Zacinający się prędkościomierz

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Zacinający się prędkościomierz

Postprzez skobalt » Wt sty 25, 2011 10:22 am

Witam! Posiadam CBF-a od niedawna. Jak to bywa przy zakupie niby obejrzeliśmy moto 100% i nie bedzie żadnych niespodzianek gdzy zajedziemy do domu ale niestety tak nie jest :evil: . Zauwazyłem, że mój predkościomierz zacina sie tak przy 90 km/h max dojdzie do 100 km/h i ani grama więcej. Wzkazówka opadnie dopiero jak znacznie zwolnie tak do okolo 60 km/h. Mial ktoś z was podobny problem? Znalazlem w necie, że w Krotoszynie jest firma która trudni się naprawa licznikow. Dzwonilem do nich i umówiliśmy sie, że jak bedzie cieplo to mam podjechać do nich to zobacza co da się zrobić. W sumie moja Honda podobnie jak Zbyha jest po szlifie także zacinający się predkościomierz mogł się uszkodzić podczas tej wywrotki. Pozdro
Avatar użytkownika
skobalt
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So sty 22, 2011 12:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 39
Motocykl: CBF 1000 '08

Re: Zacinający się prędkościomierz

Postprzez zbyhu » Wt sty 25, 2011 8:15 pm

Yo!

Szlifa bym raczej w to nie mieszal, bo przy szlifie ciezko uszkodzic zegary. Sa zbyt gleboko ukryte.
Najrawdopodobniej zjaralo sie cos w ukladzie elektronicznym samych zegarow.
W mojej poprzedniej TDM mialem podobny problem, tylko licznik nie dzialal wcale. Wytargalem konsole zegarow z moto, dalem do Boostera w Katowicach, tam zajal sie nimi jakis ich magik od elektroniki i je poskladal. Kosztowalo to chyba 150zl i potem zegary fruwaly az do sprzedazy moto bez problemow.

Jest jeszcze ew. szansa, ze cos posralo sie z czujnikiem przy kole. Mozesz sprawdzic, czy nie widac jakich uszkodzen przewodu idacego do czujnika lub innych mechanicznych uszkodzen.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Zacinający się prędkościomierz

Postprzez skobalt » Cz sty 27, 2011 10:16 am

Dzięki zbyhu za podpowiedz :wink: Jak bede w kraju to obejrze dokładnie moja hondzie. A jak juz uda mi się napwawić tą usterke to napewno napisze jaka była przyczyna. Pozdro
Avatar użytkownika
skobalt
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So sty 22, 2011 12:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 39
Motocykl: CBF 1000 '08

Re: Zacinający się prędkościomierz

Postprzez skobalt » N maja 01, 2011 8:18 pm

Witam!

Ponoć ktoś próbował wyciągnąć wskazówkę i uszkodził silniczek. Nie wiem po co mu to było może podczas szlifu licznik się zaciął i ktoś go chciał ruszyć. W efekcie licznik teraz się nie zacina, ale pokazuje więcej. Ile pokazują wam liczniki na 6 biegu przy 3 tys/obr??? Bo u mnie jest 100km/h. Zbyhu może dasz namiary do tego Twojego magika od TDM-a. Pozdro
Avatar użytkownika
skobalt
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So sty 22, 2011 12:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 39
Motocykl: CBF 1000 '08

Re: Zacinający się prędkościomierz

Postprzez zbyhu » Pn maja 02, 2011 2:23 pm

http://www.booster.com.pl/

Prosic do telefonu szefa mechanikow - Marcin, xywa Licha :).

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Zacinający się prędkościomierz

Postprzez skobalt » So sie 20, 2011 4:04 pm

Witam!

Mój licznik w końcu działa poprawnie... Miałeś rację Zbyhu... Tak jak napisałeś w innym wątku odnośnie prędkościomierza i źle ustawionej wskazówki. Przestawiłem ja nieco w dół i teraz licznik juz tak nie oszukuje. Na 6 biegu przy 3tys obr mam około 80 km/h a nie 100 CBF-ie. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
skobalt
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So sty 22, 2011 12:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 39
Motocykl: CBF 1000 '08


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości