Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez Bloodhound » Śr mar 23, 2022 1:51 pm

@seidhe
W mordę, nieciekawie. Ile km miał nakręcone ten motocykl? Żony NC też jest z 2014, obecnie z nalotem 47000 i nic do tej pory złego nie dzieje się z DCT.
Fuckupy się zdarzają i myślę, że DCT akurat w tym przypadku nie miało znaczenia. W Hondzie VTX 1800 mojego znajomego (kompletnie miękko prowadzonej) w ubiegłym roku zmieliło tryby w skrzyni i to tak, że zablokowało tylne koło i wysprzęglanie nie pomogło. Jechał w tym czasie z żoną na plecaku. W całym tym pechu było tyle szczęścia, że sytuacja wydarzyła się na lokalnej drodze, tuż po minięciu przejazdu kolejowego przed którym znacznie zwolnił. Mam jeszcze kontakty ze środowiskiem VTXsiarzy nie tylko z Polski i o takim przypadku wcześniej nie słyszałem.
Wniosek taki, że jak w każdym sprzęcie, coś się może posypać. Reszta już w rękach tzw. losu.

Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Cz mar 24, 2022 9:36 am

Bloodhound napisał(a):@seidhe
W mordę, nieciekawie. Ile km miał nakręcone ten motocykl? Żony NC też jest z 2014, obecnie z nalotem 47000 i nic do tej pory złego nie dzieje się z DCT.
Fuckupy się zdarzają i myślę, że DCT akurat w tym przypadku nie miało znaczenia. W Hondzie VTX 1800 mojego znajomego (kompletnie miękko prowadzonej) w ubiegłym roku zmieliło tryby w skrzyni i to tak, że zablokowało tylne koło i wysprzęglanie nie pomogło. Jechał w tym czasie z żoną na plecaku. W całym tym pechu było tyle szczęścia, że sytuacja wydarzyła się na lokalnej drodze, tuż po minięciu przejazdu kolejowego przed którym znacznie zwolnił. Mam jeszcze kontakty ze środowiskiem VTXsiarzy nie tylko z Polski i o takim przypadku wcześniej nie słyszałem.
Wniosek taki, że jak w każdym sprzęcie, coś się może posypać. Reszta już w rękach tzw. losu.

Tapatalknięte

W tej chwili mam na zegarze prawie 41k + 8k sprzed wymiany serwisowej zegarów. . Rozmawiałem z człowiekiem, który przyjmował mojego NC-ka do serwisu i powiedział, że ten element został wycofany i jest nowy w katalogu z innym numerem katalogowym. Oznacza to tyle, że nie była to usterka jednorazowa i po prostu wycofali wadliwą część. Nie chcę straszyć, bo być może nic się nie wydarzy ale z dużym prawdopodobieństwem masz taki sam element jak ja. Na plus to że skrzynia nie zblokowała się, tylko wypadły biegi. Być może mają tu także znczenie obciążenia. Zakładam, że Twoja żona waży sporo mniej ode mnie :) i taka sytuacja nie bedzie miała w ogóle miejsca. Po za tym jestem jedyną osoba która opisała taki przypadek na grupie co może świadczyć, ze skala zjawiska nie jest duża.

LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości