już w praktyce farmazony i marketing.
Widzę, że przeszliśmy identyczną drogę. Ja też najpierw jeździłem w Duke'u (jakieś 5 lat) a 1,5 roku temu przesiadłem się na Neoteca.
Napalilem się na HJC Rpha Max Evo, założyłem na baniak, potem przymierzylem c3pro, potem neoteca.
Budżet domowy na tym trochę ucierpiał, bo od razu kupiłem 2 Neoteki...
Ale to był strzał w 10. Jakieś 2 miechy temu jak go oddałem na czyszczenie i konserwację w ramach serwisu Shoei, tydzień znowu polatałem w starym Duke'u.
K.wa, jak ja mogłem w tym jeździć tyle lat ;)
Jedź szybko tam gdzie wolno.
Avatar użytkownika
dzik
Fanatyk
 
Posty: 3918
Dołączył(a): Pn lip 30, 2012 5:26 pm
Lokalizacja: Wuwua
Wiek: 43
Motocykl: CBF1125
W siodle: 100-200 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez szuwar333 » Śr lip 04, 2018 2:56 pm

A ktoś może coś powiedziec o głośności Nolan N104evo? Bo obecnie w intermotors jest za 999zł w promce.
W testach, jak to bywa, opinie są podzielone.
szuwar333
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2018 7:58 pm
Motocykl: CBF1000A (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: Jakie kaski macie , jakie polecacie ..

Postprzez Ando » Wt cze 09, 2020 12:48 pm

Schuberth C3 Pro, najcichszy jak dla mnie xcrazy
Avatar użytkownika
Ando
Użytkownik
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 4:59 am
Motocykl: NC 750 X
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla motocyklisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość