Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Opony - wszystko na temat

Pt maja 06, 2016 2:14 pm

Chodzi o jedynki z montażem koszt wynosiłby 850-900 zależy od kursu euro

Re: Opony - wszystko na temat

Pt maja 20, 2016 8:30 pm

Hej
Potrzebuję pomocy przy zakupie opon do Hondy cbf 500. Zasadniczo jeżdze tylko po mieście, średnio ok 500-600 km/miesiac. Może czasem dluższy wypad jesli uda mi sie załapać na jakis zlot :clap:
Nie wiem czym sie kierować przy zakupie: czy tylko cena czy te opony sie czyms różnią w codziennym uzytkowaniu?? Jestem totalnym laikiem w tym zakresie wiec pomóżcie :helpsmilie:
PS. Jeśli ten temat gdzieś byl poruszany to nakierujcie mnie do wlaściwego forum :tongue:

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 5:15 am

Madzia napisał(a):Hej
Potrzebuję pomocy przy zakupie opon do Hondy cbf 500. Zasadniczo jeżdze tylko po mieście, średnio ok 500-600 km/miesiac. Może czasem dluższy wypad jesli uda mi sie załapać na jakis zlot :clap:
Nie wiem czym sie kierować przy zakupie: czy tylko cena czy te opony sie czyms różnią w codziennym uzytkowaniu?? Jestem totalnym laikiem w tym zakresie wiec pomóżcie :helpsmilie:
PS. Jeśli ten temat gdzieś byl poruszany to nakierujcie mnie do wlaściwego forum :tongue:


Za każdym razem z takich rozważań wychodziłem z oponami Michelin Pilot Road.
Teraz niektórzy koledzy używają Michelin Pilot Road 4 - ja też.
Na suchym każda opona jest dobra, natomiast te są ponadto świetne na deszcz i na tym właśnie mi zależało.

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 6:50 am

Potwierdzam, powyższą opinię na temat Michelin PR4.
Poprzednia generacja czyli PR3 też nie jest zła i zapewne ciutkę tańsza

Sent from OnePlus One via TT

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 7:05 am

Nie wiem po ile teraz stoją ale jeśli chcesz żeby zostało na waciki :smoke: - bierz pirelli diablo strada.
Miałem w poprzednim moto który teraz ujeżdża Joo.
Jak je kupowałem 2-3 lata temu to znalazłem chyba za ok 680 zeta z przesyłką.
Na mokrym zamykałem tylną oponę w Ułężu szorując podnóżkami :biggrin:

Polecam, żanetkaleta

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 7:36 am

Tez chciałem to napisać. Sam teraz mam michały PR4 ale o malo włos nie kupiłem pirelli diablo strada właśnie w tej cenie o Której wspomniał Dzik

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 9:37 am

Madzia, to już są dwie konkretne propozycje, możesz wybierać z tych dwóch :)

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 10:47 am

Ja zmieniałam oponki zaraz po kupnie Hanki i znajomy polecił mi diablo strady. Kilka osób potem chwaliło ten wybór. Idealna oponka do turystyki bo baaaardzo powoli się zużywa, więc na dłużej będziesz miała spokój :wink:

Re: Opony - wszystko na temat

So maja 21, 2016 4:46 pm

Do CBF500 są jeszcze Pirelli Diablo bez STRADA czy innego dopisku. Są jeszcze tańsze, a na tych oponach po raz pierwszy poprzycierałem podnóżki i pozamykałem opony :) nawet Zbychu chyba na nich jeździł i też polecał.

Numer artykułu: R-118669
Marka, profil i wymiar: Pirelli DIABLO 160/60 R17 TL 69H M/C
Sztuk: 1
Cena za sztukę netto: 305.04 zl (375.20 zl brutto)
-----------------------------------------
Numer artykułu: R-118659
Marka, profil i wymiar: Pirelli DIABLO FRONT 120/70 R17 TL 58H M/C
Sztuk: 1
Cena za sztukę netto: 247.80 zl (304.80 zl brutto)

kupowałem w 2012r, żadne leżaki, miały kilka miesięcy od daty produkcji. Zamawiałem na http://www.moto-opony.pl/

Re: Opony - wszystko na temat

N maja 22, 2016 5:23 pm

Dzieki za podpowiedzi☺
Powiedzcie mi jeszcze gdzie mozna wymienic opony? Czy zwykle punkty wulkanizacyjne wchodza w gre czy sa jakies specjalne punkty?
Odpowiedz