Świeżak szuka moto

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez MIKE_G » Cz wrz 09, 2021 8:27 pm

Tylko manual...dct może i wygodne ale nie. Generalnie czekam ma test v strom ale raczej 90% biorę nc750x...tylko
- manual
- czarny z szarym
- kufer centralny
Jeżeli szanowni Forumowicze macie taką na zbyciu to chętnie sue zaopiekuję...priv.
MIKE_G
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2021 7:56 pm
Imię: Michał
Motocykl: Varadero 125
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez Turos » Pt wrz 10, 2021 6:56 am

zawsze można dołożyć quickshifter w górę i też robi to robotę :)
W dół w sumie też, ale to więcej zabawyi sporo większe koszta.
A masa DCT to 10kg więceje + opisywane problemy ... Aczkolwiek chyba w 750 już DCT jest bardziej dopracowana, bo głównie problemy były w NC 700.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez 123 » So wrz 11, 2021 12:44 pm

miałem NC i nie polecam. Ciężki, słaba zwrotność, kiepskie materiały, nie przyspiesza. Bak pod siedzeniem - na początku myślałem, że super rozwiązanie, ale mimo wygospodarowanego przez to miejsca na schowek zamiast baku i tak musiałem dołożyć kufer.
123
Użytkownik
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 6:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: GSXS

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez MIKE_G » So wrz 11, 2021 7:24 pm

Dziś przejechałem się Vstrom 650. Pierwsze moto na którym na pewno nie wyglądam jak na psie... no zbiera się ładnie chyba lepiej niż nc... został ostateczny wybór nc750x vs v strom. Jedyne co mnie w suzi odstrasza to że to jest już kawał sprzętu...nc wydaje się bardziej poręczny.
MIKE_G
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2021 7:56 pm
Imię: Michał
Motocykl: Varadero 125
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez adamlca » So wrz 11, 2021 8:30 pm

A sprobuj sie gdzies przejechac CBF600...bardziej to kompaktowe.
Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.
adamlca
Maniak
 
Posty: 1509
Dołączył(a): Pn gru 02, 2019 5:44 pm
Lokalizacja: legnica
Wiek: 58
Imię: adam
Motocykl: CBF1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez gmer » N wrz 12, 2021 11:28 am

adamlca napisał(a):A sprobuj sie gdzies przejechac CBF600...bardziej to kompaktowe.

Gdzieś po drodze zgubił się versys i oba tracery. Transalp też by Ci pewnie przypasił. Wybór masz więc spory. Ja bym się nie skupiał na konkretnej marce, tylko z grupy kilku zgrubsza pasujących modeli szukał czegoś nie zmęczonego, z dobrym wyposażeniem i w fajnej cenie. Jak już taki wyhaczysz, to w razie zmiany łatwo sprzedasz, jeśli Ci nie podejdzie, lub potrzymasz tak długo, aż nie znajdziesz czegoś lepszego.
W sprawie NC: przez 5 lat mojej eksploatacji nie miałem problemów z dct. Ale główne zalety tego motka to schowek w "baku" i niskie spalanie. Jeździ ok, ale w tej cenie znajdziesz sprzęty znacznie żwawsze. Jednak na Twoim aktualnym etapie ja bym łapał cokolwiek i śmigał. Życie jest krótkie i szkoda czasu na czekanie na idealny sprzęt.
-
Na napady hatakumby dobre jest pacaneum.
Avatar użytkownika
gmer
Znawca
 
Posty: 459
Dołączył(a): Pn sty 23, 2017 11:49 am
Lokalizacja: Grodzisk / Wawa
Wiek: 51
Imię: Marek
Motocykl: Honda NC 750s 2014
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez Farmer1971 » N wrz 12, 2021 8:43 pm

gmer napisał(a):
adamlca napisał(a):A sprobuj sie gdzies przejechac CBF600...bardziej to kompaktowe.

[...] Transalp też by Ci pewnie przypasił. [...] Jednak na Twoim aktualnym etapie ja bym łapał cokolwiek i śmigał. Życie jest krótkie i szkoda czasu na czekanie na idealny sprzęt. [...]

Ja po 125 przesiadłem się właśnie na Transalpa. Nie grzeszy może super mocą i przyspieszeniem, ale jest zaj.....e wygodny tak, że się nie chce z niego zsiadać. Zwłaszcza, jeżeli jesteś wysoki. Teraz mam TDM 900, ale Trampek jeszcze stoi w garażu i czasem się nim przejadę.
Avatar użytkownika
Farmer1971
Użytkownik
 
Posty: 31
Dołączył(a): So lut 13, 2021 10:27 pm
Lokalizacja: Grabowo Kościerskie
Wiek: 52
Imię: Piotr
Motocykl: Honda XL 600, Yamaha
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez MIKE_G » So wrz 18, 2021 11:59 am

Ostatecznie wybieram nc 750x. Tylko dołożę jej wysoką szybę, uchwyt do telefonu z ładowarką i duży kufer centralny. Także jestem na etapie szukania właściwej. Pozdrawiam.
P.S. Po zakupie pochwalę się na forum. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. LwG xpleasantry
MIKE_G
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2021 7:56 pm
Imię: Michał
Motocykl: Varadero 125
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez pwaos » N wrz 19, 2021 8:30 am

MIKE_G napisał(a):Ostatecznie wybieram nc 750x. Tylko dołożę jej wysoką szybę, uchwyt do telefonu z ładowarką i duży kufer centralny. Także jestem na etapie szukania właściwej. Pozdrawiam.
P.S. Po zakupie pochwalę się na forum. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. LwG xpleasantry


To był mój pierwszy "duży" motocykl. Wiele wybacza i dużo się na nim nauczyłem. Będziesz Pan zadowolony.
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Świeżak szuka moto

Postprzez MIKE_G » Śr gru 01, 2021 5:32 pm

Witam
Wreszcie udało mi się kupić. Nc750x manual 2017 od pierwszego właściciela, który kupił ją w polskim salonie. Moto mega zadbane, dostałem plik faktur z serwisu.
To był dobry wybór. Jestem zadowolony.
Moto już zimuje jednak udało mi się zrobić jyz krótką przejażdżkę. Temat zamykam. Pozdrawiam
MIKE_G
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2021 7:56 pm
Imię: Michał
Motocykl: Varadero 125
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości