Skrzynia biegów

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Skrzynia biegów

Postprzez Sebuś » Pn sie 01, 2011 8:52 pm

Przy bardzo dynamicznej jeździe bieg wyżej idzie bez sprzęgła i jak ktoś to wcześniej powiedział wchodzą duzo szybciej, łatwiej i ciszej ;)

A co do redukcji bez miedzy gazu, nie wiem jak w waszych ale moja skrzynia nie daje mi powodów bym myślał o sobe jako o rzeźniku...
Avatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
 
Posty: 118
Dołączył(a): So lip 30, 2011 1:35 pm
Motocykl: 1050

Re: Skrzynia biegów

Postprzez Goral4t » Pn sie 01, 2011 9:33 pm

Sebuś napisał(a):Przy bardzo dynamicznej jeździe bieg wyżej idzie bez sprzęgła i jak ktoś to wcześniej powiedział wchodzą duzo szybciej, łatwiej i ciszej ;)

A co do redukcji bez miedzy gazu, nie wiem jak w waszych ale moja skrzynia nie daje mi powodów bym myślał o sobe jako o rzeźniku...


popieram ;]
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Skrzynia biegów

Postprzez Pix » Wt sie 02, 2011 2:33 pm

Sebuś napisał(a):A co do redukcji bez miedzy gazu, nie wiem jak w waszych ale moja skrzynia nie daje mi powodów bym myślał o sobe jako o rzeźniku...

Wszystko zależy od obrotów jakie w danym momencie mamy. Na niskich obrotach na pewno będzie masełko ale przy 10tys wątpię.
ps. Osobiście też nie stosuję miedzygazu i też nie czuję się rzeźnikiem :biggrin:
Ważne by myśleć głową, a nie manetką...

CBR XX Owners Club Poland
www.cbr-xx.pl
Avatar użytkownika
Pix
Znawca
 
Posty: 259
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:42 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 48
Motocykl: CBR 1100XX4

Re: Skrzynia biegów

Postprzez klemens » Wt sie 02, 2011 3:37 pm

A ja zupełnie nie odczuwam potrzeby międzygazu przy redukcji. Nie słyszałem jeszcze żadnego łomotu. Za to do góry wrzucam ze sprzęgłem, bo bez sprzęgła czasem wskoczy a czasem nie, więc już nie kombinuję.
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Skrzynia biegów

Postprzez goramo » Wt sie 02, 2011 3:38 pm

Może macie za ciche kaski.... :biggrin:

Ja śmigam w jetcie... :bag:


P.S.
Może słowo "łomot" to za dużo powiedziane... ale czasem jak zapomnę o przegazówce, albo nie "wstrzelę się" i zbiję zanim obroty się podniosą to słychać zmianę biegów. Jak się uda zgrać obroty to nie słychać dosłownie nic.
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Skrzynia biegów

Postprzez Sebuś » Wt sie 02, 2011 4:44 pm

Pix napisał(a):
Sebuś napisał(a):A co do redukcji bez miedzy gazu, nie wiem jak w waszych ale moja skrzynia nie daje mi powodów bym myślał o sobe jako o rzeźniku...

Wszystko zależy od obrotów jakie w danym momencie mamy. Na niskich obrotach na pewno będzie masełko ale przy 10tys wątpię.
ps. Osobiście też nie stosuję miedzygazu i też nie czuję się rzeźnikiem :biggrin:


Chyba troszkę źle zacytowałeś bo zabolało by coś mój silniczek gdy przy 10k obrotów bym mu zredukował xD
garomo albo masz bardzo spokojny styl jazdy albo jesteś hardcorem... Mam kupli którzy używają nawet stoperów w kaskach by mieć cisze przy wiekszych prędkościach <mi zdecydowanie nie są potrzebne> ale jazda w Jetcie xD ?
Avatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
 
Posty: 118
Dołączył(a): So lip 30, 2011 1:35 pm
Motocykl: 1050

Re: Skrzynia biegów

Postprzez goramo » Wt sie 02, 2011 5:03 pm

Sebuś napisał(a):garomo albo masz bardzo spokojny styl jazdy albo jesteś hardcorem... Mam kupli którzy używają nawet stoperów w kaskach by mieć cisze przy wiekszych prędkościach <mi zdecydowanie nie są potrzebne> ale jazda w Jetcie xD ?


:bag:


Ostał mi się Jet po ujeżdżaniu cruisera.... Co prawda to chyba najlepszy (najbardziej aerodynamiczny i chyba najcichszy) dostępny Jet na rynku - Szuja J-Wing, ale jednak to Jet....

Lubię go jednak bardzo i nie mam najmniejszej ochoty odchudzać portfela o dwa tauzeny na kolejny garnek....

Co prawda na półce leży też integral Suomy, ale to garnek żony...
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Skrzynia biegów

Postprzez Pix » Wt sie 02, 2011 6:31 pm

Sebuś napisał(a):Chyba troszkę źle zacytowałeś

Cytat dobry - złe obroty podałem :eek:
Powiedzmy przy redukcji przy około 8tys obrotów :biggrin:

Daję sobie cokolwiek uciąć, że bez między gazu bieg nie wejdzie jak w masełko. Ale ja to uznaję za normę i redukuję przy niższych obrotach. :tongue:
Ważne by myśleć głową, a nie manetką...

CBR XX Owners Club Poland
www.cbr-xx.pl
Avatar użytkownika
Pix
Znawca
 
Posty: 259
Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 5:42 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Wiek: 48
Motocykl: CBR 1100XX4

Re: Skrzynia biegów

Postprzez klemens » Wt sie 02, 2011 6:50 pm

Pix napisał(a):
Sebuś napisał(a):Chyba troszkę źle zacytowałeś

Cytat dobry - złe obroty podałem :eek:
Powiedzmy przy redukcji przy około 8tys obrotów :biggrin:

Daję sobie cokolwiek uciąć, że bez między gazu bieg nie wejdzie jak w masełko. Ale ja to uznaję za normę i redukuję przy niższych obrotach. :tongue:

Rozumiem, że mówimy o normalnej redukcji a nie o wydumanych ekstremach. Po co przy 8 czy 10 tys. redukować? Żeby przekręcić silnik?
Lepiej się wysrać i spóźnić niż być na czas i się zesrać
Avatar użytkownika
klemens
Nightmare
 
Posty: 5259
Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 8:04 am
Wiek: 62
Motocykl: T7

Re: Skrzynia biegów

Postprzez Sebuś » Wt sie 02, 2011 7:15 pm

klemens napisał(a):
Pix napisał(a):
Sebuś napisał(a):Chyba troszkę źle zacytowałeś

Cytat dobry - złe obroty podałem :eek:
Powiedzmy przy redukcji przy około 8tys obrotów :biggrin:

Daję sobie cokolwiek uciąć, że bez między gazu bieg nie wejdzie jak w masełko. Ale ja to uznaję za normę i redukuję przy niższych obrotach. :tongue:

Rozumiem, że mówimy o normalnej redukcji a nie o wydumanych ekstremach. Po co przy 8 czy 10 tys. redukować? Żeby przekręcić silnik?



Po to żeby przyśpieszenie powodowało wyrzut z papci, wydłużaniu sie dłoni i wciskaniu oczu głęboko w oczodoły ?
Avatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
 
Posty: 118
Dołączył(a): So lip 30, 2011 1:35 pm
Motocykl: 1050

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 128 gości