S czy N

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: S czy N

Postprzez Tertulian » So mar 23, 2013 4:42 pm

Jak się tu zadomowię to kiedyś opowiem czym objechałem Kenię. Powiem tyle, gdy spotkałem Amerykanina na KTM Adventurers wtedy to mimi, że aparat miał głeboko to odszukał i zdjęcie wykonał. No bo dla niego to był Matrix. BTW jeśli jeżdziłeś na V-stromie, możesz mi powiedzieć kaka jest różnica w zgięciu nóg pomiędzy CBR a V-strom, na którym siedzi się podobnie jak na Trampku. To byłoby istotne gdyż, ja jednak planuję pojechać na CBF-ce dalej troszkę:-)
Avatar użytkownika
Tertulian
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): So mar 23, 2013 10:44 am
Wiek: 49
Imię: Simon
Motocykl: Yamaha TTR 250 '93

Re: S czy N

Postprzez Bosman78 » So mar 23, 2013 7:32 pm

hehe ja się zastanawiam nad zakupem trampka jako drugie moto :-) natomiast trampek i CBF to zupełni 2 różne motory i ciężko je porównać, jeśli planujesz długie trasy po niekoniecznie dobrych drogach to na CBF będziesz się męczył szczególnie na Nce
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: S czy N

Postprzez Tertulian » So mar 23, 2013 8:26 pm

Bosman78 napisał(a):hehe ja się zastanawiam nad zakupem trampka jako drugie moto :-) natomiast trampek i CBF to zupełni 2 różne motory i ciężko je porównać, jeśli planujesz długie trasy po niekoniecznie dobrych drogach to na CBF będziesz się męczył szczególnie na Nce

Planuję daleko ale jeśli Europa to tylko asfalty. Off road'u mam już chyba dość. Starzeję się i błoto już mnie tak nie bawi. Dlatego nie biorę już pod uwagę Trampka. Zresztą mówiąc szczerze mnie Trampek nie podszedł (to był 2002r). Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że kupiłem go od handlarza no i zawsze coś było nie tak. (Silnik żyleta nigdy nie zawiódł ale inne sprawy, drobne ale denerwujące tak:np. linka od prędkościomierza na Słowacji. Męka była jechać na wyczucie. I takie tam, żarówki się paliły. Ogólnie lepsze wspomnienia mam z jednocylindrowego Suzuki Freewind niż z Trampka. To może dlatego, że ten Suzuki to był pierwszy większy motocykl na którym pojechałem dale. N poprostu mi się bardzo podoba i nie wiem, czy to nie wystarczy:-). :thumbsup:
Avatar użytkownika
Tertulian
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): So mar 23, 2013 10:44 am
Wiek: 49
Imię: Simon
Motocykl: Yamaha TTR 250 '93

Re: S czy N

Postprzez fragles » N mar 24, 2013 1:16 am

Tertulian napisał(a):Jak się tu zadomowię to kiedyś opowiem czym objechałem Kenię. Powiem tyle, gdy spotkałem Amerykanina na KTM Adventurers wtedy to mimi, że aparat miał głeboko to odszukał i zdjęcie wykonał. No bo dla niego to był Matrix. BTW jeśli jeżdziłeś na V-stromie, możesz mi powiedzieć kaka jest różnica w zgięciu nóg pomiędzy CBR a V-strom, na którym siedzi się podobnie jak na Trampku. To byłoby istotne gdyż, ja jednak planuję pojechać na CBF-ce dalej troszkę:-)


VStrom to, jeśli chodzi o wygodę, motocykl IDEALNY. Mam 179 cm wzrostu. Wygoda kanapy, ugięcie nóg, odległość od kiery - wszystko IDEALNE aż do bólu. CBFa jest mniej wygodna, choć... jak dla mnie bardziej sexy :-)
Trampek (700), na którym pojeździłem "aż" godzinę jest moim zdaniem mniej wygodny od VStroma. VStrom to ideał. Wsiadłem i po prostu od razu czułem się IDEALNIE. Podobnie miałem z CBFą, gdy na nią pierwszy raz wsiadłem.

Trampek nie jest zły, ale coś mi nie pasowało. Nie wiem co, bo za krótko go ujeżdżałem.
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: S czy N

Postprzez Bosman78 » N mar 24, 2013 10:02 am

No to w takim przypadku już prędzej vStrom, jest bardziej cywilizowany niż Trampek więc jak na trasę to jak najbardziej.
ja myślę o trampku bo mam zamiar śmigać jednak po trochę gorszych drogach bez obawy, iż urwę wątrobę :-)
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Odp: S czy N

Postprzez trampek » N mar 24, 2013 10:38 am

Fragles ale Ty miales sztormiaka wczesniej ? Czy tylko sie przymierzales ? Mialem podobne wrazenie jak go dosiadlem. Dopasowanie idealne. Ale w budzecie jakim dusponowalem miescila sie tylko efka. Pojezdze nia jeszcze sezon czy dwa i bede chcial sie przesiąść wlasnie albo na uzywanego DL (chetnie po lifcie) albo tygryska 800 ;) Sztormiak ma tez chyba dosc przyjemnie niskie spalanie.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: S czy N

Postprzez fragles » N mar 24, 2013 11:41 am

Na sztormiaku spędziłem w sumie około 8 godzin. Część to było jeżdżenie typowo miejskie, a druga część to była wycieczka na okonia do Kruklanek. Wyszło około 600 km. Było słońce i było oberwanie chmury. Były chujowe jak barszcz asfalty i były gładkie trasy ekspresowe. To motocykl do bólu idealny. Nie budzi moich emocji niestety. Jest ultraperfekcyjny i hiperwygodny.

Na chujowym asfalcie (posiepany, dziurawy, połatany, słowem: KOSZMARNY) złapałem się na tym, że jadę 100 km/h, podczas, gdy kumpel na SV gdzieś z tyłu zniknął i biedny próbował lawirować między dziurami.

W tej trasie sztrom spalił mi 4,15 :clap: :clap: :clap:

Wypożyczyłem z Plazy Trampka na około półtorej godziny. Powiem tak: dupy to mi tak nie wytrząsa nawet moja CBFka... Nie wiem... może coś było w nim nie tak ustawione (bo może jakiś magik skręcił coś na sztywno), ale zakładam, że motocykl testowy jest jednak ustawiony wzorcowo, żeby zachęcić do zakupu... Czułem po stokroć każdą nierówność, a jeździłem tylko po Warszawie...
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: S czy N

Postprzez Andy » N mar 24, 2013 6:45 pm

Motocyklem można daleko, oj daleko... Oczywiście także właśnie "N-ką". Pamiętam kilka lat temu czytałem w Świecie Motocykli relacją jakiegoś młodego chłopaka, który zakupił mocno używanego Komarka (chyba), lub inną 50-kę w tym stylu - dokładnie nie pamiętam i bodajże ze 100 dolarami w kieszeni pojechał z Polski na Kaukaz i z powrotem, i choć na Ukrainie w drodze powrotnej powrotnej kobyłka padła, to wyczyn ten powalił mnie na łopatki. Dodam jeszcze, że celem wyprawy było wejście na Elbrus - czego dokonał!!! :notworthy:
Andy
Znawca
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt lut 22, 2013 7:23 am
Wiek: 63
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF600n
W siodle: 200-300 kkm

Re: S czy N

Postprzez Tertulian » N mar 24, 2013 7:52 pm

Panowie, skoro tak rozmowa się toczy a temat lekko skręca to zapytam, czy tutaj na forum jest jakiś specjalny dział gdzie można poddać pod ocenę jakieś moto z ogłoszenia? Za idiotyczne pytanie przepraszam, za pomocną odpowiedź z góry dziękuję. :notworthy:
Avatar użytkownika
Tertulian
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): So mar 23, 2013 10:44 am
Wiek: 49
Imię: Simon
Motocykl: Yamaha TTR 250 '93

Re: S czy N

Postprzez Przemkry » N mar 24, 2013 8:07 pm

Dziś pytanie dziś odpowiedź...
Dział Bazar a w nim jest jedna z jego trzech części: Weryfikacja ogłoszeń.
Ostatnio edytowano N mar 24, 2013 8:10 pm przez Przemkry, łącznie edytowano 1 raz
...nadzieja umiera ostatnia...



Obrazek
Avatar użytkownika
Przemkry
Maniak
 
Posty: 1085
Dołączył(a): So gru 01, 2012 7:54 pm
Lokalizacja: Ożarów Maz/Duchnice, Warszawa
Wiek: 45
Imię: Przemek
Motocykl: R 1200 GS
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości