Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez -patrick- » Pt sie 10, 2018 1:21 pm

Nod napisał(a):Jestem trochę zawiedziony PR4. Miałem więcej uślizgów tylnego koła w ciągu 3 miesięcy, niż przez ostatnie 3 sezony. Nie jestem pewien czy jest to spowodowane, większą ilością sytuacji gdzie musiałem mocniej hamować czy te opony są jakieś dziwne. Tyle dobrego, że to nie przednie się uślizguje ... Ale z każdą taką sytuacją trace zaufanie do tych opon xnea

hmmm uślizg tyłu przy hamowaniu tyłem jest dla Ciebie powodem, do bycia zawiedzionym?
ciężko o dobrą przyczepność tyłu, a jak Ci na tym zależy, to dorzuć sobie ze 100kg na ogon to zaraz będzie poprawa.
-patrick-
Fanatyk

Imię: Patryk
Motocykl: CBF 600 '04 / FZ1
W siodle: <100 kkm

Postprzez Nod » Pt sie 10, 2018 1:40 pm

zibi napisał(a):A może po prostu szybciej jeździsz xcrazy

Oby nie :P

-patrick- napisał(a):
Nod napisał(a):Jestem trochę zawiedziony PR4. Miałem więcej uślizgów tylnego koła w ciągu 3 miesięcy, niż przez ostatnie 3 sezony. Nie jestem pewien czy jest to spowodowane, większą ilością sytuacji gdzie musiałem mocniej hamować czy te opony są jakieś dziwne. Tyle dobrego, że to nie przednie się uślizguje ... Ale z każdą taką sytuacją trace zaufanie do tych opon xnea

hmmm uślizg tyłu przy hamowaniu tyłem jest dla Ciebie powodem, do bycia zawiedzionym?
ciężko o dobrą przyczepność tyłu, a jak Ci na tym zależy, to dorzuć sobie ze 100kg na ogon to zaraz będzie poprawa.

Nie no, wiadomo - przeciez uslizg tylnego to tyle funu. W sumie powinienem byc zadowolony ;) Moze rzeczywiscie problem lezy gdzie indziej. Moze to przypadek i to jakies natezenie takich sytuacji w jednym czasie
Nod
Użytkownik

Motocykl: CBF600N '08

Postprzez bushmaster » Pt sie 10, 2018 3:57 pm

O, to mam podobne wrażenia - ostatnio zmieniłem PR2 na PR4 z tyłu i.. .średnio. Wydaje mi się, że łapie uślizgi przy redukcji (tył czasami jest niestabilny przy wysprzęglaniu). Dużo hamuję silnikiem, czasami redukuje przy wysokich obrotach - pewnie moja technika zmiany biegów pozostawia sporo do życzenia, ale na PR2 tego nie było.

Na ślimakach też mi się zdarzyło kilka razy, że tył trochę uciekł - na pewno w mniejszym złożeniu niż na tych samych łukach na PR2.
bushmaster
Miłośnik

Motocykl: CBF 600 NA '08

Postprzez konjo8ds » Pt sie 10, 2018 7:08 pm

też mam takie odczucia. już o tym tutaj pisałem. tylna pr4 łapie uślizgi.
Obrazek
konjo8ds
Nightmare

Motocykl: st1050

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat