Opony - wszystko na temat

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez AndrzejJK » Cz kwi 14, 2022 7:10 pm

Assistance motocyklowe w Warcie na Europę to 100 PLN/14 dni.
AndrzejJK
Znawca
 
Posty: 423
Dołączył(a): So gru 22, 2018 9:10 am
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 48
Imię: Andrzej
Motocykl: CBF 600 SA, '04
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez konjo8ds » Cz kwi 14, 2022 9:44 pm

Nie pamiętam ile 2-tygodniówek z podobnym zestawem w schowku zjeździłem ;)

Oczywiście na dalsze wyjazdy takie assistance jest jak najbardziej ok, ale to raczej na wypadek W...

Obrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nazarejski » Pt kwi 15, 2022 5:27 am

Konjo to zasłużony towarzysz, dobrze gada. Taki zestawik IMHO zawsze warto mieć ze sobą, a jak się nagina gdzieś dalej, to wręcz absolutny mus.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez zbyhu » Pt kwi 15, 2022 7:15 am

Tylko taki zestaw bez jakiejś pompki, czy chociażby kilku naboi CO2 na nic się zda, jak dziurę złapiemy z dala od stacji bez kompresora.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nazarejski » Pt kwi 15, 2022 8:03 am

W zestawie są z reguły naboje, a mikrokompresor też wożę :wink:
Chociaż wożę go już kilka lat, a nigdy - odpukać - nie używałem, więc nie wiem, czy (jeszcze/w ogóle) działa....
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez adamlca » Pt kwi 15, 2022 8:45 am

zbyhu napisał(a):Tylko taki zestaw bez jakiejś pompki, czy chociażby kilku naboi CO2 na nic się zda, jak dziurę złapiemy z dala od stacji bez kompresora.


Mamy zestaw,kompresor ale jak tu zlokalizowac miejsce przebicia?Rozumiem jak zlapiemy cos widocznego lub jeszcze przy nas powietrze spier...la,ale jak dziura mala,lub(co u mnie normalne)wracamy ze zwiedzania czegos a tu flak.
Poki co woze K2 w sprayu+kompresor Xiaomi ale taki zestaw chyba tez wrzuce do kufra.Pytanie ktory?Mam na mysli solidny zeby te zalaczone szydlo sie nie polamalo w reku itd.
Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.
adamlca
Maniak
 
Posty: 1509
Dołączył(a): Pn gru 02, 2019 5:44 pm
Lokalizacja: legnica
Wiek: 58
Imię: adam
Motocykl: CBF1000 A
W siodle: <100 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Bloodhound » Pt kwi 15, 2022 8:39 pm

Jak dziura bardzo mała, to zanim zejdzie do flaka, raczej wcześniej poczujesz problem jeszcze w czasie jazdy. W oponach TL często wbicie wkrętu lub gwoździa sprawia, że powietrze uchodzi wolno nawet przez kilka dni.
Po drugie, o ile opona nie zsunie się którąś stroną z felgi (a w stojącym motocyklu to się nie zdarzy), to spokojnie nawet małym kompresorkiem powinno się dać dobić ciśnienie do wartości umożliwiającej lokalizację uszkodzenia i jego naprawę sznurkiem na miejscu (zakładam najczęstsze przypadki, czyli wbicie czegoś niewielkiego w bieżnik opony).
Nawet bez dobijania powietrza zlokalizowanie zdecydowanej większości uszkodzeń w oponie nie stanowi większego problemu. Zwykle jakiś mały szpej w oponie nadal siedzi i go widać. Ewentualnie dokładna ocena wizualna wszystkich podejrzanych śladów na gumie przynosi efekt.
Jeśli moto ma stopkę centralną, temat jest znacznie ułatwiony, aczkolwiek i bez niej spokojnie do ogarnięcia.
Wszystko powyższe bazuje na własnych niestety dość bogatych doświadczeniach w tym względzie. I dlatego bardzo sobie cenię funkcjonalność aktywnego TPMS, który zdecydowanie podnosi szansę dotarcia do warsztatu, kompresora na stacji lub choćby cywilizacji póki motocykl jeszcze jest jezdny. O nieprzyjemności przekonania się o nadchodzącym flaku w oponie podczas wchodzenia w zakręt nie wspomnę.
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez konjo8ds » So kwi 16, 2022 8:51 am

adamlca napisał(a):
zbyhu napisał(a):Tylko taki zestaw bez jakiejś pompki, czy chociażby kilku naboi CO2 na nic się zda, jak dziurę złapiemy z dala od stacji bez kompresora.


Mamy zestaw,kompresor ale jak tu zlokalizowac miejsce przebicia?Rozumiem jak zlapiemy cos widocznego lub jeszcze przy nas powietrze spier...la,ale jak dziura mala,lub(co u mnie normalne)wracamy ze zwiedzania czegos a tu flak.
Poki co woze K2 w sprayu+kompresor Xiaomi ale taki zestaw chyba tez wrzuce do kufra.Pytanie ktory?Mam na mysli solidny zeby te zalaczone szydlo sie nie polamalo w reku itd.
Jak masz kompresor, to flaka pompujesz, lejesz wodę na oponę i widać gdzie dziura. nawet ta mała - przećwiczone w boju!
Anyway, z małej dziury wolniej leci. Na przystanku, na stacji np. warto zwrócić uwagę na oponki, czy są dobrze napompowane. Jak widać ubytek, to od razu można polać wodą z pojemników do czyszczenia szyb.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez Nazarejski » So kwi 16, 2022 8:56 am

viewtopic.php?f=21&t=8639&hilit=czujniki#p228769
+HGW ile do komfortu psychicznego
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Opony - wszystko na temat

Postprzez konjo8ds » So kwi 16, 2022 10:38 am

Można też iść w taką maszynę. Ma czujniki ciśnienia chyba w standardzie.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/BMW_R_1200_RT


Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Avatar użytkownika
konjo8ds
Nightmare
 
Posty: 5334
Dołączył(a): So sty 21, 2012 4:48 pm
Lokalizacja: wawa
Wiek: 42
Motocykl: st1050

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron