Honda nc 700 podlaczenie scottoiler

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda nc 700 podlaczenie scottoiler

Postprzez damikss » Pt mar 08, 2019 1:21 am

Witam
Gdzie w hondzie nc 700s znajduje się jakiś przewód podciśnienia?

Planuje podłączyć scottoiler.I nie bardzo wiem gdzie znaleźć podciśnienie.

Znalazłem taki opis, ale to 750 nie bardzo u widzę u siebie w 700 takie coś jak na zdjęciu..

http://kbvps.scottoiler.com/article/nc750-2016.html

Moze któś ma pod ręką nc 700 s czy x i mógłby oblukac czy po lewej stronie idzie taki wężyk.
damikss
Użytkownik

Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda nc 700 podlaczenie scottoiler

Postprzez Kaplan » Śr mar 13, 2019 8:16 am

Cześć,

muszę Cię niestety zmartwić. Jeśli to jest Scottoiler vSystem, to nie podłączysz go do swojego NC-ka, bo da się to zrobić tylko do silników Euro4. Poniżej wklejam swój post z innego wątku wraz z odnośnikiem:

Kaplan napisał(a):
niko02 napisał(a):Dzisiaj założyłem nowiutkie Z8 Interact, wieczorem składam do kupy i czekam jeszcze na scootoilera V-system.

W sumie off-topic, ale w kontekście posta z wątku olejarki od razu zapytam: jak zamierzasz podłączyć VSystem w sytuacji gdy silnik NC 700/750 w wersji Euro3 (2012-2015) nie posiada przewodu z podciśnieniem i trzeba by robić niezłą przeróbkę, żeby się podpiąć trójnikiem? Dlatego do tych modeli rekomendują tylko drogi ESystem, natomiast od roczników 2016 nie ma problemu z podłączeniem VSystem, bo przewód podciśnieniowy występuje. Tu są odnośniki do stron Scottoilera i wątków na zagranicznym forum.

viewtopic.php?f=21&t=2553&start=270#p185015

Jeżeli Scottoiler, to wtedy albo eSystem albo xSystem, ale nowe to od 1000 zł wzwyż. Z innych rozwiązań polecam do S-ki, w której trudno ukryć elementy polskich olejarek elektronicznych (chyba że schowek na kask poświęcisz) - taniego, manualnego Loobmana, albo połautomatyczne Tutoro Auto z UK (sam używam). Z tym drugim zmieścisz się w ok. 450 zł spokojnie z kosztami wysyłki (wystarczy zestaw standardowy). W nieco wyższej cenie masz też dobrze wykonaną olejarkę Cobrra Nemo2, z tym że to już nie jest automat tylko manual, więc nie wiem czy warto w tej cenie. Są również w sprzedaży jej tańsze podróbki z Chin.
Kaplan
Znawca

Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc 700 podlaczenie scottoiler

Postprzez damikss » Śr mar 13, 2019 11:03 am

Myślałem o czym takim jeszcze

do króćca ssącego z nc 700 zamontować taki zaworek https://enerma.pl/pl/dysze-wtryskiwaczy ... old-d.html

Ale patrze teraz, ze króciec ssący ma za gruba ściankę miedzy metalowymi obejmami na montaż tego.

Hmmm chyba pozostaje mi tylko sprzedać to ustrojstwo albo przytrzymać do kolejnego motocykla.Bo tu za duzo ingerencji by było.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
damikss
Użytkownik

Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Powrót do Szosowo - turystyczne