Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Postprzez mik72 » Pn kwi 16, 2012 9:04 pm

Czy jest ktoś z trójmiasta lub z okolic, kto ma umiejętności, czas i chęci pomóc zamontować oliwiarkę, gniazdo 12V i grzane manety? Ponieważ jestem antytalentem mechaniczno - elektrycznym nie będzie ze mnie wielkiej pomocy, za to mam inne zalety - np. super otwieram zimne browary, których na czas pracy na pewno nie zabraknie :dutch:, można ze mną pogadać na każdy temat, nadaję się również do podawania kluczy, kabli, lutownicy, mogę również coś przytrzymać.
A tak w ogóle fajnie by kogoś poznać z okolic co to lubi pośmigać i w koło komina i do Albanii na 2 tygodnie skoczy. :moto:

Dzisiaj dałem radę sam zamontować stelaże do kufrów bocznych - no, ale to proste w miarę było - bo ani w tym elektryki, ani mechaniki.

Też trochę mi się pali, bo planuję na długi weekend śmignąć na południe, a pozostało tylko 2 tygodnie, wiec jak ktoś, coś to wiecie :cheers:

Pozdro
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Postprzez raphi » Wt kwi 17, 2012 10:02 am

Chętnie bym Ci pomógł, tylko mam trochę daleko ;) Ja tam lubię się grzebać w elektrycznych sprawach ;) W montażu oliwiarki nie ma w ogóle mechaniki, w manetkach w zasadzie też. Najwięcej zabawy jest w ładnym upchaniu kabli ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14115
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Postprzez pat_pat » Wt kwi 17, 2012 11:00 am

Ja mając jedynie miernik za 25zł i instrukcję z forum ( viewtopic.php?f=20&t=182&p=2487&hilit=podgrzewane#p2487 ) samodzielnie wszystko podłączyłem a znam się na elektryce tak, że mam kłopoty z odpowiednim ustawieniem miernika między omomierzem, a woltomierzem :)
I mimo to udało mi się zmienić manetki bez niszczenia oryginalnych i zamontować zapalniczkę wszystko z przekaźnikiem i za bezpiecznikami :). Nawet podpiąłem przewody bez zdejmowania owiewek i baka paliwa i poprzypinałem opaskami do kabli.
Więc życzę odwagi i cierpliwości to na prawdę nie jest takie trudne.

koszt wliczając manetki, zapalniczkę wyniósł ok 220 zł

jedyne czego się trochę wstydzę to pociągnięcia z puszki bezpieczników prądu do przekaźnika za pomocą kabelka podłożonego pod bezpiecznik. - muszę tę prowizorkę poprawić :(
Taki mamy klimat
Avatar użytkownika
pat_pat
Fanatyk
 
Posty: 2838
Dołączył(a): Wt lis 22, 2011 10:03 am
Lokalizacja: Biskupiec pow. olsztyński
Wiek: 45
Imię: męskie
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Postprzez mik72 » Śr kwi 18, 2012 7:58 am

raphi napisał(a):Chętnie bym Ci pomógł, tylko mam trochę daleko ;) Ja tam lubię się grzebać w elektrycznych sprawach ;)


Dzięki raphi - wybieram się na południe, może uda się spotkać, i znajdziesz chwilę czasu? :-)
CBF 600 black tourist
Avatar użytkownika
mik72
Znawca
 
Posty: 227
Dołączył(a): N paź 09, 2011 4:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Motocykl: CBF600 black tourist
W siodle: 100-200 kkm

Re: Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Postprzez raphi » Śr kwi 18, 2012 7:33 pm

mik72 napisał(a):
raphi napisał(a):Chętnie bym Ci pomógł, tylko mam trochę daleko ;) Ja tam lubię się grzebać w elektrycznych sprawach ;)


Dzięki raphi - wybieram się na południe, może uda się spotkać, i znajdziesz chwilę czasu? :-)

Zapraszam! Mam wprawdzie tylko warunki pod gołym niebem, ale jak pogoda dopisze to możemy spróbować ;)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14115
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Pomoc w montażu oliwiarki, gniazda 12V i manetek

Postprzez Goral4t » Śr kwi 25, 2012 7:07 pm

czarna magia to to nie jest :) więc jak będziesz po drodze to można to zrobić :) i u mnie:)
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości