CBF600 - braki mocy, cieply ciężko pali, poszarpuje

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

CBF600 - braki mocy, cieply ciężko pali, poszarpuje

Postprzez anncpl » Pt cze 02, 2023 5:38 pm

Czołem,

sezon nie rozpoczął się zbyt dobrze dla mnie. Nawinąłem może ze 2000km i moja CBF 600 SA z 2009r (PC43, wtrysk) nagle odmówiła posłuszeństwa.
Problemów nic nie zapowiadało, olej wymiony przed sezonem, świece i filtry w przed poprzednim sezonem (2 lata temu)

Potrzebuję pomocy od czego zaczac.... dostanie sie do mechanika teraz graniczy z cudem i pierwszy termin to bedzie pewnie koncowka sezonu :helpsmilie:

Objawy:
- nagle w trasie stracila moc, zostało może z 10KM. Kreciła się max do 5000 obr, bardzo nierówno, jakby jej brakowalo paliwa/zaplonu
- dokladnie to samo robiła przy niskich obrotach (np 2500 czy 3000)
- jakoś się dokulałem do domu, otworzyłem garaż, chciałem odpalić - ledwo odpaliła, pracowałą dość nierówno
- na wolnych obrotach krecila sie do 8 tyś (akustycznie dość równo) i koniec
- kontrolka z bledami nie swieci, ale nie robilem jeszcze "mrugania" bo kostka jest pod bakiem a .... pełny :wallbash:

Krótkie filmiki z problemów z odpalaniem:
- https://youtube.com/shorts/h8NoqPfjFnQ
- https://youtube.com/shorts/KK590wQNcPc

Postała przez noc, dzisiaj po pracy do niej zajrzałem.
Zimna odpaliła bez najmniejszego problemu, weszła na ssanie, pracowała bardzo równo i przyjemnie. Pełen nadziei zgasiłem, ubrałem się - i znów bardzo ciężko pali.
Przejechałem się kawałek - jest lepiej niż wczoraj bo kręci się do odcinki, ale w wielu momentach ją przymula/przytyka, straciła trochę mocy i przyspiesza nierównomiernie. Na wolnych obrotach chodzi znośnie, choć szału nie ma.
Jadąc z równomierną prędkością też leciutko jakby poszarpywała.

Przebieg licznikowi 35 tys, prawdziwy - kto to wie, ale w CEPIK od sprowadzenia jako chyba 3 albo 4 latka się zgadza.

W zeszłym roku wymienialem pompe paliwa, bo oryginal zaczal niemilosiernie piszczec, jakis zamiennik z allegro, rzekomo wloski (choc pewnie chinszczyzna).
Teraz pompa "na słuch" pracuje wzorowo choc wiem ze to nic nie znaczy

Przychodzi Wam coś sensownego do głowy? Co jest najbardziej prawdopodobne?
Pompa? cewka? świece (tak nagle?), zawory (tak nagle?).
Paliwo tankowane zawsze na tej samej stacji, Verva.
Zaworów nie robiłem, poprzedni właściciel zarzekał się że zaglądał tam jak miała ok 20-22 tyś i nie było nic do poprawy.

Odłączałem dzisiaj TPSa, ale bez niego w ogóle świruje i wkreca sie do 2500 obrotow i po czym dławi.

EDIT: każde kolejne odpalenie "jedno po drugim" jest coraz cięższe, przy ok 4-5 próbie w zasadzie wcale nie odpala i trzeba poczekac.
anncpl
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn lip 25, 2022 1:05 pm
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 - braki mocy, cieply ciężko pali, poszarpuje

Postprzez Kola78 » Pt cze 02, 2023 7:17 pm

Nie jestem mechanikiem ale na moje "oko" stawiam na pompę paliwa. To jest jedyny element który robiłeś. Napisałeś że jakiś zamiennik, wiec może on właśnie jest powodem. Świece, zawory raczej nie działają tak żeby przez chwilę działać dobrze a potem "siadać", żeby po chwili zacząć działać dobrze. Jak masz jeszcze starą pompę to zamień ją i sprawdź. Powodzenia!
Kola78
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt paź 19, 2021 9:47 pm
Imię: Maciek
Motocykl: Honda nc700 integra
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 - braki mocy, cieply ciężko pali, poszarpuje

Postprzez anncpl » Pt cze 02, 2023 7:36 pm

Dzięki,
starą pompe zostawiłem. Piszczy, ale pod względem wydatku nie miala żadnych problemów.

Oczywiscie musial się zepsuć z pełnym bakiem, ale jeszcze w ten weekend spróbuje ją podmienić na chwilę.... jest to jakiś punkt wyjścia.
Świece jeszcze zamówiłem, bo org. Hondy kosztuje jakieś smieszne pieniązki, nie zaszkodzi zmienić.
anncpl
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn lip 25, 2022 1:05 pm
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 - braki mocy, cieply ciężko pali, poszarpuje

Postprzez anncpl » So cze 03, 2023 5:47 pm

Założyłem starą (oryginalną) popiskującą pompę.
Pali na dotyk, moc wrócila, kreci sie do odcinki :clap:

Wychodzi na to, że chyba trzeba sobie dać spokój z zamiennikami :wallbash:
Nowy oryginał to ponad 3 tyś więc póki co będę jeździł z piszczącą (widziałem ze kilka osob sie tez na tym forum na to skarzylo w CBF) i na spokojnie szukal jakiejs uzywki w oryginale z pewnego zrodla.
anncpl
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn lip 25, 2022 1:05 pm
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 - braki mocy, cieply ciężko pali, poszarpuje

Postprzez Kola78 » Pn cze 05, 2023 4:35 am

Świetna wiadomość! Powodzenia w nawijaniu kilometrów.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Kola78
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt paź 19, 2021 9:47 pm
Imię: Maciek
Motocykl: Honda nc700 integra
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości