Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Śr paź 06, 2021 6:57 am

Dzień dobry,
od paru dni w czasie jazdy zaczyna mi wariować skrzynia DCT. Objaw jest taki, że ze sporym opóźnieniem wrzuca wyższy bieg, a po jakim czasie na wyświetlaczu biegów pojawia się pozioma kreska i zostaje na aktualnie zapiętym. Przy hamowaniu lub zwalnianiu nie nastęuje redukcja. Muszę się zatrzymać, wyłączyć zapłon, odczekać chwilę i ponownie go uruchomić. Na manualu jest trochę lepiej, ale czasem nie mogę też wrzucić wyższego biegu, tak jak by shift nie łapał. Czy ktoś się spotkał z takim objawem. Zdażyło mi sięcoś takiego rok temu po wyjechaniu z serwisu, wróciłem do warsztatu, zresetowali mi komputer(podobno) i wszystko grało, aż do teraz.


LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez Glub » Śr paź 06, 2021 7:29 am

Olej. Kiedy zmieniałem i filtry? Filtr dct zmienia się tak samo często jak główny i olej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Śr paź 06, 2021 7:47 am

Glub napisał(a):Olej. Kiedy zmieniałem i filtry? Filtr dct zmienia się tak samo często jak główny i olej.


Przeglądy robię max co 8-9k i w tym czasie również wymieniam filtry i olej w skrzyni. Tak mi przynajmniej piszą na rachunku z warsztatu.


LwG
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez MarcinMMz » Śr paź 06, 2021 9:45 am

Przepraszam że się wtrącę bo nie moja wola tutaj nikogo oskarżać ale z własnego doświadczenia wiem, że z tymi zmianami oleju na fakturze i rzeczywistości jest różnie...
Wymieniaj olej częściej niż zaleca producent i przypilnuj czy faktycznie było to zmieniane; ewentualnie zmień serwis.
MarcinMMz
 

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez Marcpro » Śr paź 06, 2021 10:00 am

Gdzieś, kiedyś, dawno temu i chyba nawet na tym forum, czytałem że jak napęd jest zużyty i na wykończeniu, to DCT potrafi wariować.
Może warto pójść tą drogą??
Marcpro
Użytkownik
 
Posty: 121
Dołączył(a): Wt cze 16, 2020 10:37 am
Lokalizacja: Żelazowa Wola
Motocykl: CBF600S (PC38)
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Śr paź 06, 2021 10:45 am

MarcinMMz napisał(a):Przepraszam że się wtrącę bo nie moja wola tutaj nikogo oskarżać ale z własnego doświadczenia wiem, że z tymi zmianami oleju na fakturze i rzeczywistości jest różnie...
Wymieniaj olej częściej niż zaleca producent i przypilnuj czy faktycznie było to zmieniane; ewentualnie zmień serwis.

To niestety prawda co piszesz. Musiałbym jednak siedzieć cały dzień w serwisie i patrzeć co robią servicemani z moim motocyklem. A zazwyczaj jest tak, że zostawiam rano sprzęta, jadę do pracy i waracjąc odbieram go.
Co do oskarżeń, to nie są takie bezpodstawne, bo ostatnim razem rzekomo wymienione klocki hamulcowe zryły mi tarczę po 2kkm. Jak próbowałem zareklamować usługę to usłyszałem od właściciela, że jak kupuje się budżetowy motocykl, to tak to wygląda...
Ogarnęła mnie wtedy rozpacz...
ALe serwis ma dobre opinie i nie pierwszy już jednoślad tam robię i do tej pory nie było uwag. Będę się jednak lepiej przyglądał w przyszłości.

LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Śr paź 06, 2021 10:47 am

Marcpro napisał(a):Gdzieś, kiedyś, dawno temu i chyba nawet na tym forum, czytałem że jak napęd jest zużyty i na wykończeniu, to DCT potrafi wariować.
Może warto pójść tą drogą??


Dzięki za podpowiedź, też słyszałem takie opinie, ale napęd wymieniałem nie tak dawno i wg. mnie jest w całkiem dobrym stanie. Nie ma luzu na łańcuch, a nie był jeszcze podciągany od wymiany. Tak czy siak sprawdzę to.

LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez buczekpan » Śr paź 06, 2021 11:06 am

Nie to żebym się czepiał, ale jak nie ma luzu na łańcuchu, to nie jest dobrze... :bag:
Sprawdź czy jest luz prawidłowy i czy koło jest ustawione w osi.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Śr paź 06, 2021 11:23 am

buczekpan napisał(a):Nie to żebym się czepiał, ale jak nie ma luzu na łańcuchu, to nie jest dobrze... :bag:
Sprawdź czy jest luz prawidłowy i czy koło jest ustawione w osi.


Miałem na myśli, że nie ma luzu zbyt dużego. Łańcuch nie wisi. Sprawdzę czy koło jest w osi.

LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez pwaos » Śr paź 06, 2021 11:58 am

Nikt jeszcze nie wspomniał o akumulatorze. Musi być w dobrym stanie, to znaczy dawać bardzo duży prąd zwarciowy, potrzebny do zasilania elektrozaworów i zmiany biegów. Póki co sprawdził bym akumulator jakimś testerem. Do tego oczyszczenie i dokręcenie zacisków.

Wysłane z mojego moto g(100) przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron