Jazda na CBF600 a Hornet

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Jazda na CBF600 a Hornet

Postprzez fragles » Cz kwi 11, 2013 8:45 am

Monte Christo napisał(a):
fragles napisał(a):W tym sezonie wezmę hornecika na jazdę próbną i coś skrobnę :-)


Jak Ci zapasi, to porzucasz CBFa na rzecz szerszenia? :rolleyes:


eee... po co. Mam nową CBFkę z salonu. Rocznik 2011. Jeździ jak milion dolarów. Jest megawygodna. Podoba mi się.
Obiecałem sobie, że dopiero na 40. urodziny kupię nowe moto. Sam nie wiem jeszcze, jakie.

void napisał(a):
fragles napisał(a):W tym sezonie wezmę hornecika na jazdę próbną i coś skrobnę :-)

Jestem ciekaw. Nie chodzi mi o dane z katalogów, tylko właśnie jaką różnicę czujesz jadąc po mieście - od światła do światła, za miastem, na gminnych drogach itp.


Wszyscy, którzy jeździli mówią, że Hornet jest lepiej wyważony, że sprawia wrażenie lżejszego, że ma "lekkie" przednie koło i że jest wariat. Pozycja jest bardziej nachylona, przez co jest pewnie wygodniejszy przy większych prędkościach. Żałuję, że nie ma blisko mnie CBR600F do testów... Z krótkich posiadówek na Hornecie sam czuję, że to moto jest wygodne - czuję się na nim bardzo dobrze (czego nie mogę powiedzieć np. o małym Bandycie, który na postoju jest dla mnie po prostu... niewygodny).
Obrazek
GS500E ------> CBF600N :)
fragles
Maniak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 1:23 pm
Wiek: 46
W siodle: <100 kkm

Re: Jazda na CBF600 a Hornet

Postprzez crash1990 » N kwi 21, 2013 8:38 pm

Jeździłem Horntem na jeździe testowej. Miałem jeszcze wtedy efke i powiem wam, że nie jest to przepaść w stosunku do CBF. Nie wydawał mi się mega mocniejszy. Świetne wrażenie zrobiło na mnie zawieszenie i ABS. Ma też fajny dźwięk ale nie jest mega mocniejszy. Czuć różnicę ale d*py nie urywa w zestawieniu z CBF.
crash1990
Użytkownik
 
Posty: 133
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 7:01 pm
Lokalizacja: P-ce
Imię: Mateusz
Motocykl: ZZR 1400
W siodle: <100 kkm

Re: Jazda na CBF600 a Hornet

Postprzez Miedziany » N kwi 28, 2013 8:25 am

Hejka!Pytanie czy hornet czy cbf na forum cbf ?Zdaję sie że raczej osoby będą przekonywać do cbf..:) - osobiście to przeanalizowałem i moim zdaniem trzeba zacząć od wzrostu kierowcy i wysokości kanapy ..ja mam prawie 190cm i rozstaw osi w cbf jest 1490 w Hornecie 1435 - zatem mi Hornetem na dalszą trasę niewygodnie by się siedziało poza tym wydaje m się że wyglądał bym jak guliwer na rowerku:)
...............................................................................................................................................................................................................................................................
Avatar użytkownika
Miedziany
Użytkownik
 
Posty: 179
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 10:53 am
Lokalizacja: Gostyń
Wiek: 44
Imię: Marcin
Motocykl: HONDA CBF 600 NA 07'
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości