Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Postprzez aleksander2310 » Cz mar 21, 2019 7:58 pm

Witam. Z uwagi, że jestem początkujący i nie chciałbym czegoś zepsuć w swojej maszynie chciałbym się Was poradzić doświadczeni klubowicze w sprawie usterki kierunkowskazów jaką zauważyłem podczas przygotowywania moto do sezonu.

Problem wygląda w ten sposób, że po wciśnięciu prawego kierunku na początku "tyka" szybko później po kilku sek. sytuacja się stabilizuje i działa poprawnie natomiast po przełączeniu na lewy nic się nie dzieje a dopiero gdy bardziej docisnę w lewo palcem przełącznik i go trzymam zaczyna działać.

Zastanawiam się czy wystarczy zwykłe rozebranie manetki i przeczyszczenie styków czy może jest to wywołane inna przyczyną.
Dziękuję z góry za pomocne podpowiedzi :D
aleksander2310
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lut 07, 2019 3:37 pm
Imię: Olek
Motocykl: Honda CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Postprzez Turos » Pt mar 22, 2019 9:02 am

skoro działa to dociśnięciu, znaczy styki w przełączniku. Jakby nie działało wcale, trzeba by szukać przyczyny gdzie indziej.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Postprzez aleksander2310 » Śr mar 27, 2019 6:52 pm

Witam, udało się usunąć usterkę :)
w skrócie opiszę co zrobiłem może komuś się przyda :)
Po rozebraniu obudowy manetki odkręciłem metalowy mechanizm przełącznika kierunkowskazów zamocowany jedną małą śrubka wewnątrz obudowy, następnie odkręciłem srebrną blaszkę i ukazał się stycznik od kierunków. Zauważyłem, że w kostce przełącznika jest mała sprężynka z kulką która wpadając w "zapadki" i dociska styki kierunkowskazów w przesuwającej się białej plastikowej kostce. Wyciągałem tą sprężynkę delikatnie ją rozciągnąłem zwiększając jednocześnie jej siłę docisku kulki do przełącznika i wszystko zaczęło prawidłowo działać oczywiście dodatkowo profilaktycznie popsikałem kontakt sprayem do potencjometrów i całość złożyłem w odwrotnej kolejności.
Wszystko śmiga elegancko :D
aleksander2310
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lut 07, 2019 3:37 pm
Imię: Olek
Motocykl: Honda CBF 600
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości