[OPINIA] Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez zbyhu » So lip 14, 2012 8:38 am

Yo!

Autosol AntiBlau - sprawdzony, bardzo dobry środek do czyszczenia stali nierdzewnej, głownie kolektorów wydechowych.

Obrazek

U mnie kolektory przed czyszczeniem wyglądały tak:
http://zbyhu.cba.pl/moto/imgs/cbf50.jpg

A po czyszczeniu tak:
http://zbyhu.cba.pl/moto/imgs/cbf51.jpg

Filmik jak to działa:


I to tak naprawdę schodzi. Tylko przy mocniej zjedzonych kolektorach trzeba się dłużej namachać. Ja czyściłem swoje kolektory ok. 3h.

Jedynym mankamentem jest to, że efekt nie jest trwały. Kolektory szybko żółkną, szczególnie przy wylocie z cylindrów, gdzie temperatura jest najwyższa.

Pozdro
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez bonusikkk » So lip 14, 2012 8:43 am

Autosol to jedna z najlepszych marek do czyszczenia/polerowania metali, w warsztacie używam jej od kilku lat i jestem bardzo zadowolony.
By przyspieszyć sobie prace polerskie warto użyć "szmatek bawełnianych na wiertarke"

Pozdrawiam
Bonus
bonusikkk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr cze 20, 2012 10:27 am
Lokalizacja: Kraków Skawina
Wiek: 34
Imię: Krzysztof
Motocykl: e65 BMW
W siodle: >300 kkm

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez zoz0l » So lip 14, 2012 9:27 am

Pytam w imieniu kolegi, którego kolektory oprócz nalotu to mają lekką korozję. Czy korozję też da się zczyścić? Jeżeli efekt jest nietrwały, to po jakim czasie zaczynają żółknąć? Czy dotyczy to też korozji? W sumie mamy 3motocykle po 4 rury, czy jedna butelka wystarczy 125ml? Jaka ilość na 4 kolektory jest potrzebna?
SUZUKI DR125 -----> YAMAHA DT125
i
HONDA CBF600SA --> HONDA NC700XDCT

i pamiętaj...każdy dobry uczynek zostanie kiedyś ukarany..
Avatar użytkownika
zoz0l
Użytkownik
 
Posty: 197
Dołączył(a): N sty 15, 2012 2:07 pm
Lokalizacja: 3miasto
Wiek: 39
Imię: Ola
Motocykl: NC700XDCT i DT125
W siodle: <100 kkm

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez rupert » So lip 14, 2012 9:34 am

zoz0l napisał(a):Pytam w imieniu kolegi, którego kolektory oprócz nalotu to mają lekką korozję. Czy korozję też da się zczyścić? Jeżeli efekt jest nietrwały, to po jakim czasie zaczynają żółknąć? Czy dotyczy to też korozji? W sumie mamy 3motocykle po 4 rury, czy jedna butelka wystarczy 125ml? Jaka ilość na 4 kolektory jest potrzebna?

Jeżeli kolega ma rury ze stali nierdzewnej to korozji tam nie będzie, a jedynie nalot tak wyglądający... Antiblau to niszczy szybciutko.
Jeżeli to zwykła stal no specyfiku nie wolno stosować
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez zbyhu » So lip 14, 2012 10:10 am

zoz0l napisał(a):Pytam w imieniu kolegi, którego kolektory oprócz nalotu to mają lekką korozję. Czy korozję też da się zczyścić? Jeżeli efekt jest nietrwały, to po jakim czasie zaczynają żółknąć? Czy dotyczy to też korozji? W sumie mamy 3motocykle po 4 rury, czy jedna butelka wystarczy 125ml? Jaka ilość na 4 kolektory jest potrzebna?


To jest do stali nierdzewnej, nie do chromów. Mnie jakichś takich głębszych wżerów nie dało rady wyczyścić. Ale kolektory przez 80 tyś.km nie były czyszczone, a efekt widać na zdjęciu.

Przy cylindrach żółknąć zaczyna już po pierwszej jeździe. W okolicach puszki pod motocyklem efekt trzyma do dziś.

Mnie zeszło ok. 2/3 buteleczki na moje kolektory, ale raz mi się przewróciła i trochę się wylało. Zbierałem szmatką potem płyn z podłogi, aby się nie zmarnowało ;).
Oceniam, że jedna butelka na dwa czyszczenia mocno zapuszczonych kolektorów starczy, czyli jedna na dwa motocykle.
Bo na takie kolektory, jak w filmiku z pierwszego posta, to by starczyło na przynajmniej 10 czyszczeń ;).

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez crash1990 » Śr paź 24, 2012 9:17 pm

Rozumiem, że tłumik też tym śmiało można czyścić, a nie tylko kolektory? Ogólnie właśnie zrobiła mi się na wydechu taka mała smuga wyglądająca jak delikatna rdza to tym chyba powinno zejść idealnie? :kwasny:
crash1990
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 7:01 pm
Lokalizacja: P-ce
Imię: Mateusz
Motocykl: ZZR 1400
W siodle: <100 kkm

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez Turos » Cz paź 25, 2012 5:22 am

A ja mam pytanie z czego są kolektory w CBF 500 ?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdzewnej

Postprzez rupert » Cz paź 25, 2012 1:28 pm

crash1990 napisał(a):Rozumiem, że tłumik też tym śmiało można czyścić, a nie tylko kolektory? Ogólnie właśnie zrobiła mi się na wydechu taka mała smuga wyglądająca jak delikatna rdza to tym chyba powinno zejść idealnie? :kwasny:

Tak, stal nierdzewną :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [OPINIA] Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdze

Postprzez maxpayne25 » Pt lis 07, 2014 10:36 am

Dopiszę coś do tego tematu.
Po opiniach i filmikach na forach spodziewałem się "cudownie działającego" środka jakim jest Autosol Bluing. Niestety, zawiodłem się :thumbdown: . Do tylko zżółkłych kolektorów nadaje się ale do zabrudzonych nie, mówiąc o rdzawych - absolutnie NIE :bash: Na lekko naleciałych efekt połysku jest niesamowity i tylko na takich (temat właśnie przerabiam od wczoraj i mi ręce opadają).
Szkoda kasy bo środek tani nie jest i magiczny także nie :hammer:
maxpayne25
Użytkownik
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr maja 14, 2014 10:24 am
Lokalizacja: DĘBICA
Wiek: 45
Imię: Andrzej
Motocykl: Cbf 600S PC43
W siodle: >300 kkm

Re: [OPINIA] Autosol AntiBlau - do czyszczenia stali nierdze

Postprzez zbyhu » Pt lis 07, 2014 10:49 am

No, jeśli myślałeś, że na zardzewiałe kolektory z wrośniętym, wypalonym syfem z drogi, nałożysz ten środek, przetrzesz szmatką i uzyskasz efekt chromu, to cóż... Szukaj dalej, ale nic lepszego nie znajdziesz.
Nad zapuszczonymi kolektorami trzeba się napracować, choćbyś kwasu solnego użył.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości