[Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Odp: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez fragles » Śr sty 30, 2013 8:11 pm

Malenstfo napisał(a):
fragles napisał(a):Od czasu, gdy kupiłem od Piotra z forum tę małą hondowską szybkę do 600N, nie mam na ciuchach muhuf... Jedynie na kasku.

Ale przyznasz ze jest troche glosniej bo strugi i zawirowania trafiaja w kask i zamiast jednostajnego szumu jest troche chalasu...


Przyznam. Dlatego mam mocne postanowienie, że ten sezon zaczynam bez szybki i spróbuję jej nie zakładać ani na Bieszczady, ani na inne dalsze wyjazdy. Chcę też przejechać się do kumpla autostradą w okolice Konina bez tej szybki. Z prędkościami autostradowymi :)
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez Mały Maniek » Śr sty 30, 2013 9:58 pm

Myślę, że nie zauważysz dużej różnicy, a wręcz będziesz miał z tego lepszą frajdę :) Po prawie 3 latach na maxi jestem antyowiewkowy ;)
Avatar użytkownika
Mały Maniek
Miłośnik
 
Posty: 582
Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Darek
Motocykl: Szwęduro
W siodle: >300 kkm

Odp: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez Malenstfo » Cz sty 31, 2013 2:18 pm

Mały Maniek napisał(a):Myślę, że nie zauważysz dużej różnicy, a wręcz będziesz miał z tego lepszą frajdę :) Po prawie 3 latach na maxi jestem antyowiewkowy ;)

Eee my tu mówimy o małej akcesoryjnej szybce. Ona prawie nie robi różnicy poza jednym. Prawie nie ma na mnie robactwa. Tylko na kasku. Bez niej po każdej przejażdżce musiałem czyścić kurtkę z owadzich trupów.

Ale ja też chyba pojezdze trochę bez i zobaczę.
pzdr
Mariusz

CBF 600 N/A '10
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Malenstfo
Fanatyk
 
Posty: 2429
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600N/A, FZ1N, bra
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez raphi » Pt lut 01, 2013 2:33 pm

fragles napisał(a):Przyznam. Dlatego mam mocne postanowienie, że ten sezon zaczynam bez szybki i spróbuję jej nie zakładać ani na Bieszczady, ani na inne dalsze wyjazdy. Chcę też przejechać się do kumpla autostradą w okolice Konina bez tej szybki. Z prędkościami autostradowymi :)

Bez szybki będziesz miał mniejsze shimmy - czyli stabilniej będzie sobie moto leciało. Tylko pas nerkowy załóż bo Ci po korzeniach będzie wiało :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14126
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez Bosman78 » Pt lut 01, 2013 9:58 pm

a propo pasa mam do sprzedania w dobrej cenie :-) prawie 2 razy miałem na sobie

MALENSTFO: Wrzuć do odpowiedniego działu najlepiej z fotką a sam chetnie obejrzę.
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Odp: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez fragles » Pt lut 01, 2013 10:17 pm

raphi napisał(a):
fragles napisał(a):Przyznam. Dlatego mam mocne postanowienie, że ten sezon zaczynam bez szybki i spróbuję jej nie zakładać ani na Bieszczady, ani na inne dalsze wyjazdy. Chcę też przejechać się do kumpla autostradą w okolice Konina bez tej szybki. Z prędkościami autostradowymi :)

Bez szybki będziesz miał mniejsze shimmy - czyli stabilniej będzie sobie moto leciało. Tylko pas nerkowy załóż bo Ci po korzeniach będzie wiało :)


Przy -3 i słońcu nic mi nie wiało.
Ale zobaczymy... jeśli będzie wiało w korzeń, czy korzenie... to se kupię.
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez Lone_Wolf » Śr lut 06, 2013 10:15 pm

Wracając na moment do tematu to zdecydowanie nie polecam aukcji: http://otomoto.pl/honda-cbf-600-M3474954.html nie warto sobie zawracać głowy. Motor przedstawiany jako bezwypadkowy miał mocnego dzwona, oceniony na miejscu przez mechanika z Wrocławia.
Jeżeli komuś się widzi jechać zobaczyć te dwa kółka to zdecydowanie odradzam, szkoda czasu.

Jeśli chodzi o mnie to w sobotę odbieram swoja CBFke (zdecydowałem się na 600), w końcu po długich poszukiwaniach udało się zdobyć fajne moto. :devil:
Avatar użytkownika
Lone_Wolf
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz sty 24, 2013 8:45 pm
Lokalizacja: Wrocław/Lubliniec/czasami Kraków
Wiek: 37
Imię: Tomek
W siodle: <100 kkm

Re: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez konjo8ds » Śr lut 06, 2013 10:56 pm

Lone_Wolf napisał(a):Wracając na moment do tematu to zdecydowanie nie polecam aukcji: http://otomoto.pl/honda-cbf-600-M3474954.html nie warto sobie zawracać głowy. Motor przedstawiany jako bezwypadkowy miał mocnego dzwona, oceniony na miejscu przez mechanika z Wrocławia.
Jeżeli komuś się widzi jechać zobaczyć te dwa kółka to zdecydowanie odradzam, szkoda czasu.

zapodaj zrzuty fotek i jakieś szczegóły odnalezionych bagów tu:
viewtopic.php?f=8&t=1438
tak dla potomnych ;)

Lone_Wolf napisał(a):Jeśli chodzi o mnie to w sobotę odbieram swoja CBFke (zdecydowałem się na 600), w końcu po długich poszukiwaniach udało się zdobyć fajne moto. :devil:

gratuleszyns :thumbsup: będzie Pan zadowolony :biggrin: pochwal się co i jak dokładnie :ricky:
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5343
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez void » Pt lut 08, 2013 4:18 pm

Jeśli chcesz głównie jeździć po mieście - od świateł do świateł to 500. (Sam mam taką).
600 łatwiej znaleźć, choć są droższe.

Zadaj sobie równie istotne pytanie czy chcesz ABS.

Pozdrawiam, z Wrocławia!
void
Użytkownik
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt lis 09, 2012 9:02 pm
W siodle: <100 kkm

Re: [Kupno Motocykla] Honda CBF500N vs CBF600N

Postprzez Lone_Wolf » Pn lut 11, 2013 8:04 pm

konjo8ds napisał(a):
Lone_Wolf napisał(a):Jeśli chodzi o mnie to w sobotę odbieram swoja CBFke (zdecydowałem się na 600), w końcu po długich poszukiwaniach udało się zdobyć fajne moto. :devil:

gratuleszyns :thumbsup: będzie Pan zadowolony :biggrin: pochwal się co i jak dokładnie :ricky:


Mam CBFke 600N z ABS, rocznik 2004, przejechanych prawie 15 tys. Sprawdzona przez mechanika z Wrocka, który stwierdził (po rozkręcaniu jej :biggrin: ), że dawno nie widział tak dobrze utrzymanego motoru, także myślę, że nie jest źle, że dobrze trafiłem.
Avatar użytkownika
Lone_Wolf
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz sty 24, 2013 8:45 pm
Lokalizacja: Wrocław/Lubliniec/czasami Kraków
Wiek: 37
Imię: Tomek
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości