Wyciaganie baku

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Wyciaganie baku

Postprzez Turos » Pn lip 16, 2012 8:57 pm

Chciałem spytać czy może któryś z forumowiczów miał już styczność z wyciąganiem wgniotek na baku? Ile coś takiego kosztuje i jakie wgioty dało by radę wyciągnąć?
Zastanawiam się nad ewentualna wymianą baku stąd też mam 2 pytanie: czy od innych CBFek któryś bak by przypasował?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7626
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez kris » Śr lip 18, 2012 8:37 am

ja kiedyś chciałem naprawić w aucie i koleś mi powiedział, że bez malowania da się naprawić tylko takie wgniotki bez załamań krawędzi. W pozostałych przypadkach jest ryzyko uszkodzenia lakieru i blachy jeśli jest duże wgniecenie. Poleć do jakiegoś blacharza powie ci czy się da to zrobić.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez Turos » Śr lip 18, 2012 11:48 am

Generalnie i tak bym chciał bak oddać do lakierowania, więc pęknięcia lakieru mi nie straszne, natomiast z tą blachą to może być problem. Jak zarejestruję moto to podjadę do kogoś żeby to obejrzał. Jaki jest to mniej więcej koszt?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7626
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez kris » Pt lip 20, 2012 7:54 am

To jest chyba indywidualna sprawa zależy od wielkości wgniecenia. Myślę, że cena gdzieś tak od 70 zł w góre nawet do kilkuset zł.
Honda CBF600SA
Avatar użytkownika
kris
Maniak
 
Posty: 1360
Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 1:00 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 37
Motocykl: CBF600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez myszaty » Wt paź 16, 2012 1:06 pm

Witaj
Wszystko zależy od wgniotki. Jeśli załamana, to powinno się wyciągnąć ile się da potem cynowanie lekko szpachli i malowanie.
Ja wgniotkę po małym szlifie w Hondzie shadow zapłaciłem 100zł. dostałem zbiornik po cynowaniu-wypełnieniu i do lakiernika.
Avatar użytkownika
myszaty
Użytkownik
 
Posty: 138
Dołączył(a): So kwi 07, 2012 4:04 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 50
Imię: Arturrrr
Motocykl: New V-Strom 650
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez Tiarus » Pn sty 07, 2013 9:14 pm

Zdaje się, że wgniotkę można wyciągnąć za pomocą Go-Pro ;)
(tak, wiem, bak jest zbyt twardy, ale patent mi się podoba)

No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez aferko » So lut 02, 2013 12:13 pm

Ja osobiście zapłaciłem 30zł za wyciągnięcie baku u takiego dziadka, co polecił mi dobry znajomy. Robił to starą metodą, co mi się nie podobało bo uszkodził lekko główny wlot do baku... Także nie polecam oszczędzać ;p Teraz kawałek druta przyspawają i wyciągają od zewnątrz, co jest mniej kolizyjne:)
!! Koszt jaki musicie wydać, aby doprowadzić go do stanu fabrycznego (mam manie co do oryginalnych części), to...
a) 30-100zł za wyciągnięcie wgniotki,
b) 198zł za oryginalne naklejki !( porażka z tą ceną.. 2 naklejki i taka cena... nie polecam żadnych naklejek z allegro! Już takie kupiłem za 40 zł, bo myślałem, że faktycznie będą one identyczne jak oryginalne ( jak podawał sprzedający) co się okazało lipą..),
c) Sczytanie numeru i koloru lakieru jakim masz pomalowany motór (znajduje się pod tylnym siedzeniem naklejka na ramie) i podanie go do lakiernika, który wyśpiewa wam 250zł za lakier + malowanie.

Reasumując koszt doprowadzenia baku do ideału nie powinien wam przekroczyć 600zł.
Myślę, że warto, bo efekt jest piorunujący! :)
Zaraz przegrzebie kompa i wrzucę jak wygląda ta naklejka i ew. mój dawny bak ;) kiedyś wrzucę fotę z efektem po remoncie.

NAKLEJKA
Obrazek

BAK SPRZED ROKU
Obrazek
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez Turos » So lut 02, 2013 12:45 pm

Możesz coś więcej napisać o samych naklejkach? Jaka różnica między tymi z allegro i od Hondy? Bo rozumiem, że kładłeś pod lakier te naklejki? :) możliwe, że kiedyś też w końcu zdecyduję się wyciągać bak i do tego będę zmuszony też zakupić naklejki i ciekawi mnie ta różnica w jakości.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7626
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez Nevman » So lut 02, 2013 4:10 pm

Gdzies kiedys widzialem na jutubie jak kolesie wyciagali wgniotki za pomoca zamrazacza i palnika!
Zamrozenie i nagle ogrzanie spowodowalo ze wgniotka wyskoczyla. Z tym ze to w aucie na plaskim kawalku blachy, ktora jest chyba ciensza niz bak moto. No i oczywiscie uwazalbym przy baku z palnikiem ;)
...And the Road Becomes My Bride...
Nevman
Znawca
 
Posty: 457
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 10:26 am
Lokalizacja: UK
Imię: Marcin
Motocykl: CBF1000A-6
W siodle: <100 kkm

Re: Wyciaganie baku

Postprzez aferko » N lut 03, 2013 9:40 pm

Różnica jest taka jak napisałem. Nie ma takiego samego rozmiaru, troszkę inny wzór i z pewnością byłyby problemy z wyglądem jakbyś polakierował bak. Możesz ewentualnie sobie przykleić na szafę te naklejki z allegro. Oryginalne naklejki dostaniesz w serwisie Hondy, nigdzie indziej.
aferko
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): So maja 28, 2011 9:20 am
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Wiek: 32
Imię: Grzesiek
Motocykl: cbf 500 07'
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości