Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez Nazarejski » Pt lut 18, 2022 6:53 pm

W sumie to niezłe jaja, że to takie wrażliwe ustrojstwo. I pojedź tym gdzieś dalej...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez nocny » Pt lut 18, 2022 7:54 pm

Oidp właśnie stan aku jest ważny bo elektronika skrzyni korzysta z aku przed uruchomieniem motocykla a więc jeśli coś jest nie halo z aku to system na dzień dobry dostaje błędne dane. Choć faktem jest że powinno być to lepiej zabezpieczone.

pozdrawiam
Marcin Jan
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez Glub » N lut 20, 2022 4:11 pm

Bo najczęściej problemem jest zmiana tylnej. Wyjaśniałem już że w katalogach nie ma nc700 z DCT tylko Integra. Stąd pomyłki
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Pn mar 21, 2022 5:25 pm

To dodam jeszcze, że po hurra optymiźmie wylał się na mnie kubeł zimnej wody.
Jadąc sobie A2 koło Łodzi wyprzedzałem kolumnę TIR'ów, a tu nagle coś gruchęło i jeb... nie mam skrzyni biegów... Szóstka wypadła i ni chu, chu... A że jechałem lewym pasem, to uprzejmie (obsrany już trochę) poprosiłem łapką, jadacego za wyprzedzanym TIR-em, drugiego kierowće, zeby mnie wpuścił ( bo jechał na ogonie pierwszego tak, żebym się nie wcisnął) i jakimś cudem udało mi się zjechać na pobocze. Wyłączyłem zapłon, po chili odpaliłem... powaliło, pozgrzytało i N wskoczyła. Wrzuciłem 1 i żeby nie prowokować więcej podobnej sytuacji, niespiesznie udałem się do domu.
Umówiłem się od razu do Honda Auto Plaza na Okęciu. Okazało się, ze jakiś mimośród w skrzyni raczył sobie pęknąć bo był za słaby i generalnie już wynieniony w częściach na inny, ale żadna akcja serwisowa nie była na to organizowana. Srubka kosztowała 80pln a cała naprawa, bo trzeba było rozebrac skrzynię i chyba nie tylko, w sumie 980pln... Teraz już jest cacy, ale na autostradzie prawie osiwiałem....

LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez pwaos » Pn mar 21, 2022 6:22 pm

seidhe napisał(a):To dodam jeszcze, że po hurra optymiźmie wylał się na mnie kubeł zimnej wody.
Jadąc sobie A2 koło Łodzi wyprzedzałem kolumnę TIR'ów, a tu nagle coś gruchęło i jeb... nie mam skrzyni biegów... Szóstka wypadła i ni chu, chu... A że jechałem lewym pasem, to uprzejmie (obsrany już trochę) poprosiłem łapką, jadacego za wyprzedzanym TIR-em, drugiego kierowće, zeby mnie wpuścił ( bo jechał na ogonie pierwszego tak, żebym się nie wcisnął) i jakimś cudem udało mi się zjechać na pobocze. Wyłączyłem zapłon, po chili odpaliłem... powaliło, pozgrzytało i N wskoczyła. Wrzuciłem 1 i żeby nie prowokować więcej podobnej sytuacji, niespiesznie udałem się do domu.
Umówiłem się od razu do Honda Auto Plaza na Okęciu. Okazało się, ze jakiś mimośród w skrzyni raczył sobie pęknąć bo był za słaby i generalnie już wynieniony w częściach na inny, ale żadna akcja serwisowa nie była na to organizowana. Srubka kosztowała 80pln a cała naprawa, bo trzeba było rozebrac skrzynię i chyba nie tylko, w sumie 980pln... Teraz już jest cacy, ale na autostradzie prawie osiwiałem....

LwG.


Łomatko Polko! :eek: Chyba bym miał przez chwilę problem z utrzymaniem się na nogach i strużkę potu na plecach. Dobrze że się udało i nie zablokowało tylnego koła, co przecież mogło się zdarzyć. Który to rocznik?
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Pn mar 21, 2022 6:33 pm

pwaos napisał(a):
seidhe napisał(a):To dodam jeszcze, że po hurra optymiźmie wylał się na mnie kubeł zimnej wody.
Jadąc sobie A2 koło Łodzi wyprzedzałem kolumnę TIR'ów, a tu nagle coś gruchęło i jeb... nie mam skrzyni biegów... Szóstka wypadła i ni chu, chu... A że jechałem lewym pasem, to uprzejmie (obsrany już trochę) poprosiłem łapką, jadacego za wyprzedzanym TIR-em, drugiego kierowće, zeby mnie wpuścił ( bo jechał na ogonie pierwszego tak, żebym się nie wcisnął) i jakimś cudem udało mi się zjechać na pobocze. Wyłączyłem zapłon, po chili odpaliłem... powaliło, pozgrzytało i N wskoczyła. Wrzuciłem 1 i żeby nie prowokować więcej podobnej sytuacji, niespiesznie udałem się do domu.
Umówiłem się od razu do Honda Auto Plaza na Okęciu. Okazało się, ze jakiś mimośród w skrzyni raczył sobie pęknąć bo był za słaby i generalnie już wynieniony w częściach na inny, ale żadna akcja serwisowa nie była na to organizowana. Srubka kosztowała 80pln a cała naprawa, bo trzeba było rozebrac skrzynię i chyba nie tylko, w sumie 980pln... Teraz już jest cacy, ale na autostradzie prawie osiwiałem....

LwG.


Łomatko Polko! :eek: Chyba bym miał przez chwilę problem z utrzymaniem się na nogach i strużkę potu na plecach. Dobrze że się udało i nie zablokowało tylnego koła, co przecież mogło się zdarzyć. Który to rocznik?


2014.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Pn mar 21, 2022 6:35 pm

Łomatko Polko! :eek: Chyba bym miał przez chwilę problem z utrzymaniem się na nogach i strużkę potu na plecach. Dobrze że się udało i nie zablokowało tylnego koła, co przecież mogło się zdarzyć. Który to rocznik?[/quote]

2014.[/quote]

No Ale teraz śmiga, aż miło :)

LwG.
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez pwaos » Pn mar 21, 2022 6:49 pm

Też miałem 2014 r., ale obyło się bez takich sensacji. Udanego sezonu więc. :thumbsup:
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 189
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez MarcinMMz » Pn mar 21, 2022 7:33 pm

Kolejna dobra reklama "nowości" które oferuje nam współczesna motoryzacja...

Nie mogę się powstrzymać więc napiszę a propos tych wszystkich nowinek... Ostatnio rozmawiałem ze znajomym mechanikiem samochodowym który pracował kiedyś w BMW i z racji że wciąż ma tam znajomych i sam prowadzi niezależny serwis BMW opowiedział mi historię pewnej kobiety która kupiła sobie autko elektryczne.
Sprzęt "prawie" nowy bo poleasingowy 5 letni. Po dwóch miesiącach sprzęt trafił do serwisu bo działy się cuda na desce i generalnie auto nie chciało jeździć. Bardzo krótko kończąc historię auto za ok. 100 kafli z przebiegiem 50kkm od dwóch tygodni stoi na parkingu bo nie mają części aby je naprawić. Awarii uległy łożyska w napędzie czyli silniku elektrycznym i prawdopodobnie do wymiany jest cały silnik... :-)
Ot ekologia i nowoczesność! Wszyscy się boją o żywotność baterii a okazuje się że słynne BMW również dało ciała po całości. Ciekawy jestem jak dalej rozwinie się akcja i kto za to zapłaci.
MarcinMMz
 

Re: Skrzynia DCT wariuje w NC 750X.

Postprzez seidhe » Śr mar 23, 2022 11:45 am

pwaos napisał(a):Też miałem 2014 r., ale obyło się bez takich sensacji. Udanego sezonu więc. :thumbsup:


Tnx.

LwG
Avatar użytkownika
seidhe
Użytkownik
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt gru 27, 2016 12:26 pm
Wiek: 48
Imię: Michał
Motocykl: NC750X, Triumph B200
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości