[OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez rupert » Wt lut 05, 2013 7:55 am

Przymierzam się do zakupu szyby. Wrzucajcie Wasze subiektywne opisy. Chciałbym, aby wątek nie rozwijał się w formie dyskusji i był jedynie do poczytania. (będę prosił wyższą instancję o czyszczenie).

Przydałyby się informacje:
- model szyby
- wymiary
- deflektor tak/nie
- inne

Ocena/spostrzeżenia:
- wzrost kierownika
- aerodynamika (przy różnych prędkościach)
- nieporządane zachowania
- wrażenia plecaka
- gdzie muchy parkują
- inne

I co tam przyjdzie na myśl

Z góry dzięki za każdy wpis :cheers:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez klemens » Pn lut 18, 2013 8:07 pm

PUIG, bez deflektora, nieco wyższa i wyżej zamocowana, więc całkowity zysk na wysokości dość spory. Wrażenie subiektywne kierownika i plecaka (zgodne): lepsza od oryginału, powiedzmy o 30%. Wzrost kierownika 179. Niepożądane zachowania: jest cieńsza od oryginału i cały czas leciutko drży - jednakowo na wolnych obrotach i przy 200km/h. Muchy parkują mniej więcej tak samo jak przy oryginale, czyli na szybie kasku :biggrin: . Z tego, co widziałem i słyszałem, chyba nic lepszego na cbf się nie uzyska. Moooże jedynie oryginał z jakimś sprytnym deflektorem...
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez Antares » N lut 24, 2013 11:15 am

Ja osobiście jeżdże z szybą MRA z deflektorem i jestem zadowolony ;)
Przy codziennej po miescie i jakichś trasach przelotowych z prędkościami 130-150km/h szyba radzi sobie doskonale. Ja osobiście polecam
Moj wzrost to 176cm. Jesli chodzi o plecaczek, zawsze był schowany za mną i nigdy nie narzekał:)
:thumbsup:
Antares
Użytkownik
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 38
Imię: Bartosz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez Flex » N lut 24, 2013 8:09 pm

Givi - wysoka i sztywna. Dla kierowcy skutecznie osłaniająca przed naporem wiatru, choc struga powietrza trafiała w górną część kasku i powodowała delikatne jego wibracje, dla pasażerki beznadziejna. Struga powietrza uderzała z całą siłą w tułów pasażerki spychając ja z siedzenia. Po założeniu deflektora za 140 zl. sytuacja pasażerki uległa radykalnej poprawie. Musiałem tylko lekko zmodyfikować deflektor obniżając go dodatkowo o 1,5 cm. gdyż jego górna krawędź przeszkadzała mi w obserwacji drogi. Mam 173 cm. wzrostu. Nie mam porównania do oryginału, ponieważ ta szyba kupiona była wraz z motocyklem.
Avatar użytkownika
Flex
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pt mar 16, 2012 9:22 pm
Lokalizacja: Wa-wa
Wiek: 64
Imię: Bogusław
Motocykl: CBF 1000 ST, TE 250
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez redzian » Śr lut 27, 2013 2:57 pm

Ja przymierzam sie do samego defektora:
http://www.louis.de/_20fa8e7f689660468f ... r=10006546

Sa dwie wersje kolorystyczne (przezrczysta i przyciemniona) oraz o dwoch roznych ksztaltach (prosta lub wygienta z dolu).

Opcjonalnie wynika z tej strony, ze dla org szyby CBF600 jest ta wygieta (czyli dluzsza i bardziej dopasowana).

Swoja opinie dopisze zaraz po zakupie, ale z opinii uzytkowinkow (a jest ich kilkunastu, ktorzy sie wypowiedzieli) wynika, ze jest bardzo dobrym rozwiazaniem). I cena nie odstrasza :)



Na motobagaz.pl znalazlem starszy model... http://www.motobagaz.pl/uniwersalny-def ... -1637.html i odziwo drozszy :hammer:
Ostatnio edytowano Śr lut 27, 2013 3:23 pm przez redzian, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez PeterS » Cz lut 28, 2013 11:58 am

redzian napisał(a):Ja przymierzam sie do samego defektora:
http://www.louis.de/_20fa8e7f689660468f ... r=10006546

Miałem w poprzednim moto podobny deflektor tylko ze szczeliną w środku, o taki:
http://www.boxer-parts.eu/deflektor_szy ... ,3357.html
+ rozbijał wiry (ustało telepanie głową przy wysokiej szybie)
+ był b. łatwy do ustawienia (ustawianie w 2 płaszczyznach, jedną z nich ustawia się poręczną korbką)
- jeśli chodzi o hałas, to w zasadzie bez zmian :thumbdown:

Do adremu ;)
A
- givi d303st
- nie pamiętam, do sprawdzenia u producenta
- tak (darkojak niski)

B
- 170 cm
- cicho do jakichś 100 - 110 km/h (wtedy deflektor najpepiej miec ustawiony pionowo), powyżej tej V w tej pozycji powoduje telepanie głową, lepiej deflektor ustawić ~~równolegle do szyby. Za to z otwartą szybą w ciepły dzień można pycić do 160 (wtedy jest najciszej i oczka nie łzawią :thumbsup:)
- podciśnienie pcha w plery do przodu, w zw. z czym poniżej ~~130 km/h trochę "wisi się" na nadgarstkach, nie jest tak cicho jak można by się było spodziewać
- głównie jeżdżę sam
- parkują na czubku kasku
Avatar użytkownika
PeterS
Fanatyk
 
Posty: 3165
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 9:22 am
Lokalizacja: Audiland, woj. małopolskie
Wiek: 47
Motocykl: HH 600+ETZ 250
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez rupert » Cz lut 28, 2013 12:05 pm

Dzięki. Czekam na kolejne wrażenia :cool:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez nujork » Śr mar 06, 2013 9:54 am

Ja kupiłem swój motocykl z taką szybą jak w lince: http://allegro.pl/honda-cbf-600-1000-sz ... 30528.html
Zbiera większość owadów, bardzo dobrze chroni przed deszczem i wiatrem niemal przy każdej prędkości ( mam 180 cm wzrostu) i nie wpływa na prowadzenie motocykla ( przy zakupie dostałem oryginał, sprawdzałem- brak różnic).
Pozostaje kwestia estetyczna, która traci na znaczeniu gdy zasiadam za sterami :D
pzdr!
nujork
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn maja 28, 2012 10:08 am
Lokalizacja: Szczecin
Imię: maciek
Motocykl: cfb 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez Avalon » Śr mar 06, 2013 3:35 pm

Kupiłem z szybą od Varadero, która jest sporo wyższa od oryginalnej. /oryginał dostałem do kpl./ Robiłem próby i porównania z szyba oryginalną przy róznych ustawieniach, i różnicy na "+" przy tej wyższej od XLV'ki nie widziałem. Wręcz przeciwnie. Zauważyłem że struga powietrza oderwana od krawędzi wyższej szyby, wali prosto w kask powodując zwiększony hałas, a przy wyższych prędkościach dochodziły paskudne turbulencje wokól głowy. Załozyłem więc oryginalną z która nie jest gorzej... i nie wygląda jak "żagiel" :naughty:

Dodam że mam ok 182cm wzrostu.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: [OPINIA] Akcesoryjne szyby do CBF

Postprzez Brylant86 » Śr mar 06, 2013 9:37 pm

Miałem turystyczną, chyba Givi.
Założyłem oryginalną i teraz jeździ się super. Turystycznej już chyba nigdy nie założę...
Pozdrawiam,
Łukasz

Sprzedam Hondę CBF1000 2007 http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=36&t=5815
Avatar użytkownika
Brylant86
Miłośnik
 
Posty: 627
Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 6:54 pm
Lokalizacja: Mała Wieś
Wiek: 37
Imię: Łukasz
Motocykl: CBF1000
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron