Honda - pytanie która - CBF 500 czy CB500F dylemat

Dział poświęcony motocyklom szosowo turystycznym

Honda - pytanie która - CBF 500 czy CB500F dylemat

Postprzez Doniu99 » Wt wrz 13, 2022 11:19 am

Witam wszystkich!

Potrzebuję waszej pomocy ponieważ poszukuje pierwszego powazniejszego motocykla i wybór raczej padl na dwa modele:

- Honda CBF 500 ABS
- Honda CB500F (marzylem o CB500X jednak poza zakresem finansowym)

Przeznaczeniem będą na pewno dłuższe trasy. Będę chciał zainwestować w moto i dostosować je do tras dłuższych. Obecnie w mojej 125 tez pokonywałem dłuższe trasy ale pewnych rzeczy zaczeło mi brakowac :D

I teraz tak pytanie brzmi:

Która opłaca się zakupić czasem do wypadów dalszych aby była w podstawowym stopniu wygodna nie zeżarła mnie finansowo w eksploatacji w obecnym czasie cenach inflacji i innych ustrojstwach.

CBF500 mam na oku z nalotem 35 k za ok 7 k zł ( w tej sztuce aby dokupic wszelkie rzeczy ulatwiajace turystyke na tym motocyklu to lacznie ok 2500 zl koszt)
Natomiast Honda CB500F nowsza tez mam na oku z ledami z 2016 za ok 14 k (jednak nieco slabszy juz motor ale oszczedniejszy nowsza konstrukcja - pytanie czy wygodniejszy bardziej komfortowa jazda ? Czy warto doplacic na dluzsza metę ?
Jestem człowiekiem ktory nie lubi zmian wiec jesli zakupie to bedzie na lata w moim posiadaniu.
Nie ukrywam ze te 14 k to jest mega nadwyrężenie mojego budzetu wiec nie usmiecha mi sie to.

Panowie i Panie co o tym sądzicie i co byście wybrali na moim miejscu? Oczywiscie turystyka nie bedzie pełną gębą jak to sie mówi jednak będą to dłuzsze trasy.
Jestem szczuply - wzrost ok 180 cm. Gdy jezdzilem na Yam XJ6 na ktorej sie uczylem to co mi przeszkadzalo to troche zbyt pochylona pozycja i dzwignie hamulca przedniego i sprzegla jakby oddalone (dlonie mnie bolaly po dluzszym czasie)

Dodam iż także jest różnica w masie 20 kg wraz z płynami (CB500F - 190kg, CBF500 - 210 kg) czy to tak bardzo będzie zauważalne?

PS: Przepraszam za dość chaotyczny opis ale w ostatnim czasie już mi głowa pęka od tego tematu... :)

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Doniu99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2022 11:06 am
Lokalizacja: Konin
Imię: Daniel
Motocykl: Honda CBF 600 N
W siodle: <100 kkm

Re: Honda - pytanie która - CBF 500 czy CB500F dylemat

Postprzez Glub » Śr wrz 14, 2022 10:25 am

Jesli masz możliwość to usiądż na każdym z nich i się przejedź. Wybierz wygodniejszy dla Ciebie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda - pytanie która - CBF 500 czy CB500F dylemat

Postprzez Doniu99 » Śr wrz 14, 2022 11:02 am

Mam jedyną możliwość skorzystania z nich u sprzedawców podczas oględzin maszynek. Z tym ze jedna jest w moim pobliżu natomiast druga oddalona o ok 200 km. Obie będą oglądane w odległości kilku dni bo nie mam szansy w ten sam dzień obejrzeć jednej i drugiej. Kolejna rzecz to zastanawia mnie o ile droższe będzie utrzymanie 600 od 500. Spalanie widziałem mają podobne kwestia stylu jazdy i synchronizacji gaźników i zadbanego silnika i osprzętu. Do tej pory posiadałem 125 a tam to były grosze (filtr powietrza wieczny, brak filtra oleju, olej grosze paliła 2.5l /100 więc nie ma co porównywać).


Pozdrawiam
Doniu99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2022 11:06 am
Lokalizacja: Konin
Imię: Daniel
Motocykl: Honda CBF 600 N
W siodle: <100 kkm

Re: Honda - pytanie która - CBF 500 czy CB500F dylemat

Postprzez Doniu99 » Śr wrz 14, 2022 9:01 pm

Wiem że to wbrew zasadom forum (pisząc post jeden po drugim)

Jednak Aktualizacja: Dziś oglądałem Honde CBF 600 S - moja opinia:

Świetna wygoda, nie czuć tych 220kg, lekko można nią manewrować nawet tak na postoju (jedyne co to trzeba się przestawić po jeździe po nakedzie na taki z owiewką bo ma się dziwne wrażenie jakby motor nie skręcał bo owiewka prosto :D) Poza tym sprzedawca nie chciał zbytnio zejść z ceny. Wizualnie ładny opony ok, dziwna sprawa to to ze przednia tarcza elegancka bez rantów gładka natomiast tylna trochę już zużyta. Silnik dość ładnie pracował nie kopcił nie dymił na zimnym ani na ciepłym ani po przygazówce. Jednak Po gwałtownym przekręceniu manetki gazu czuć było takie stuknięcie wydobywające się ze silnika (metaliczne) w ułamku sekundy i przechodziło właśnie na kierownice na manetkę nie wiem co to mogło być czy to normalne przy takiej pojemności (niestety się nie znam) gdybym miał wiedzę techniczną i mógł mieć pewność pewnie ta sztuka byłaby już moja a tak, pewnie wkurzyłem sprzedawcę a sam odjechałem z wielkim niesmakiem i rozterką :(
Doniu99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2022 11:06 am
Lokalizacja: Konin
Imię: Daniel
Motocykl: Honda CBF 600 N
W siodle: <100 kkm

Re: Honda - pytanie która - CBF 500 czy CB500F dylemat

Postprzez Doniu99 » Wt wrz 20, 2022 10:56 am

Temat do zamknięcia. Wybór padł na CBF 600 N :)

Pozdrawiam!
Doniu99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2022 11:06 am
Lokalizacja: Konin
Imię: Daniel
Motocykl: Honda CBF 600 N
W siodle: <100 kkm


Powrót do Szosowo - turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron