CBF500ABS przewody hamulcowe HEL?

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

CBF500ABS przewody hamulcowe HEL?

Postprzez pejko » Wt lut 19, 2019 10:19 am

Witam
Mam pytanie do bardziej doświadczonych: czy montował ktoś do CBF500ABS przewody hamulcowe w stalowym oplocie HEL takie jak w linku;
http://sklep.warsztatmotocyklowy.com.pl ... e-hel.html ?
czy wszystko pasuje, czy jest odczuwalna poprawa działania hamulców?
Z góry dzieki za wszelkie info
pejko
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 17, 2016 10:07 am
Lokalizacja: Radom
Imię: Przemek
Motocykl: CBF500 ABS
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500ABS przewody hamulcowe HEL?

Postprzez Turos » Wt lut 19, 2019 12:58 pm

Będzie odczuwalna, bo w CBF są gumowe przewody które mają już naście lat. W swojej kilka razy odczułem co to znaczy przegrzać hamulce i kiedy klamkę wciskamy, a ona "wpada" i nie ma takiego efektu hamowania jak zwykle się spodziewamy. Zdarzyło się na torowaniu raz i raz w mieście latem, po szybkim przelocie z kolegą.Także tak warto :)
Ale czy będzie pasować plug&play nie wiem, nie zdążyłem u siebie wymienić tych przewodów.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500ABS przewody hamulcowe HEL?

Postprzez jokansen » Śr mar 13, 2019 11:36 am

Turos napisał(a):Będzie odczuwalna, bo w CBF są gumowe przewody które mają już naście lat. W swojej kilka razy odczułem co to znaczy przegrzać hamulce i kiedy klamkę wciskamy, a ona "wpada" i nie ma takiego efektu hamowania jak zwykle się spodziewamy. Zdarzyło się na torowaniu raz i raz w mieście latem, po szybkim przelocie z kolegą.Także tak warto :)
Ale czy będzie pasować plug&play nie wiem, nie zdążyłem u siebie wymienić tych przewodów.

Ja miałem CBF500 z przewodami HEL ale bez ABSu. Różnica była zauważalna na plus oczywiście.
"Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny"
Avatar użytkownika
jokansen
Maniak
 
Posty: 1023
Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 8:21 pm
Lokalizacja: Płock
Wiek: 45
Imię: Marcin
Motocykl: DL650 AL8
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości