Honda NT700V Deauville odcina przy 4000 obr.

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda NT700V Deauville odcina przy 4000 obr.

Postprzez szymeek » Cz kwi 28, 2022 7:44 pm

Honda NT700V Deauville, rocznik 2009. Dwa problemy, przy których szukam pomocy.

W czasie jazdy po przekroczeniu 4000 obr/s, niemal za każdym razem następuje całkowite odcięcie – pełne hamowanie silnkiem. Lekkie (dosłownie 2cm) wciśnięcie na ułamek sekundy klamki sprzęgła znowu ciągnie przez chwilę moto do przodu, po czym znowu następuje odcięcie. I tak można w kółko, przy dobrych wiatrach wkręcając powyżej 10000 obr/s. Objaw tylko przy zapiętym biegu – na luzie wkręca się bez problemu.

Drugi problem to znikające wskazania drogomierza i prędkościomierza – zapala się wówczas kontrolka “FI”. Ostatnio działanie powyższych jest dużą rzadkością. Zegary dostają dane chyba za pomocą impulsów z jakiegoś czujnika, bo jest to wersja bez linki.

--
Szymeek
Jawa Sport 50->Romet Kadet 50->WSK 125*->MZ ETZ 150->MZ ETZ 250*->CBF 600N*
* Ciągle w użyciu :)
szymeek
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): N paź 02, 2016 4:29 am
Lokalizacja: Trojmiasto
Imię: Szymek
Motocykl: CBF600 N
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda NT700V Deauville odcina przy 4000 obr.

Postprzez MarcinMMz » Cz kwi 28, 2022 7:52 pm

Osobiście podejrzewałbym czujnik stopki bocznej ale to tak na szybko co mi przyszło do głowy; w sumie można to szybko zrobić w motorze bo zdejmujesz kostkę z czujnika, zwierasz kable w kostce niejako dając do zrozumienia dla reszty instalacji że stopka złożona i sprawdzasz czy jest już OK....
Ale przyznam, że osobiście nigdy nie miałem takiego problemu jak opisujesz ale kolejnym krokiem może być weryfikacja czujnika położenia biegu neutralnego.
MarcinMMz
 

Re: Honda NT700V Deauville odcina przy 4000 obr.

Postprzez raphi » Cz kwi 28, 2022 7:59 pm

Masz już problemy z elektryką, pewnie ze względu na zaśniedziałe styki w kostkach. Po kolei, od akumulatora, przez główny bezpiecznik, do stacyjki i do puszki z bezpiecznikami, pod lampą, wszystkie złączki, czujnik stopki, włączniki na kierownicy etc.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości