[opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Szyby, wydechy, kanapy, klocki hamulcowe, opony, torby, sakwy, tankbagi, kufry, stelaże, akcesoria elektroniczne (podgrzewane manetki, gpsy, wyświetlacze biegów, woltomierze, termometry), itp.
Regulamin działu W tym dziale utrzymujemy porządek. Trzymamy się tematu w wypowiedziach! Wszystkie posty nie na temat będą usuwane.

[opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Pt maja 31, 2013 4:00 pm

Początkiem tego sezonu założyłem komplet świeżych gum Metzeler Roadtec Z8 Interact. Na przodzie jest opona z oznaczeniem M - jest to nowa mieszanka dwuskładnikowa z dodatkiem krzemionki, która ma zapewniać lepsze trzymanie opony na mokrym. Tył jest standardowy - w rozmiarach do CBFek nie było jeszcze (02-2013) opon z oznaczeniem O (nowy skład mieszanki - podobnie jak przód z oznaczeniem M - ma lepiej trzymać na mokrym).

Nawinąłem na tych oponach nieco ponad 9tkm. Na ten dystans składała się jazda:
- w niskich temperaturach (oscylujących w granicach 0 st.C)
- po mokrym i bardzo mokrym :)
- torowanie (jazda po torze ;))
- jazda w standardowych warunkach: miejskich i pozamiejskich

Opony, po ich krótkim rozgrzaniu zapewniają dobre trzymanie w każdym z powyższych warunków. Metzelery dają wyraźnie znać gdy tracą przyczepność (łapią uślizg) - prowadzenie motocykla robi się jakby "galaretowate", kierownica przestaje stawiać opór lub motocykl zaczyna lekko walić się w zakręt. Dzieje się to na tyle wcześnie, że kierownik jest w stanie zapanować nad tym wszystkim i niedoprowadzić do upadku. A może to nie kwestia dobrych opon tylko wyśmienitych umiejętności kierownika? :naughty: .

Obecnie tylna opona delikatnie zaczyna być kwadratowa - prawdopodobnie jest to wynikiem kilkukrotnego palenia gumy na początku sezonu :ricky: a nie przebiegiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez RAM- tata- tam » So cze 01, 2013 12:08 am

Konjo,
mam pytanie - jak rozpoznać, że te Metzelery to te najnowsze czyli M/O. Właśnie takie zanabyłem i sprzedawca twierdził, że to wersja M/O ale jakoś nie mogę znaleźć takiego oznaczenia na oponach.
Avatar użytkownika
RAM- tata- tam
Użytkownik
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 9:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Imię: Sławek
Motocykl: Honda CBF 600 SA 08
W siodle: <100 kkm

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » So cze 01, 2013 9:42 pm

oznaczenie literowe typu mieszanki (M lub O) powinno być w miejscu oznaczonym czerwonym kółkiem :)
metzeler z8 interact.JPG


u mnie wygląda to tak :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez RAM- tata- tam » Pn cze 10, 2013 12:45 am

Konjo, dzięki za info,
znalazłem to oznaczenie na przedniej oponie i tu jest wszystko w porządku, ale opona tylna ma w tym miejscu tylko takie wytłoczenie w kształcie okręgu ale nie ma w tym okręgu wpisanej literki "O" jak w oponie przedniej "M". Opona tylna została wyprodukowana w 1413 czyli w pierwszym tygodniu kwietnia 2013 r. Rozmawiałem ze sprzedawcą, a ten z człowiekiem z hurtowni i twierdzą, że wszystko jest w porządku bo mimo braku oznaczenia na tylnej oponie jest to opona zrobiona już z tej nowej, lepszej mieszanki, jako dowód mogą przedstawić specyfikację. Czekałem na te opony ponad dwa tygodnie, żeby były takie jak chciałem czyli wersja M/O. Znam sprzedawcę i jestem ich dobrym klientem, jak do tej pory nigdy nie miałem z nimi problemów i nie wiem czy pozwolili by sobie na taki numer żeby obuć klienta w inne buty niż zamawiał nie informując go o tym.
Opony same w sobie rewelacja, a piszę o tym bo może ktoś mieć podobne dylematy i nie wiadomo do końca jak to rozgryźć.
Avatar użytkownika
RAM- tata- tam
Użytkownik
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 9:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Imię: Sławek
Motocykl: Honda CBF 600 SA 08
W siodle: <100 kkm

Odp: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Pn cze 10, 2013 5:52 am

ram tata tam :grin: a tylna opona jest w standardowym rozmiarze cbf (160 szerokosc)?
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez RAM- tata- tam » Pn cze 10, 2013 12:34 pm

Wszystko według książki czyli 160/60 ZR 17 M/C (69W) no i oczywiście Made in Germany, tylko jak znam Niemców to jak im nie napiszą, że 2+2=4 to na ładne oczy nie uwierzą :nono: bo porządek przecież musi być :biggrin:
Avatar użytkownika
RAM- tata- tam
Użytkownik
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 9:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Imię: Sławek
Motocykl: Honda CBF 600 SA 08
W siodle: <100 kkm

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Pn cze 10, 2013 12:41 pm

nie chciałbym Cię wkurzać i martwić, ale... moim zdaniem na tylnej oponie powinno być oznaczenie O w kółeczku. jak zmieniałem swoje oponki, to widziałem właśnie taką oponę (tylko inny rozmiar, bo 180). i tam było to oznaczenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez klemens » Wt lip 02, 2013 9:59 pm

Hmm, ja też zamówiłem dzisiaj Z8. Przód z 2013r a tył z końca 2012. Nowszego nie mogłem znaleźć a nie chciało mi się dłużej szukać. Znaczy hujowo zamówiłem?
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez Jurek » Śr lip 03, 2013 6:31 am

Młody-ujdzie w tłoku :msn-wink: :biggrin:
Jurek
 

Re: [opinia] Metzeler Z8 Interact z CBF600

Postprzez konjo8ds » Śr lip 03, 2013 6:43 am

Klemens - oponki są spoko. nie masz się co martwić :thumbsup:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Następna strona

Powrót do Dla motocykla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron