Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez cerber » Pt mar 04, 2022 4:23 pm

Lm261 napisał(a):Ja mam w zapasie Tire Mushroom Plug Repair Kit na razie nie korzystałem.Kupiłem na eb...
https://youtu.be/FtphCgcnDVs
Fajny zestaw ale gabarytowo trochę duży
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez cerber » So mar 12, 2022 4:55 pm

Kupiłem coś takiego
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez bushmaster » So mar 12, 2022 5:15 pm

No i rewelka - będzie pan zadowolony, chociaż oczywiście lepiej, żeby nie trzeba się było przekonywać.
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1117
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez cerber » N mar 13, 2022 9:56 am

xdrinks
bushmaster napisał(a):No i rewelka - będzie pan zadowolony, chociaż oczywiście lepiej, żeby nie trzeba się było przekonywać.
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 433
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez MarcinMMz » Pn mar 28, 2022 6:26 am

Cześć,

W nawiązaniu do powyższych sposobów na "dziurki" w oponach... Czy uszkodzenie typu np. gwóźdź. wkręt, itp. faktycznie nie eliminuje opony w dalszego jej używania?
Co sądzicie nt. "łatek" w tak uszkodzonych oponach/oponie motocykla?

//Marcin
MarcinMMz
 

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Pawelkrk » Cz kwi 07, 2022 11:38 am

Witam,

Musze wymienić wysłużone laczki w mojej NC 750X, które wraz z moto kupiłem od poprzedniego właściciela, opony 5 letnie, do tego bicie przedniej opony, a co za tym idzie opony kwalifikują się do wymiany mimo sporej ilości mięsa.

Mam zagwozdkę i zastanawiam się co założyć, pochylam się obecnie już nad Michelin Pilot Road 5 i Pirelli Angel GT2, Rocznie wyjdzie coś koło 10-12k w siodle, z czego 1/3 z żoną. W dwie osoby + bagaże + maszyna, robi się już spory ciężar, zastanawiam się więc jak wyważyć wybór opon przy założeniu że 2/3 nawiniętych km robię sam, a 1/3 z żoną. Może poza podanymi przeze mnie modelami opon macie jakieś ciekawsze propozycje? Z góry dzięki za podpowiedzi.
Pawelkrk
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt sie 24, 2021 9:54 am
Imię: Paweł
Motocykl: Honda NC 750X
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez zbyhu » Pt kwi 08, 2022 7:42 am

Ze wszystkich opon jakie miałem w CBF1000 najwięcej wytrzymały mi PR5 - jakieś 24kkm. Przy wymianie jeszcze było sporo mięsa, ale guma już nie taka i w chłodniejsze dni zaczynały ślizgać się.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez adamlca » Cz kwi 14, 2022 10:10 am

MarcinMMz napisał(a):Cześć,

W nawiązaniu do powyższych sposobów na "dziurki" w oponach... Czy uszkodzenie typu np. gwóźdź. wkręt, itp. faktycznie nie eliminuje opony w dalszego jej używania?
Co sądzicie nt. "łatek" w tak uszkodzonych oponach/oponie motocykla?

//Marcin


Podbijam pytanie do doswiadczonych.Czy motocyklowa opona zalatana samochodowa metoda czyli latka od wewnatrz jest bezpieczna.Glownie chodzi o to czy ta latka na bylo nie bylo owalu nie pusci latem gdy asfalt rozgrzeje sie do ponad 50'C i cisniemy dluzej troche szybciej?
Mial ktos takowe doswiadczenie?
Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.
adamlca
Maniak
 
Posty: 1516
Dołączył(a): Pn gru 02, 2019 5:44 pm
Lokalizacja: legnica
Wiek: 58
Imię: adam
Motocykl: CBF1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez AndrzejJK » Cz kwi 14, 2022 2:48 pm

adamlca napisał(a):
MarcinMMz napisał(a):Cześć,

W nawiązaniu do powyższych sposobów na "dziurki" w oponach... Czy uszkodzenie typu np. gwóźdź. wkręt, itp. faktycznie nie eliminuje opony w dalszego jej używania?
Co sądzicie nt. "łatek" w tak uszkodzonych oponach/oponie motocykla?

//Marcin


Podbijam pytanie do doswiadczonych.Czy motocyklowa opona zalatana samochodowa metoda czyli latka od wewnatrz jest bezpieczna.Glownie chodzi o to czy ta latka na bylo nie bylo owalu nie pusci latem gdy asfalt rozgrzeje sie do ponad 50'C i cisniemy dluzej troche szybciej?
Mial ktos takowe doswiadczenie?


Nie wiem czy doświadczenie, czy brak wyobraźni, ale:

Dwa lata temu miałem ambicję ruszyć z sąsiadem na całodniowy wyjazd po górach od Salmopolu po Muszynę z uwzględnieniem doliny Popradu. Rano się okazało, że w tylnej oponie mam gwóźdź. Z przyczyn oczywistych stracilismy dwie godziny, które poświęciłem na zdjęcie koła i wizytę w serwisie z łatką samochodową właśnie.

W zeszłym roku na tej gumie przejechałem trasę ze Śląska do Bawarii przez Dzwonnika w naprawdę wysokich temperaturach. Do dzisiaj mam tą oponę na feldze. Nic się nie działo, ale przy powrocie pomyślałem, że może krótkoterminowe assistance nie jest złym pomysłem.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 424
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez zbyhu » Cz kwi 14, 2022 6:36 pm

Ja na załatanej sznurem oponie tylnej zrobiłem 23 tys.km, w tym Alpy i Rumunię :D
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 157 gości