[CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Postprzez szuwar333 » Śr lip 11, 2018 9:26 pm

Potrzebuje pomocy/porady. Jak pisałem wyżej urwałem śrube i nie mogłem jej wykręcić. Lekko ją rozwierciłem i próbowałem ją wykręcić wykrętakiem, ale pękł w śrubie....
Rozwierciłem go powtórnie (tu już był duży problem bo jest to twarda stal). Rozwięrciłem wiertłem 9 (śruba ma 12mm) i próbowałem większym wykrętakiem i ani drgnie (próbowałem nagrzać silnik, spryskałem jakimś WD na kilka godzin) i nic .
Przewierciłem śrubę na wylot i próbowałem ją wydłubać, ale nic to nie daje.

Mam w sumie 3 pomysły:
1 - oddać do serwisu:P i niech się martwią - ale w mojej okolicy jest jeden sensowny serwis i czas oczekiwania może być długi
2 - kupić gwintownik ńajpierw sróbować np. 10 z gwintem 1,25 i przegwitnować resztki śruby i wkręcić śrubę 10 a nie 12 (raczej nie powinno być problemu z "trzymaniem) - jak nie uda sie to oddać do serwisu:P
3 - rozwiercić i kupić zestaw do naprawy gwintów HELICOIL kolega używał i polecał, tylko wtedy już śruby metrycznej bede musiał użyć

Może macie inny pomysł?
szuwar333
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2018 7:58 pm
Motocykl: CBF1000A (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF1000] Samodzielny montaż gmoli

Postprzez szuwar333 » Pt lip 20, 2018 8:09 am

Ogarnąłem sprawę, rozwierciłem śrubę i przegwintowałem na nowo. Wszystko trzyma.

Co do gmoli to nie było żadnego problemu z montażem (prócz tej urwanej śruby), nawet pasowały. Nie musiałem demontowac tylnego wahacza, ani rozwiercać nić. Wystarczy odkręcić śrubę z lewej strony (mi pod pasowała nasadka z zestawu Parkside z lidla do grzechotki na 1/2 cala) , ośkę lekko wypchnąć (ale nie za mocno) i nakrętka sama wypadnie z prawej strony. Następnie wkręca się ją (ośkę) w gmola prawego, który ma gwint i nie używa się już nakrętki.

Jakby ktoś miał problemy to mogę to lepiej opisać.

Gmole nie wyglądają zbyt masywnie, tzn. nisko osłaniają pokrywę silnika, ale mam nadzieję że dadzą radę.
szuwar333
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2018 7:58 pm
Motocykl: CBF1000A (2007)
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości

cron