Krzywa kiera...

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Krzywa kiera...

Postprzez skobalt » N lut 13, 2011 2:07 pm

Witam!

Jestem posiadaczem CBF-a 1000 od ok 2 miesiecy. Niepokoi mnie jedna sprawa. A wiec przy jezdzie na wprost kierownica nie jest całkiem na wprost jest lekko przekręcona w prawą stronę. Dodam tylko, że moja Honda jest po szlifie na lewa strone. W efekcie poszło lusterko, dolna owiewka i jest przerysowany wydech. Jak się rozpędzę i puszcze kierownic to wydaje mi sie ze nie sciaga. W sumie jeżdzilem im tylko trochę i nie mialem okazji wytestować go na 100%. Wystarczy lekki boczny wiaterek i juz maszyna bedzie lekko sciągac na dana stronę. Dzwoniłem do mojego mechanika od motocykli i twierdzi że motocykl jak był po szlifie to mogło dojść do lekkiego skrzywienia półki bądz lagi... Boje się tylko żeby nie było czegoś z ramą :confused: . Co Wy o tym myślicie??? Pozdro
Avatar użytkownika
skobalt
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So sty 22, 2011 12:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 39
Motocykl: CBF 1000 '08

Re: Krzywa kiera...

Postprzez Basti » N lut 13, 2011 3:55 pm

Nie martw się na zapas . Może wyregulowanie półek względem siebie rozwiąże problem. Ewentualnie sama rura kiery jest lekko skrzywiona, jest delikatna i stosunkowo łatwo ulega uszkodzeniu. W przypadku niewielkiego skrzywienia lagi, są firmy z doświdczeniem w ich naprawie, nie ma śladu. Wysyłasz lagi z półkami koszt 300-500 pln, po zamontowaniu zawiechy moto prowadzi się idealnie ( jeśli uszkodzenie jest duże trzeba kupić nowe rury ).

Podczas oględzin motocykla uszkodzonego trzeba się solidnie skupić. Częstą praktyką stosowaną przez handlarzy jest częściowe ukrycie poważnych uszkodzeń np. spawnie bloku silnika, prostowanie ramy, a pozostawienie tych widocznych uszkodzone lusterka, owieki, kierunkowskazy itp.
Avatar użytkownika
Basti
Miłośnik
 
Posty: 554
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 5:25 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 46
Motocykl: HONDA CBF 1000 A7

Re: Krzywa kiera...

Postprzez skobalt » N lut 13, 2011 4:27 pm

Witam!

Dzięki za pocieszenie kolego :thumbsup: Przy zakupie motocykla porządnie go ogladałem... Kierowałem się też poradami zbyha z jego artykułu w ŚM. Dokładnie oglądałem silnik, tarcze hamulcowe, dwa razy się nim przejechałem. Po drugiej przejażdzce zauważyłem, że kiera jest lekko krzywa ale jak to handlarze. No on też to zauważył, ale to pewnie trzeba tylko rozkrecic zawieszenie, skręcić i będzie dobrze. A idzie sprawdzić czy rama była prostowana??? Pozdro
Avatar użytkownika
skobalt
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): So sty 22, 2011 12:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 39
Motocykl: CBF 1000 '08

Re: Krzywa kiera...

Postprzez raphi » N lut 13, 2011 8:44 pm

skobalt napisał(a):Witam!

Dzięki za pocieszenie kolego :thumbsup: Przy zakupie motocykla porządnie go ogladałem... Kierowałem się też poradami zbyha z jego artykułu w ŚM. Dokładnie oglądałem silnik, tarcze hamulcowe, dwa razy się nim przejechałem. Po drugiej przejażdzce zauważyłem, że kiera jest lekko krzywa ale jak to handlarze. No on też to zauważył, ale to pewnie trzeba tylko rozkrecic zawieszenie, skręcić i będzie dobrze. A idzie sprawdzić czy rama była prostowana??? Pozdro

Oczywiście że da się to załatwić. Zadzwoń do Michała (Kraków): LINK, on Ci powinien pomóc i przynajmniej da Ci wskazówki gdzie z tym pójść dalej.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Krzywa kiera...

Postprzez zbyhu » Pn lut 14, 2011 8:32 am

Yo!

Nie wiem, czy w pozniejszych sprzetach to poprawiono, ale ja smiem twierdzic, ze to jest normalne.
U mnie jest dokladnie to samo. U kolegi, ktory kupil CBF nowa z salonu, na ktorej zreszta dane mi bylo sie przejechac - bylo to samo. Moja jest 2006, tamta byla 2007.
Ja uwazam, ze jest po prostu cos w CBF spiepszone, ze podczas jazdy na wprost ma sie wrazenie, ze kiera do konca nie jest prosto.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Krzywa kiera...

Postprzez raphi » Pn lut 14, 2011 8:42 am

zbyhu napisał(a):Ja uwazam, ze jest po prostu cos w CBF spiepszone, ze podczas jazdy na wprost ma sie wrazenie, ze kiera do konca nie jest prosto.

Ale numer! Muszę to sprawdzić u siebie koniecznie... z drugie strony - mogłeś nie mówić! Teraz zacznie mnie to drażnić :-P
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Krzywa kiera...

Postprzez zbyhu » Pn lut 14, 2011 8:48 am

To jest bardzo nieznaczne, ale jest.
Kolega nawet z tym latal na gwarancji do salonu, ale nic mu z tym nie zrobili :P.
Dzwonil tez kiedys do mnie ktos, kto kupowal CBF i tez wspominal, ze kiera troche krzywa - dokladnie na te sama strone co u mnie. Wiec to raczej nie jest pojedynczy przypadek.

Pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Krzywa kiera...

Postprzez grzesio » Pn lut 14, 2011 9:06 am

Mam tem sam problem, zauwazalny natomiast bardziej jak sie przeciwskret robi, no ale moja cbfka byla lekko musnieta, z kazdej strony :)
grzesio
Użytkownik
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn lut 07, 2011 2:39 pm
Lokalizacja: lublin
Wiek: 38
Motocykl: CBF1000A

Re: Krzywa kiera...

Postprzez klemens » Pn lut 14, 2011 1:23 pm

Ja już nic nie mówiłem, żeby się nie czepiać. Ale jestem perfekcjonistą i po kupienu nowej cbfki obejrzałem ją sobie dość dokładnie i stwierdziłem, że tam wszystko jest nie do końca proste - tzn symetryczne. I tył i przód. Ale ponieważ w jeździe absolutnie to nie przeszkadza, nie podejmowałem tematu. I owiewka i bak i kanapa i lampa tylna a nawet oświetlenie tablicy nie trzymają dokładnie symetrii. I kufer GIVI wraz ze stelażem również. Na kierownicę nie zwróciłem akurat uwagi. W czasie jazdy jest jednak OK, więc sądzę, że to tylko typowe makaroniarskie niechlujstwo montażowe. Nie zaszkodzi jednak poddać moto gruntownemu sprawdzeniu, zwłaszcza, że historia niepewna. Znam wiarygodny warsztat w Łodzi. 200PLN kosztuje sprawdzenie wszystkiego - od geometrii po ciśnienia w cylindrach z pisemnym certyfikatem. A tak z innej beczki - mam np. 2 rowery (USA) górala Cannondale i szosówkę Treka, oba on nowości mają lekko krzywe ramy, chociaż każdy kosztował parę tysiący USD. A w sklepie oglądałem i nie zauważyłem. Kurwa. To do kogo można mieć jeszcze zaufanie?
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Krzywa kiera...

Postprzez mxzibi » Pn lut 14, 2011 4:46 pm

Ja zakupiłem CBFke z 2008 roku i też miałem lekko kiere na prawo .
Jednak podczas jazdy strasznie mnie to drażniło i postanowiłem coś z tym zrobić .
Rozkręciłem cały przód i przy okazji wymieniłem łożyska główki ramy ( ponoć szybko lecą ).
Rozebrałem do stelaża i zacząłem skręcać od niego i starałem się to robić w osi moto ,efektem tego zabiegu jest prosta kiera w moto .
Pozdrawiam
mxzibi
Avatar użytkownika
mxzibi
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Motocykl: CBF 1000 '08

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości