spalanie oleju CBF1000

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: spalanie oleju

Postprzez Monte Christo » Wt lut 05, 2013 11:12 am

W oleju silnikowym właśnie te dodatki uszlachetniające ulegają zniszczeniu. Valvoline np ma w swojej ofercie olej z recyklingu chyba 50-procentowy, więc z tym syfieniem środowiska nie jest tak źle zważywszy na to, że taki olej wykorzystuje się do pozyskania energii cieplnej, a nawet wykorzystywany jest jako paliwo w cementowniach.
Ja tam jak pamiętam zawsze byłem edukowany, że olej się wymienia co rok czasu lub konkretny interwał kilometrowy. Spróbujmy nie wymieniać oleju w nowszych autach, szczególnie tych wyposażonych w turbo. Powodzenia :biggrin:
Jak to któryś z hydrologów powiedział: temat rzeka. Ten pan z artykułu jest bardzo zamożny, bo kupił auto na raz. Spróbujmy odsprzedać takie auto klientowi i oznajmic mu na pytanie: Kiedy pan wymieniał ostatni raz olej? NIGDY! :lol:
Wyraz twarzy bezcenny :msn-wink:
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez Turos » Wt lut 05, 2013 11:18 am

Ja kupiłem moto w lipcu i przed jego zarejestrowaniem wymieniałem olej czyli gdzieś w sierpniu, więc zmieniłem przed zimą :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7626
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez Monte Christo » Wt lut 05, 2013 11:19 am

redzian napisał(a):I to jest ta lepsza opcja, ktora ty stosujesz... U mnie wypadlo tak, ze w tym roku bede wymienial PRZED nowym sezonem, ale strasznie nad tym nie ubolewam bo moto stoi caly roku w garazu, w ktorym na zime temp. spada min. do 10st.C wiec nawet aku nie wyciagam... A 2x w miesiacu moto jest przepalone po miescie bo nie wytrzymuje przechodzac kolo niego codziennie :P Musialbym go gdzies wywiesc zeby nie jezdzic przez zime :D


Jakie to ma znaczenie? Jak ja olej wymieniałem w sierpniu 2012 zrobiłem na tym oleju ok 1500 km, wstawiłem moto do zimowania to w marcu jak odpalę też mam oliwę wymieniać na nowy sezon? Przepracowała tylko 1500 km lub licząc do marca była w maszynie przez 7 mscy. Skoro jest wyliczona na 12000 km lub 12 mscy to wystarczy, że ją wymienię znowu w sierpniu 2013. Strata kasy jedynie moim zdaniem.
Zreszta jak sobie wyliczyc obciążenie +25% to i tak duży zapas komfortu masz.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez redzian » Wt lut 05, 2013 11:32 am

Monte Christo napisał(a):
redzian napisał(a):I to jest ta lepsza opcja, ktora ty stosujesz... U mnie wypadlo tak, ze w tym roku bede wymienial PRZED nowym sezonem, ale strasznie nad tym nie ubolewam bo moto stoi caly roku w garazu, w ktorym na zime temp. spada min. do 10st.C wiec nawet aku nie wyciagam... A 2x w miesiacu moto jest przepalone po miescie bo nie wytrzymuje przechodzac kolo niego codziennie :P Musialbym go gdzies wywiesc zeby nie jezdzic przez zime :D


Jakie to ma znaczenie? Jak ja olej wymieniałem w sierpniu 2012 zrobiłem na tym oleju ok 1500 km, wstawiłem moto do zimowania to w marcu jak odpalę też mam oliwę wymieniać na nowy sezon? Przepracowała tylko 1500 km lub licząc do marca była w maszynie przez 7 mscy. Skoro jest wyliczona na 12000 km lub 12 mscy to wystarczy, że ją wymienię znowu w sierpniu 2013. Strata kasy jedynie moim zdaniem.
Zreszta jak sobie wyliczyc obciążenie +25% to i tak duży zapas komfortu masz.


Kolega Trollsky pytal o to czy wymienia sie przed zima czy na poczatku wiosny, zakladajac ze wczesniejsza wymiana tez byla w takim terminie (czyli ok. 12mies. wstecz) wiec nie musisz sie tak spinac ;)
Avatar użytkownika
redzian
Miłośnik
 
Posty: 506
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Nürnberg / Bielsko-Biała
Wiek: 37
Imię: Michał
Motocykl: CBF 600SA '06
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez Bosman78 » Wt lut 05, 2013 12:10 pm

Ja wymieniam po sezone, ale raczej ze względów psychologicznych niż realnych obaw :-) zalewam Motula 5100 w sezonie robię ok 6 tys. km max 8 tys. Nie mam zamiłowania do ostrego katowania więc uważam, iż takie podejście jest ok. Wiele osób wymienia olej przed sezonem (ponoć lepiej jest po bo moto całą zimę stoi z czysnym nie wytrącają się kwasy osady itp.), ale z drugiej strony olej przez zimę się starzeje w kontakcie z resztkami starego....
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: spalanie oleju

Postprzez rupert » Wt lut 05, 2013 1:46 pm

Trollsky napisał(a):a wymieniacie olej przed zima zeby silnik byl zalany dobra oliwa czy na wiosne zeby byl swiezy na wiosne ?
sam wymienilem olej w pazdzierniku i mam jeszcze 10 kkm na nim do przejechania, mechanik powiedzial ze to "adin whoy" :cool:

Zależy od przebiegu oleju.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: spalanie oleju

Postprzez Trollsky » Wt lut 05, 2013 1:49 pm

czyli tak jak podejrzewalem :) chociaz i tak czekaja mnie wydatki na wiosne bo nie zyje glowka ramy i chyba mam za duzy luz z tylu na wahaczu/amortyzatorze
Avatar użytkownika
Trollsky
Znawca
 
Posty: 335
Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 8:08 am

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości